Oro kondicionierius namui

Klausimas:
2 aukštų 120 kv. A+ namas. Oro kondicionierius bus tik pirmame aukšte, kuriame 60 kv. virtuvė su svetaine 40 kv., kur bus kondicionierius. Tai pirmas klausimas, kokio galingumo, t.y. kokiam plotui man rinktis kondicionierių? O antras, ar gerai suprantu, kad su rekuperatoriaus pagalba man ir antras aukštas atsivėsins kažkiek?
Komentarai:
40 m2 plotui Jums reikalingas 3,5 kW našumo oro kondicionierius. Jų yra skirtingų tipų, tačiau pats populiariausias variantas yra sieninis modelis. Galime pasiūlyti kokybišką įrenginį, kuriam suteikiama 5 metų garantija. Šiuo metu įrenginio kaina 430 Eur su PVM.
Antro aukšto vėsinimas yra tik santykinis, nes rekuperatorius vasarą veikia By pass režimu, tai yra tiekiamas lauko oras tiesiogiai. Ir jei lauke bus +30, tuomet antro aukšto vėsinimo poveikio tikrai nejausite.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Šiuo atveju tada galite rinktis oro kondicionierių pvz. 100 kv. plotui, kad jo resurso užtektų ir šiek tiek antram aukštui. Jei viso namo ventiliacija sujungta į tą patį rekuperatorių, jis aišku tiekia vienodą temperatūrą visur, taigi iš dalies suvienodins vėsinimą pirmam ir antram aukštams, tik priklauso nuo sistemos efektyvumo.
Mantas, Leovira UAB
Šilumos pertekliui paskaičiuoti reikalinga statinio planai, fasadiniai langai, pastato orientacija pagal pasaulio šalis, planuojamos rekuperacinės sistemos našumas. Tik tada galima būtų kalbėti apie oro kondicionieriaus galingumą ir rekuperacinės sistemos įtaką vėsinti patalpas.
V.Kriukas, UAB Leslat
Jei vėsinti tik pirmą aukštą, tai jums užtektų 5-7kW šaldymo galia turintis įrenginys.
Rekuperatoriaus išpučiamo oro temperatūra labai priklauso nuo lauko temperatūros. Naudojant oro kondicionierių pirmame aukšte rekuperatorius šiek tiek atvėsins oro antrame aukšte, bet didelio komforto nepasieksite.
Kęstutis, UAB Climpro
Jums reiktų rinktis 5 kW oro kondicionierių. Atšaldytas pirmo aukšto oras, eidamas lauk pro rekuperatoriaus šilumokaitį, kažkiek atšaldys įeinantį iš lauko orą. Bet ar to užteks - sunku pasakyti. Priklauso nuo vitrininių langų kiekio (ploto), stogo apšiltinimo storio ir t.t.
Eko2Šiluma, Ekspertai.lt