Kondicionieriai

Rodomi įrašai 1-41 iš 41.
Ar reikalingas leidimas pasistatyti kondicionierių daugiabutyje? Tvirtinamas būtų ant namo išorinės sienos.
Senos statybos namas. Šiek tiek renovuosiu ir noriu įsidėti kondicionierių. Vėsinamos patalpos plotas maždaug 34kv.m. Lubos-standartas. Mane domina realios elektros sąnaudos, iš patirties. Taip pat kokios galimybės nuo įrengiamo kondicionieriaus pajungti greta esančio miegamojo patalpa? Pakabinamų lubų rengti (žeminti) nenorėčiau.
Kaip efektyviai dirbs name kondicionierius, jeigu name dirba rekuperatorius? Čia kaip mašinoj įjungti klimą ir atidaryti truputį visus langus? Būčiau dėkingas už informaciją, kaip suderinti tas sistemas, kad viena kitai nebetrukdytų.
Domina oro kondicionierius "be vėjo", butui. Ar turite, ar sumontuojate ir kiek visas komplektas kainuos?
Kokius išankstinius darbus būtų galima pasidaryti prieš pajunginėjant kondicionierių, t.y. kondicionierių montuosime tik kitą sezoną, tačiau laidus, vamzdelius norime prasivesti dabar, kol vyksta remontai, prieš kabinant lubas, arba pasidarius griovelius sienose. Prašau patarti kaip ką reikėtų daryti?
Yra individualus namas ir du kambariai šalia vienas kito. Miegamasis 22 kv. ir svetainė 30, juos skiria siauras koridorius ir pečiaus patalpa maždaug 2 m pločio. Ar įmanoma vienu galingesniu kondicionieriumi vėsinti dvi atskiras patalpas? Ar kiekvienai reikia įrenginėti atskirus blokus?
Ar galima kondicionieriaus išorinį bloką montuoti lauke ant žemės, po balkonu (balkonas mūsų)? Jei taip, ar reikalingas leidimas ir gyventojų sutikimas?
Kokių leidimų reikia kondicionieriaus išorinio bloko statymui bute? Daugiabutis blokinis namas, nerenovuotas, antras aukštas, namas prie gatvės, nepagrindinės. Buto visi langai į pietus, į gatvę. Klausiau meistrų, tai visi klausė, ar turiu leidimus, namo gyventojų sutikimą, nes kitaip gali tekti nukabinti. Patarė kabinti ant lauko sienos, balkonas stiklintas.
Kiek kainuotų oro kondicionierius svetainėje 25kv.m?
Jeigu oro kondicionierių montuotume įstiklintame balkone, ar vėsinimo efektas toks kaip ir ant sienos? Ar nebūtų didesnės sąnaudos elektros?
Reikalingas kondicionierius 50-60 kv.m patalpai vėsinti, pastatas atitinka A+ reikalavimus. Langai pietus - vakarai, įstiklinimas pietų pusėje 9 kv.m. Taip pat ir vakarinėje pusėje 9 kv.m. Kokios galios reikalingas kondicionierius?
2 aukštų 120 kv. A+ namas. Oro kondicionierius bus tik pirmame aukšte, kuriame 60 kv. virtuvė su svetaine 40 kv., kur bus kondicionierius. Tai pirmas klausimas, kokio galingumo, t.y. kokiam plotui man rinktis kondicionierių? O antras, ar gerai suprantu, kad su rekuperatoriaus pagalba man ir antras aukštas atsivėsins kažkiek?
Vis negalime apsispręsti, nes ir iš tiesioginių konsultacijų gauname skirtingus atsakymus. Naujai statomame kotedže norime įsirengti kondicionierių, bet nėra aišku, kiek vidinių blokų statyti. Vieni tiekėjai kaip ir pritaria, kad užtenka vieno vidinio bloko 2 aukšto koridoriuje ir šaltas oras automatiškai išsimaišys per visą kotedžą. Kiti tiekėjai siūlo dėti 2 vidinius blokus pietuose esančiuose miegamuosiuose 2 aukšte ir 1 didesnį bloką apačioje bendroje erdvėje. Labai skirtingi atsakymai, o ir pinigų suma nuo vieno ir kito pasiūlymo pakankamai stipriai skiriasi. Tiesiog ir kyla klausimas, kokius ir kiek vidinių blokų dėti naujai statomame kotedže? 2 aukštų, 1 aukštas sandėliukas, bendra virtuvės erdvė su svetaine, 2 aukštas 3 miegamieji, koridorius ir vonios kambarys, atvira U formos laiptinė, bendros plotas 100 kvadratinių metrų. Šildymas grindinis dujinis, kondicionierius bus naudojamas tik vėsinimui.
Sakykite prašau ar yra kokia galimybė įsirengti kondicionierių daugiabutyje (ne paveldas) be bendrasavininkių sutikimo? Jei rengi sieninį- išorinis blokas (sutikimo reikia). Jei rengti monoblokinį - vėl gręžti reikia skyles bendro naudojimo sienoje. Jei mobilų - vesti žarną pro langą (nežinau kaip tada skaitosi?). Lieka tik vėjelis?
Kondicionieriaus kondensato nuvedimo žarnelė išvesta į balkoną, kad kondensatas galėtų nubėgti į lauką. Bėda ta, kad gyvename 6 aukšte, o 1 aukšte esantys kaimynai turi įsirengę terasą ir kondensatas laša ant jų teritorijos. Ar turėtume nutiesti kondensato vamzdelį iš 6 aukšto iki pat žemės, taip kad jis bėgtų ant niekieno teritorijos? Kol kas problemą išsprendžia kibiriukas, kurį pakišome po žarnele. Tačiau esant karščiams, įsijungus kondicionierių naktį teks budėti, kad laiku išpiltume subėgusį kondensatą, nes jo būna nemažai.
Norėjau pasiteirauti, kur įsirengti kondicionierių daugiabutyje?
Norime statyti kondicionierių bute. Butas pirmame aukšte, namas renovuotas. Ar reikalingi leidimai?
Norime statyti kondicionierių ant namo išorinės sienos, t. y. gyvename antrame aukšte, kampiniame bute. Kondicionierių norime statyti ant laukinės sienos, virtuvės ir svetainės kambarių kampe. Susirinkome daugiabučio namo savininkų parašus, kad jie neprieštarauja. Ar reikia gauti leidimą iš savivaldybės? Kokia būtų tvarka?
Reikalingas nešiojamas, mobilus vėdinimo kondicionierius. Gyvenu senos statybos blokiniame name. Žiemą šalta, vasarą per karščius kaip saunoje. Norėčiau įsigyti tokį aparatą, kurį galima būtų pernešti iš vieno kambario į kitą. Ką patartumėte?
Senos statybos namas 105m2 per du aukštus, šildymas dujinis. Kokią vėdinimo sistemą statyti? O gal geriau kondicionierių?
Daugiabutis po renovacijos 5 metai, iškilo problema dėl rekuperatorių ir kondicionierių tvirtinimo ant išorinės (fasado) sienos. Bendrasavininkų susirinkime priimtas sprendimas neleisti darkyti fasado ir stogo. Miesto architektūros skyrius tvirtina, kad tai ne paveldo objektas ir namas ne senamiestyje, ir leidimai nereikalingi. Ar yra koks įstatymo straipsnis ginantis bendrijos narių norą išlaikyti tvarkingą, o ne apkabinėtą daugiabučio fasadą?
Ar reikalingas leidimas statyti kondicionierių prie daugiabučio namo sienos?
Pasistatėme kondicionierių ir jo išorinį bloką pastatėme balkone, ant grindų. Ar reikia gyventojų sutikimo ar kokių leidimų pastatant bloką savo balkone, net ne ant sienos? Kažkodėl gavom užklausą iš vadybininkės namo ar turim leidimus, nes matė balkone turim kondicionierių. Ką jai galima atsakyti? Juk šiame ekspertų forume rašoma, kad balkone statomam blokui nereikia sutikimų ir leidimų. Namas ne paveldo objektas, paprastas daugiabutis.
Pirkome butą su jau įrengtu kondicionieriumi svetainėje. Kaip teisingiausia būtų vėdintis - ar reikia uždaryti VISŲ kambarių langus, nes ir esančių kitame buto gale? Kaip vėsesnį orą "nugabenti" į kitus kambarius?
Planuojame kondicionieriaus įrengimą 2 aukštų kotedže, 97 kv. m. Bus įrengta rekuperacija, grindinis šildymas (dujomis). Planuojame iš karto nusimatyti ir kondicionierių. Svarstome apie įprastą sieninį kondicionierių. Klausimas, ar pakaktų vieno, ar geriau planuotis po vieną kiekviename aukšte? Jei statyti vieną, ar geriau statyti antrame aukšte? (teoriškai, šiltas oras kyla į viršų). Dėl pozicijos – pirmame aukšte praktiškai viskas bendra patalpa, antrame svarstytumėme statyti koridoriuje, netoli laiptų – taip būtų "aptarnaujami" visi kambariai po truputį, nebūtų tiesioginio skersvėjo miegant, taip pat paprasčiau dėl kondensato (statomas prie vonios sienos), arčiau stogo (dėl išorinės dalies pajungimo). Vis dar dvejojame ir ar iš viso verta jį statytis (vasaromis gali padėti rekuperatorius, naktį atvėsinantis patalpas).
Norėčiau sužinoti, kokia vieno kondicionieriaus profilaktikos atlikimo kaina? Turime 10 kondicionierių (Mitsubishi, Arktis ir kitų firmų).
5/5a daugiabutyje ar būtų galimybė statyti kondicionierių ant stogo ar patogiau tvirtinti prie išorinės sienos?
Situacija tokia, kad butas 5-ame aukšte iš 5 ir vasarą būna labai karšta, todėl sugalvojau įsirengti kondicionierių. 2 kambariai + virtuvė, viso 51 m2. Mano sumanymas yra įrengti du vidinius blokus miegamuosiuose ir suvesti viską į vieną bloką išorėje virš balkono (atstumas tarp išorės ir vidaus blokų būtų apie 10 m) veiksmas Jonavoje. Ar logiškas mano sumanymas, kokio galingumo turėtų būti blokas? Ar reikia jau turėti leidimą iš savivaldybės prieš užsakant paslaugą? Kiek kainuotų optimalus (pvz. Gree, C&H) kondicionieriaus komplektas? Kokia būtų įrengimo kaina?
Statau nedidelį kotedžą, kurį išnuomosiu biuro veiklai. Bendras plotas 140 kv. m. Šildymas numatytas grindų, kondensacinis dujų katilas, pastatas šiltas, geri langai, ... - A energetinės klasės. Planuojame statyti rekuperatorių, tačiau reikia ir sprendimo dėl šaldymo, nes tokiame plote dirbs apie 16 žmonių visi su kompiuteriais, tai tikrai vasarą prikaitins pastatą. Koks geriausias sprendimas? a) Gal prie grindų šildymo sistemos galima kažkaip primontuoti šaldymo bloką, kad vėsintų grindis? b) Gal galima kažkaip šaldymo bloką įmontuoti prie bendros ventiliacijos sistemos, prie kurios prijungtas ir rekuperatorius?
100kv. namas 3 miegamieji, svetainės zona. Vėsinti užtenka vieno kondicionieriaus ar geriau investuoti į mutisplit sistemą ir nuo 1 išorinio bloko jungti 4 vidinius? Bus rekuperacijos sistema. Ar multisplit sistema neturi kokių minusų?
Pirmo aukšto kaimynas pasistatė kondicionierių. Mano butas yra antrame aukšte. Iš jo buto pastoviai sklinda aštrus, akis, gerklę graužiantis kvapas. Kas tai galėtų būti?
Ar galėtumėt tiesiai šviesiai atsakyt ar montuojant kondicionierių balkone reikalingi leidimai (daugiabutis namas)? Vienur rašo, kad reikia kaimynų sutikimo, kitur ne. Kaip iš tikrųjų?
Nusipirkau butą ir yra nelegaliai pastatytas kondicionierius, ką man daryti? Ar jį panaikinti ar įmanoma jį kažkaip tai legalizuoti? Ir kas gresia man tokiu atveju? Bauda ar tik įspėjimas?
Kondensatas iš kondicionieriaus varva patalpos viduje, o ne išorėje ant stogo. Ką daryti?
Gyvename 6 aukšte iš 6. Norime įsirengti kondicionierių vėsinimui, nes vasarą būna labai karšta nuo įkaitusio stogo. Stogas plokščias. Logiškai būtų galima išorės bloką statyti ant stogo kur jo nesimatytų nuo gatvės. Ar tokiu atveju reikia leidimų iš savivaldybės ir 50%+1 gyventojų?
Noriu pasistatyti monoblokinį kondicionierių. Dėl paveldo negalime statyti išorinio bloko, todėl laikinai naudojame mobilų kondicionierių (šlanga išvesta per sieną), garsas ir kondensatas labai erzina. O kaip su monoblokiniais? Gręžiasi dvi skylės ~162-220 (padavimas ir išėjimas), o kaip su kondensatu? Kur jis dedamas? Patalpos - grožio salonas 60kv m pagrindinė salė ~25-30kv m ir trys kabinetai. Vėsinama būtų tik pagrindinė salė. Kokio galingumo reikėtų ir į ką labiausiai vertėtų atkreipti dėmesį?
Nešaldo oro kondicionierius namuose. Šarmoja plonas vamzdelis. Kas nutiko?
Neseniai įsigijome butą su įstiklinta lodžija naujos statybos name. Namas dar nėra priduotas kaip pilno baigtumo. Pasistatėme kondicionierių ir jo išorinį bloką pakabinome lodžijoje ant sienos (prie lubų), tačiau po kelių dienų su mumis susisiekė statytojo atstovė ir liepė išorinį bloką nuleisti ant žemės ir apdengti fasado spalvos plokštėmis iš šonų, nes, anot jos, leidimas yra duotas tik tokiomis sąlygomis. Norėčiau pasitikslinti, ar tokie reikalavimai yra pagrįsti?
Statome name yra numatyta įsirengti kondicionierių. Namas A++ 133kv. šildymas oras vanduo. Ar reikalingas atskiras išorinis blokas kondicionieriui, ar galima įjungti į tą pačią sistemą? Numatoma dvi vidinio kondicionieriaus vietos - svetainėje ir koridoriuje prie gyvenamųjų kambarių. Ar statant atskira bloką lauke, galima juos abu sujungti į vieną tą patį išorinį bloką, ar dviems vidiniams kondicionieriams reikalingi dar du papildomi išoriniai blokai?
Ar reikalingas leidimas norint įrengti kondicionierių ugdymo įstaigoje (darželyje)?
Ar kanaliniam kondicioneriui reikia išorinio bloko?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto