Skydinio karkasinio namo statyba žiemą

Klausimas:
Ar skydinio arba karkasinio namo statyba žiemą yra geras pasirinkimas? Ar nepakenks namo konstrukcijoms šaltis ir drėgmė.
Komentarai:
Manau, kad karkasinio namo statyba žiemą yra protingas pasirinkimas, nes statybos kokybei įtakos neturi, o darbų kainos ir medžiagos dažniausiai būna mažesnės nei sezono metu.
Vaidas Morkevicius, Bakūžė LT, UAB
Mūrinio ar karkasinio namo statybą geriau vykdyti šiltu metu laiku, taciau mes specializuojames medinių skydinių namų statyboje. Tai leidžia vykdyti namo statybą bet kuriuo metų, nes didžioji laiko dalis gaminant namo konstrukcijas (dėžutė ir stogą) vyksta fabrike. Statybos vietoje tik surenkame konstrukcijas, todėl galime sakyti, kad metų laikas neturi didelės įtakos skydinio namo statybai.
Darius Laskys, Timber tech, UAB
Jei yra įrengti namo pamatai, SIP skydų komplektas gali būti surenkamas bet kokiomis oro sąlygomis ir tai neįtakoja pastatyto namo kokybės. Tai vienas iš skydinių namų privalumų, leidžiantis nestabdyti statybos darbų šaltuoju ir drėgnuoju metų laiku.
Šaltis namui nepakenks. Pakenkti gali vanduos - žiemos pas mus šlapios :). Namą statys ~3 mėn., o dalis medžiagų (vata, gipsas, netgi medis) nėra atsparūs drėgmei. Todėl statyti karkasinį namą žiemą nepatartina. Žiema galima statyti skydinį karkasinį namą, kai sienos, perdangos, stogas gaminamas gamykloje ir į statybvietę trasportuojamas skytais įpakuotais plastike. Tokiu atveju namas surenkamas neišpakuojant per 1-2 savaites. Be to, blokai būna apkalti OSB ar kitomis vandeniui atspariomis medžiagomis - drėgmė negali patekti į skydų vidų ir pakenkti.
Irma, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: