Kondicionieriai

Rodomi įrašai 1-25 iš 25.
Ar reikalingas leidimas pasistatyti kondicionierių daugiabutyje? Tvirtinamas būtų ant namo išorinės sienos.
Kaip efektyviai dirbs name kondicionierius, jeigu name dirba rekuperatorius? Čia kaip mašinoj įjungti klimą ir atidaryti truputį visus langus? Būčiau dėkingas už informaciją, kaip suderinti tas sistemas, kad viena kitai nebetrukdytų.
Kokius išankstinius darbus būtų galima pasidaryti prieš pajunginėjant kondicionierių, t.y. kondicionierių montuosime tik kitą sezoną, tačiau laidus, vamzdelius norime prasivesti dabar, kol vyksta remontai, prieš kabinant lubas, arba pasidarius griovelius sienose. Prašau patarti kaip ką reikėtų daryti?
Senos statybos namas. Šiek tiek renovuosiu ir noriu įsidėti kondicionierių. Vėsinamos patalpos plotas maždaug 34kv.m. Lubos-standartas. Mane domina realios elektros sąnaudos, iš patirties. Taip pat kokios galimybės nuo įrengiamo kondicionieriaus pajungti greta esančio miegamojo patalpa? Pakabinamų lubų rengti (žeminti) nenorėčiau.
Reikalingas kondicionierius 50-60 kv.m patalpai vėsinti, pastatas atitinka A+ reikalavimus. Langai pietus - vakarai, įstiklinimas pietų pusėje 9 kv.m. Taip pat ir vakarinėje pusėje 9 kv.m. Kokios galios reikalingas kondicionierius?
Domina oro kondicionierius "be vėjo", butui. Ar turite, ar sumontuojate ir kiek visas komplektas kainuos?
2 aukštų 120 kv. A+ namas. Oro kondicionierius bus tik pirmame aukšte, kuriame 60 kv. virtuvė su svetaine 40 kv., kur bus kondicionierius. Tai pirmas klausimas, kokio galingumo, t.y. kokiam plotui man rinktis kondicionierių? O antras, ar gerai suprantu, kad su rekuperatoriaus pagalba man ir antras aukštas atsivėsins kažkiek?
Kiek kainuotų oro kondicionierius svetainėje 25kv.m?
Kokių leidimų reikia kondicionieriaus išorinio bloko statymui bute? Daugiabutis blokinis namas, nerenovuotas, antras aukštas, namas prie gatvės, nepagrindinės. Buto visi langai į pietus, į gatvę. Klausiau meistrų, tai visi klausė, ar turiu leidimus, namo gyventojų sutikimą, nes kitaip gali tekti nukabinti. Patarė kabinti ant lauko sienos, balkonas stiklintas.
Kondicionieriaus kondensato nuvedimo žarnelė išvesta į balkoną, kad kondensatas galėtų nubėgti į lauką. Bėda ta, kad gyvename 6 aukšte, o 1 aukšte esantys kaimynai turi įsirengę terasą ir kondensatas laša ant jų teritorijos. Ar turėtume nutiesti kondensato vamzdelį iš 6 aukšto iki pat žemės, taip kad jis bėgtų ant niekieno teritorijos? Kol kas problemą išsprendžia kibiriukas, kurį pakišome po žarnele. Tačiau esant karščiams, įsijungus kondicionierių naktį teks budėti, kad laiku išpiltume subėgusį kondensatą, nes jo būna nemažai.
Sakykite prašau ar yra kokia galimybė įsirengti kondicionierių daugiabutyje (ne paveldas) be bendrasavininkių sutikimo? Jei rengi sieninį- išorinis blokas (sutikimo reikia). Jei rengti monoblokinį - vėl gręžti reikia skyles bendro naudojimo sienoje. Jei mobilų - vesti žarną pro langą (nežinau kaip tada skaitosi?). Lieka tik vėjelis?
Senos statybos namas 105m2 per du aukštus, šildymas dujinis. Kokią vėdinimo sistemą statyti? O gal geriau kondicionierių?
Norime statyti kondicionierių ant namo išorinės sienos, t. y. gyvename antrame aukšte, kampiniame bute. Kondicionierių norime statyti ant laukinės sienos, virtuvės ir svetainės kambarių kampe. Susirinkome daugiabučio namo savininkų parašus, kad jie neprieštarauja. Ar reikia gauti leidimą iš savivaldybės? Kokia būtų tvarka?
Reikalingas nešiojamas, mobilus vėdinimo kondicionierius. Gyvenu senos statybos blokiniame name. Žiemą šalta, vasarą per karščius kaip saunoje. Norėčiau įsigyti tokį aparatą, kurį galima būtų pernešti iš vieno kambario į kitą. Ką patartumėte?
Norėjau pasiteirauti, kur įsirengti kondicionierių daugiabutyje?
Planuojame kondicionieriaus įrengimą 2 aukštų kotedže, 97 kv. m. Bus įrengta rekuperacija, grindinis šildymas (dujomis). Planuojame iš karto nusimatyti ir kondicionierių. Svarstome apie įprastą sieninį kondicionierių. Klausimas, ar pakaktų vieno, ar geriau planuotis po vieną kiekviename aukšte? Jei statyti vieną, ar geriau statyti antrame aukšte? (teoriškai, šiltas oras kyla į viršų). Dėl pozicijos – pirmame aukšte praktiškai viskas bendra patalpa, antrame svarstytumėme statyti koridoriuje, netoli laiptų – taip būtų "aptarnaujami" visi kambariai po truputį, nebūtų tiesioginio skersvėjo miegant, taip pat paprasčiau dėl kondensato (statomas prie vonios sienos), arčiau stogo (dėl išorinės dalies pajungimo). Vis dar dvejojame ir ar iš viso verta jį statytis (vasaromis gali padėti rekuperatorius, naktį atvėsinantis patalpas).
Ar reikalingas leidimas statyti kondicionierių prie daugiabučio namo sienos?
Norėčiau sužinoti, kokia vieno kondicionieriaus profilaktikos atlikimo kaina? Turime 10 kondicionierių (Mitsubishi, Arktis ir kitų firmų).
Daugiabutis po renovacijos 5 metai, iškilo problema dėl rekuperatorių ir kondicionierių tvirtinimo ant išorinės (fasado) sienos. Bendrasavininkų susirinkime priimtas sprendimas neleisti darkyti fasado ir stogo. Miesto architektūros skyrius tvirtina, kad tai ne paveldo objektas ir namas ne senamiestyje, ir leidimai nereikalingi. Ar yra koks įstatymo straipsnis ginantis bendrijos narių norą išlaikyti tvarkingą, o ne apkabinėtą daugiabučio fasadą?
Statau nedidelį kotedžą, kurį išnuomosiu biuro veiklai. Bendras plotas 140 kv. m. Šildymas numatytas grindų, kondensacinis dujų katilas, pastatas šiltas, geri langai, ... - A energetinės klasės. Planuojame statyti rekuperatorių, tačiau reikia ir sprendimo dėl šaldymo, nes tokiame plote dirbs apie 16 žmonių visi su kompiuteriais, tai tikrai vasarą prikaitins pastatą. Koks geriausias sprendimas? a) Gal prie grindų šildymo sistemos galima kažkaip primontuoti šaldymo bloką, kad vėsintų grindis? b) Gal galima kažkaip šaldymo bloką įmontuoti prie bendros ventiliacijos sistemos, prie kurios prijungtas ir rekuperatorius?
Situacija tokia, kad butas 5-ame aukšte iš 5 ir vasarą būna labai karšta, todėl sugalvojau įsirengti kondicionierių. 2 kambariai + virtuvė, viso 51 m2. Mano sumanymas yra įrengti du vidinius blokus miegamuosiuose ir suvesti viską į vieną bloką išorėje virš balkono (atstumas tarp išorės ir vidaus blokų būtų apie 10 m) veiksmas Jonavoje. Ar logiškas mano sumanymas, kokio galingumo turėtų būti blokas? Ar reikia jau turėti leidimą iš savivaldybės prieš užsakant paslaugą? Kiek kainuotų optimalus (pvz. Gree, C&H) kondicionieriaus komplektas? Kokia būtų įrengimo kaina?
Pirmo aukšto kaimynas pasistatė kondicionierių. Mano butas yra antrame aukšte. Iš jo buto pastoviai sklinda aštrus, akis, gerklę graužiantis kvapas. Kas tai galėtų būti?
Gyvename 6 aukšte iš 6. Norime įsirengti kondicionierių vėsinimui, nes vasarą būna labai karšta nuo įkaitusio stogo. Stogas plokščias. Logiškai būtų galima išorės bloką statyti ant stogo kur jo nesimatytų nuo gatvės. Ar tokiu atveju reikia leidimų iš savivaldybės ir 50%+1 gyventojų?
Neseniai įsigijome butą su įstiklinta lodžija naujos statybos name. Namas dar nėra priduotas kaip pilno baigtumo. Pasistatėme kondicionierių ir jo išorinį bloką pakabinome lodžijoje ant sienos (prie lubų), tačiau po kelių dienų su mumis susisiekė statytojo atstovė ir liepė išorinį bloką nuleisti ant žemės ir apdengti fasado spalvos plokštėmis iš šonų, nes, anot jos, leidimas yra duotas tik tokiomis sąlygomis. Norėčiau pasitikslinti, ar tokie reikalavimai yra pagrįsti?
Ar reikalingas leidimas norint įrengti kondicionierių ugdymo įstaigoje (darželyje)?
Klausk
eksperto