Gytis Gasperaitis ekspertų komentarai

Gytis Gasperaitis
-
Atsiliepimai 0

Tinkamiausias namo tipas pasyviajam namui statyti

Kokio tipo namą geriausiai rinktis statyti, norint turėti pasyviojo namo savybių turintį namą - karkasinį-skydinį, mūrinį, rąstinį ar pan? Ir iš vis ar tai turi kokios nors reikšmės?
Namo laikančiosios konstrukcijos tipas nelemia pasyviojo namo savybių – lemia apšiltinamasis sluoksnis, langai, durys, architektūriniai, konstrukciniai sprendimai, leidžiantys išvengti šalčio tiltelių. Optimaliausia storio, kainos ir ekologiškumo požiūriu būtų karkasinė ar skydinė konstrukcija. Tik sandarinimo darbai turėtų būti atlikti labai kokybiškai.

Pasyvus namas iš klijuotų rąstų

Ar galima pastatyti pasyvųjį namą iš klijuotų rąstų, pvz.: 20 cm klijuoto tašo sienos, šiltas Legalett pamatas su oriniu šildymu, stori langai, gerai apšiltintas stogas (30-40 cm akmens vatos)? Jei taip, ar tokiam namui būtų reikalinga priverstinė ventiliacija (teigiama, kad rąstinė siena „kvėpuoja")? Ir jei įmanomas rąstinis pasyvus namas, ar racionalu būtų šildytis elektra mėginant išvengti didelių investicijų į brangias šildymo sistemas?
Vien su rąstine siena neišsiversite, turėsite daryti papildomą storą apšiltinimą iš lauko. Turėsite spręsti skirtingo rąstų ir išorinio sluoksnio sėdimo problemą. Išorinis sluoksnis „uždarys" oro judėjimą per rąstus, tad priverstinę ventiliaciją vis dėlto teks įrengti. Jei pasieksite pasyviojo namo energetinius parametrus, pakaks rekuperatoriaus tiekiamo oro pašildymo elektra.