Elektros instaliacijos leidimai

Klausimas:
Panašus klausimas jau buvo čia išaiškintas, tačiau iki galo nesupratau atsakymo. Pastačiau namą, kurį turėsiu priduoti. Šiuo metu planuoju užsiimti vidaus elektros instaliacija. Turiu konkrečius klausimus į kuriuos maloniai prašau pateikti atsakymus: 1. Ar energetikos inspekcija, priduodant namą, tikrina vidaus (ne įvado) elektros instaliaciją? 2. Ar būtina turėti vidaus instaliacijos atestuoto projektuotojo parengtą elektros instaliacijos projektą, principines schemas, varžų matavimus, paslėptų darbų aktus, žaliavų atitikties deklaracijas? 3. Jeigu elektros instaliacija atliekama komerciniu būdu, tai kokius tiksliai atestatus privalo turėti įmonė, turinti teisę verstis tokiais darbais? Kas išduoda šiuos atestatus? 4. Kur galima pasitikrinti ar įmonė tikrai turi visus reikiamus leidimus? Ar yra koks nors registras?
Komentarai:
1. Jei atvažiuoja į namą tai dėl vaizdo patikrina ne tik įvado bet ir namo, o šiaip reikia varžų matavimų, elektros skydo schemos ir dar neblogai geras butelis konjako inspektoriui:)
2. Projektą turėti aktualu bet kokiu atveju, jis pravers ir patiems ateityje kai turėsite projektą, bei projektuotojas ergonomiškai išdėsto elektros įrenginius ir pan.Pagal projektą lengviau dirbti elektrikams. Principinių schemų reikia vienareikšmiškai-inspektoriui reikės parodyti ir skyde pakabinti. Kitų visų išvardintų dalykų negirdėjau kad prašytų.
3. Turi turėti atestatus ir prietaisus varžų matavimams atlikti, bei teisę verstis elektros įrengimo darbais-90|%-elektros įmonių turi abu atestatus.
4. Lengviausia paskambinus į įmonę. Taip yra kiekvieno atestato registras, bet kam taip vargti ir ten ieškoti jei galima įmonės paprašyti atestato kopijos-turės tai duos.
Aš jums dar siūlau susiradus įmonę kuri galimai jums įrengs elektros instaliaciją name ir gavus kainą, pasiklausti pas mane kiek projektavimo-įrengimo kainos kainuoja pas mane:) Matavimų atlikimui galima pasamdyti įmonę, o visus darbus pasidaryti daug pigiau nei įmonių kainomis.
 
Sritis:
Sritis: