Kurioje namo vietoje montuoti kondicionierių

Klausimas:
Laba diena, Turime statomą dviejų aukštų, apie 100 kv. m (apie 50 kv. m pirmas aukštas, 50 kv. m antras aukštas, viršuje 3 miegamieji, apačioje tik svetainė) namą, su rekuperacine sistema, ir reikia nusimatyti vietą kur bus kondicionieriai. Kurioje namo vietoje būtų patogiausia montuoti kondicionierių? Ar vieno bloko tokiam namui užtektų? Jie montuoti vieną išorinį bloką ir du vidinius (SPLIT sistema?)? Kaip patogiausia nusimatyti vietas dviejų blokų įrengimui?
Komentarai:
Kambarių skaičius, kurie uždaromi durimis (miegamieji) būtent ir kelia didžiausią galvos skausmą. Čia turbūt užtektų mažiausios galios vidaus blokų (2,5 ar 1,8 ar 1,5 kW). Norint turėti komfortą, kiekviename tokiame durimis uždaromame kambaryje reikėtų montuoti po atskirą vidaus bloką.
Kitas reikalas - bendroji erdvė pirmame aukšte - ten užtektų vieno, galingesnio bloko.
Kiek konkrečiai reikėtų kW labai priklauso nuo kaip galima apsiginti nuo saulės spinduliavimo per langus. Galbūt užteks 3,5 kW, o gal reikės ir 5 kW. Galimas sprendimas - išorinės žaliuzės arba langinės arba speciali saulės spindulius atspindinti plėvelė ant stiklų (iš lauko pusės). Tačiau pigesnis sprendimas - virš langų kažkokie stogeliai ir pan., kurie sukurtų ant langų šešėlį vasaros metu.
Vidaus blokas turėtų būti išdėstytas taip, kad pūstų vėsų orą į langus, per kuriuos įeina daugiausia šilumos, tačiau nepageidautina, kad žmogus būtų toje pučiamoje oro srovėje. Vėsinimo metu vėsus oras nukreipiamas į viršų, palei lubas, todėl tiesiog po kondicionieriumi esantis žmogus, tos tiesioginės oro srovės nejaus. Taigi, išrinkti vietą kondicionieriaus vidaus blokui yra nelengva. Dažnai maišo visokios spintos, durys ir pan.
Yra taip vadinamos Multi Split sistemos, kai prie vieno lauko bloko galima jungti iki kelių (iki 5) vidaus blokų.
ŠTI skyriaus vadovas Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Pradžioje reikėtų įsivertinti kiek namas / patalpos bus įtakojamos tiesioginių saulės spindulių, t.y. namo / patalpų orientacija pagal pasaulio šalis, įstiklintų paviršių plotai. Tik turint šiuos duomenis galima kažką tai kalbėti ir siūlyti.
V.Kriukas, UAB Leslat
Jei kondicionierius bus naudojamas tik vėsinimui, lauko bloką reiktų montuoti saulės neapšviečiamoje ir gerai vėjo prapučiamoje pusėje. Jei bus daugiau skirtas šildymu, tada geriau pietų pusė. Vienas vidinis blokas geriausiai dirba 2 aukšto laiptinėje per atvertas duris į visus kambarius + vėsa krenta žemyn. Jei bus 2 vidinės dalys, vieną reiktų montuoti svetainės erdvėje (ten paprastai būna daug langų ir saulėta pusė. Vengti vėdinimo oro ištraukimo difuzorių mažu atstumų iki kondicionierius
Robertas, Robertas
Būtų logiška statyti vieną vidinį bloką svetainėje, o dėl kitų vidinių blokų vietų reikėtų pasitarti vietoje arba bent jau turėti projektą. Rekuperacinė sistema gali kažkiek "išnešioti" atvėsintą orą, bet tikėtis tolygaus atvėsimo visuose kambariuose neverta.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto