Klijuoto tašo namai, privalumai ir trūkumai

Rąstinių namų statybai naudojamos tradicinės medžiagos – rąstai ar gateriu išpjauti vienalyčiai tašai. Tokių namų statyba (vainikų gamyba) reikalauja aukštos darbuotojų kvalifikacijos. Reikia įvertinti ir didelį namo konstrukcijos nusėdimą. Nedžiovintų rąstų drėgnumas dažniausiai būna apie 30 % ir daugiau. Džiūnant rąstams namo sienos gali nusėsti iki 15 cm vienam aukštui. Tai reiškia, kad apdailos darbus būtina atidėti mažiausiai metams. Be to, eksploatacijos metu rąstinių konstrukcijų namuose atsiranda plyšių ir raukšlių, sienos nėra atsparios klimato sąlygoms ir biologiniams veiksniams (puvimas, vabzdžiai, kiti kenkėjai). Pastaruoju metu vis plačiau naudojama šiuolaikinė medinių namų gamybos technologija, kurioje bandoma išvengti aukščiau minėtų trūkumų. Pagal šią technologiją paprastas rąstas yra tik žaliava klijuotai medienai gaminti, kuri savo ruožtu vėl tampa klijuoto tašo rąstinio namo sienojumi. Klijuota mediena plačiai naudojama dėl jos <b>akivaizdžių</b> privalumų, lyginant su paprastąja mediena. Štai pagrindiniai iš jų:Klijuoto tašo namai, privalumai ir trūkumai

1. Konstrukcijos stabilumas. Klijuota mediena išlaiko savo formą ir matmenis. Ji beveik nenusėda, nesusisukioja, nesideformuoja, kadangi nelieka vidinių įtempimų, o esantys vienas kitą kompensuoja. Be to, namui iš klijuotos medienos nereikia daug laiko nusėdimui, o tai leidžia ženkliai sutrumpinti apdailos darbų terminus.

2. Stiprumas. Konstrukcijų iš klijuotos medienos stiprumas 50 – 70 % didesnis, negu iš paprastos medienos.

3. Šilumos izoliacija. Surenkant namo konstrukciją klijuoti tašai labai glaustai susijungia, todėl nereikia užpildyti plyšių. Dėl mažesnės plyšių ir trūkimų tikimybės, sienos klijuotos medienos bus šiltesnis.

 4. Aukšta paviršiaus kokybė. Prieš klijuojant iš medienos yra išpjaunamos šakos, defektai. Ruošiniai parenkami ir priderinami pagal spalvą ir tekstūrą. Klijuotų tašų, pagamintų pagal technologinius reikalavimus paviršius yra lygus. Tokia siena atrodo vientisa ir beveik nereikalauja išorinės arba vidinės apdailos, kas ženkliai mažina namo statybos kainą.

 

Klijuotos medienos namų trūkumai:

1. Ekologiškumas ir natūralumas. Klijuojant tašus naudojami įvairūs klijai nuo PVA tipo iki daugiakomponenčių klijų. Todėl klijuotas tašas jau nebebus toks ekologiškas kaip natūralus rąstas. 

2. Ne visada išlaikomi deklaruojami standartai, tašai gali sutrūkinėti galuose, kampuose atsiranda plyšių).

3. Galimybė gamintojui įmaišyti tam tikrą dalį nekokybiškos medienos, kuri vėliau juoduoja, atšoka nuo tašo ir pan.

Parengta pagal Medinių namų gamintojų asociacija medžiagą
mnga_logo.jpg
Lukiškių g. 5-406, 01108 Vilnius
2 atsiliepimai
zi
2020-01-22,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Mums reikėtų seno rąstinio namo konstrukcijos įvertinimo. Planuojame jį atnaujinti, tai norėtume žinoti eksperto nuomonę. Namas 1930 m. statybos, apie 80 kv.m. Ar tai galėtumėte atlikti ir maždaug kokia būtų suma už paslaugą?
in
2019-05-10,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
Jų ekspertizės išvada padėjo išaiškinti su statytoju, ką ne taip stato ir kaip turi padaryti. O tai statybininkai galvoja, kad gali maustyti paprastą žmogų!