Elektros instaliacijos pridavimas Valstybinei energetikos inspekcijai

Klausimas:
Planuoju pilnai pakeisti elektros instaliaciją nuosavame name. Girdėjau kad gali kilti sunkumų priduodant Valstybinei energetikos inspekcijai, jei elektros instaliacija bus daręs paprastas elektrikas, o ne tuo užsiimanti įmonė.
Komentarai:
Norėčiau Jums patarti dėl elektros instaliacijos darbų.Elektros instaliaciją pridavinėti Valstybinei energetikos inspekcijai reikia tada, kai didinatės arba mažinatės galingumus ar keičiatės trifazį atvadą į vienfazį (vienu zodžiu, kai ka nors darate su elektros įvadu). Taip pat dėl elektrinės viryklės, gamtinių dujų pajungimo. Pridavinėti elektros instaliaciją reikia Valstybinei energetikos inspekcijai tada, kai: naujas namas (nauja statyba), rekonstrukcija, kapitalinis remontas. Visiems šiems reikalams turi būti gautas leidimas statybai. Visus elektros darbus galima atlikti dviem būdais: ūkio ir komerciniu. Pirmu atveju galima darytis pačiam, jei užtenka kvalifikacijos ir turite tai patvirtinančius dokumentus, antru atveju, samdote įmonę. Priduodant elektros instaliaciją Valstybinei energetikos inspekcijai reikia pateikti sekančius dokumentus: principines schemas, varžų matavimus (matavimo prietaisų metrologines patikras), slėptų darbų aktus, rejestrą, žaliavų atitikties deklaracijas. Paprastai, tie kurie dirba nelegaliai, viso šito neatlieka, o perkelia ant užsakovo pečių. Į įmonės kainą visi tie darbai įeina (prieš tai darbus reikia pasitikslinti. Visokiu ir įmonių pasitaiko :)) Bandžiau palyginti įmonės ir nelegalų kainas - įmone gaunasi vos ne pigiau. Prieš darbus jie daug ką nutyli, o darbams įsibėgėjus pradeda lysti papildomi darbai. Įmonė suskaičiuoja viską iš karto ir užsakovas turi pilna kainą.
Gintaras Chodkevičius, Elektropolis Esa, UAB
Valstybinė energetikos inspekcija reikalauja, kad elektros instaliacija naujai statomuose ar rekonstruojamuose objektuose būtų daroma, pagal elektros įrenginių įrengimo ir eksploatavimo taisykles ir tai atliktų ta veikla užsiimti galinčios organizacijos, kurios turi Aplinkos ministerijos atestatus.
Edmundas Žimkevičius, Edgama, UAB
Neturi jokios reikšmės, kas darė elektros instaliacija, įmonė ar elektrikai. Visa elektros instaliacija turi būti padaryta pagal tuo šiuo metu galiojančius LR teisės aktus bei atitikti elektros įrenginių įrengimo taisykles.
Ekspertai.lt
Elektrikas turi būti atestuotas, kad nekiltų problemų dėl jo atlikto darbo. Jeigu instaliacija jau buvo priduota, tai po rekonstrukcijos pakartotinai pridavinėti nebūtina.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto