Pro ventiliacijos angą į kambarį patenka dūmai

Klausimas:
Pro ventiliacijos angą į kambarį su šaltu oru leidžiasi dūmai. Ventiliacijos anga tame pačiame kamine. Atidarius langą trauka kaip turi būti, į viršų. Problema atsirado sudėjus naujus plastikinius langus ir duris. Ką daryt?
Komentarai:
Užkūrus katilą arba židinį, degimui jis naudoja patalpoje esantį deguonį. Kadangi nėra numatytas atskiras oro pritekėjimas degimui, ilgainiui patalpoje susidaro vakumas, kurio "dėka" vėdinimo kanalas pradeda funkcionuoti kaip oro pritekėjimo kanalas. Vienintelis būdas išvengti šio efekto, įrengti oro pritekėjimą į prietaisą tiesiai iš lauko, arba suformuoti pritekėjimą į patalpą kur stovi kieto kuro prietaisas.
Artūras Eigminas, Schiedel Kaminų Sistemos, UAB
Su tokia problema yra susidūrę ne viena dešimtis gyventojų, tai atsitinka dėl oro išretėjimo ir/ar jo trūkumo Jūsų būste. Problemos sprendimo būdas, t.y. sureguliuoti tinkamai dūmtraukio ir ventiliacijų kanalų aukščius, kad jie tarpusavyje negalėtų sąveikauti.
Eduardas Giedra, Stiksas, UAB
Problema atsirado dėl to, kad nėra oro padavimo į patalpą. Seni langai ir durys nebuvo hermetiški, todėl ir problemos prieš tai nebuvo.
Turite dvi technines problemas. Pirma - neteisingai išpildyta kamino viršūnė, antra - neteisingas oro padavimas į katilinę.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: