Ar galima vietoje pagrindinio jungiklio dėti LED šviestuvų dimerį

Klausimas:
Miegamajame esame išvedžioję dubliuojančius laidus nuo pagrindinio šviesos jungiklio iki prie miegamojo lovos esančių jungiklių (kad būtų galima išjungti šviesą prie lovos). Planuojami 6 LED šviestuvai. Ar galima dėti vietoje pagrindinio jungiklio LED šviestuvų dimerį, o prie lovos palikti paprastus jungiklius?
Komentarai:
Pirmiausia neapsirikite pirkdami Led šviestuvus ir įsitikinkite kad jie yra tikrai skirti dimeriavimui, nes tokio kaip ir specialaus dimerio Led šviestuvams nebūna, tiesiog led šviestuvų maitinimo blokas turi turėti galimybe būti dimeriuojamas. Toliau pas jus situacija gautusi tokia: Galite dėti dimerį į pagrindinio jungiklio vietą, tokiu atveju šviesos intensyvumą nusireguliuoti galėsite toje vietoje o apšvietimą išsijungti ir įjungti jungikliais esančiais prie lovos, tik jeigu kas nors išjungs dimerį tokiu atveju jungikliai liks neveiksnūs. Pavyzdžiui vakare įsijungėte apšvietimą dimeriu nusireguliavote intensyvumą ir prieš miegą išjungėte šviesą jungikliu prie lovos, ryte atsikėlėte jau kai buvo šviesu ir namo grįžote vėl tik vakare tai tokiu atveju dimeriu jūs nieko neįjungsite o turėsine nueiti prie lovos įjungti apšvietimą. Kitaip tariant dimeris lieka nveiksnus jei neįjungtas nei vienas iš jungiklių arba jungikliai yra neveiksnūs jei neįjungtas dimeris. Mano nuomone čia yra šioks toks nepatogumas. Ir dar vienas dalykas laidai turi eiti tokia tvarka jungiklis prie lovos nr. 1---> jungiklis prie lovos nr. 2-----> dimeris----> į šviestuvus, taip pat į dimerio vietą turi ateiti maitinimo laidas.
Elektrikas inžinierius, Elektrikas inžinierius
Jei tvarkingai atlikta instaliacija, tai bus sumontuotas valdymas iš trijų vietų, bei planuojama montuoti du perjungėjus bei vieną kryžminį perjungėją (kito būdo valdyti iš daugiau nei 2 vietų nėra). Tokiu atveju panaudojus du perjungėjus prie lovų galėsite sumontuoti dimerį pagrindinio jungiklio vietoje. Deja beveik visi dimeriai turi išjungimo funkciją ir jeigu ja pasinaudosite - nebegalėsite įjungti prie lovos esančiais jungikliais. Kita išeitis belaidžiai dimeriai, kuriuos galima sumontuoti prie švietuvo (patogiausia vieta), tokiu atveju galėsite montuoti visus tris jungiklius, o apšviestumą pasireguliuoti pagal dimerio komplektaciją - su distanciniu pulteliu, per išmaniojo telefono programą arba greta lovos sumontuo valdymo prietaisu.
Andrius, Ledeka
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto