Pasyvus namas iš klijuotų rąstų

Klausimas:
Ar galima pastatyti pasyvųjį namą iš klijuotų rąstų, pvz.: 20 cm klijuoto tašo sienos, šiltas Legalett pamatas su oriniu šildymu, stori langai, gerai apšiltintas stogas (30-40 cm akmens vatos)? Jei taip, ar tokiam namui būtų reikalinga priverstinė ventiliacija (teigiama, kad rąstinė siena „kvėpuoja")? Ir jei įmanomas rąstinis pasyvus namas, ar racionalu būtų šildytis elektra mėginant išvengti didelių investicijų į brangias šildymo sistemas?
Komentarai:
Pasyvus namas iš klijuotų rąstų – vargu, nes dar nėra išrasti tokie klijai, kurie nesudarytų plėvelės. Nebent rąstas būtų klijuojamas horizontaliai ir ne daugiau 2 siuliu. Vienos sienos iš rąstų tikrai nepakaks, tokiu atveju yra idealus variantas dvigubo sienojaus siena, t.y. 90 mm sienojas 30 mm kieta Paroc akmens vata, 100 mm minksta Paroc vata ir vėl 90 mm sienojas. Tokiu būdų gauname kvėpuojančią šiltą, virš 5 varžą turinčią sieną.
Ekspertai.lt
Vien su rąstine siena neišsiversite, turėsite daryti papildomą storą apšiltinimą iš lauko. Turėsite spręsti skirtingo rąstų ir išorinio sluoksnio sėdimo problemą. Išorinis sluoksnis „uždarys" oro judėjimą per rąstus, tad priverstinę ventiliaciją vis dėlto teks įrengti. Jei pasieksite pasyviojo namo energetinius parametrus, pakaks rekuperatoriaus tiekiamo oro pašildymo elektra.
Klijuoto ar masyvo 20-25 cm storio sienų varža labai toli nuo pasyvaus namo reikalavimų. Neapšiltinanat to nepavyks padaryti.
Ekspertai.lt