Kaip pašalinti įtampą įžeminimo laide

Klausimas:
Dvilaidėje sistemoje įjungus kištuką į rozetę su įžeminimu, ant įžeminimo kontūro indikatorius rodo įtampą. Įžeminimo laide atsiranda įtampa.
Komentarai:
Šiuo atveju dvilaidėje sistemoje apsauginio įžeminimo laidininkas turėtų būti prijungtas nulinio laidininko. Tikėtina, kad elektros instaliacijos remonto metu nulinis ir fazinis laidininkas buvo sukeisti vietomis ir apsauginio įžeminimo laidininkas šiuo metu yra prijungtas prie fazinio laidininko, todėl indikatorius rodo įtampos buvimą apsauginio įžeminimo kontakte. Jeigu taip yra, reikėtų apsauginio įžeminimo kontaktą atjungti nuo fazinio laidininko ir prijungti nulinio laidininko. Tačiau teisingiausia yra šiam kištukiniam lizdui sumontuoti atskirą apsauginio įžeminimo laidą tiesiai nuo skirstomojo skydelio ir tuomet panaši situacija niekada nepasikartotų ateityje.
Būna dar viena priežastis dėl ko susidaro tokia situacija. Tai pablogėjusi jungiamo į šį kištukinį lizdą elektros įrenginio izoliacija. Tokiu atveju atsiradus elektros srovės nutekėjimui į įrenginio korpusą apsauginio įžeminimo kontakte atsiranda įtampa dėl blogo apsauginio įžeminimo laidininko kontakto arba apsauginio įžeminimo laidininkas šiuo metu iš viso nėra prijungtas.
Turint bent elementarių elektrotechnikos žinių galima ir pačiam pašalinti gedimą, tačiau pageidaujant greičiau išsiaiškinti, rekomenduočiau kreiptis į specialistą, kuris greitai išsiaiškins tikrąją priežastį ir pašalins gedimą.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
1. Patikrinkite, ar fazinis laidininkas nesiliečia su įžeminimo gnybtu.

2. Atveskite papildomą laidą iš laiptinės skydo prie kištukinio lizdo ir sujunkite su įžeminimo gnybtu (jei gyvenate bute).

3. Įrenkite įžeminimo kontūrą (R<10 Om) arba panaudokite AB Lesto įžeminimo kontūrą (nuo KS/KAS/ĮAS) skydo, atvesdami papildomą laidininką iki namo paskirstymo skydo, atveskite papildomą laidininką prie kirtukinio lizdo.
Elektros montavimo | projektavimo įmonė "Elektros Smūgis", Elektros smūgis, IĮ
Reikėtų pamatuoti, kokia įtampa yra ant įrenginio korpuso. Paprastai, tokiais atvejais, reikia atlikti įnulinimą arba sumontuoti įžeminimo kontūrą.
Laurynas, MB "Laustata"
 
Sritis:
Sritis: