Laiptų tamsėjimo priežastys

Klausimas:
Norėčiau sužinoti, ką daryti su laiptais. Jie sudėti prieš porą metų - uosiniai. Pradėjo pakopos keisti spalvą. Vietomis emė juoduoti, atrodo kaip murzinos. Laiptai stovi tokioje vietoje, kad laiptų pakopos saulės negauna.
Komentarai:
Iš pateiktos informacijos laiptų juodavimo priežastį sunku tiksliai nustatyti (neaišku, kuriose vietuose juodoja, kuo dengti laiptai, kokioje aplinkoje stovi, kaip jie naudojami). Kadangi laiptai pastayti prieš porą metų, greičiausiai bus nusidėvėjęs lako sluoksnis ir medis natūraliai tepasi. Lakas nusidėveti gali dėl kelių priežasčių. Jeigu vaikštoma lauko apavu, o prie apavo būna prikibę žemių, smėlio ar akmenukų, tai lakas nusidėvi gana greitai. Taipogi prie šito gali prisidėti augintiniai, savo nagučiais pažeidinėdami lako sluoksnį. Taipogi gali būti nekokybiškai nulakuota arba nulakuota netinkamu laku. Nieko amžino nėra, dėvisi ir laiptai. Reikia nusidėvėjusias vietas nušveisti ir perlakuoti. Laiptai ir vėl bus kaip nauji. Jeigu laiptai alyvuoti, priklausomai nuo susitepimo laipsnio, gali užtekti iš naujo įtrinti alyva.
Ekspertai.lt
Ne laiptų pakopos juoduoja, o nusitrina laiptų lakas ir „plikas“, neapsaugotas medis sugeria nešvarumus. Problema ta, kad lakuojant laiptus buvo naudotas ne specialus, pakopinis, trinčiai atsparus lakas, o parketinis ar kitoks, kurio nepakankamas trinties koeficientas. Reikia pakopas nušlifuoti ir perlakuoti tinkamu laku.
Agnius, Laiptukas
Tamsėja ne nuo saulės, bet nuo plono lako sluoksnio. Lakas prasitrynė ir drėgmė reaguodama su rugštimi, esančia medyje, juoduoja. Taip pat ir purvas įsigėrė į medį - tai irgi juodina pakopą. Reikia nušlifuoti ir perlakuoti trinčiai atspariu laku 3-4 kartus.
Visvaldas , Ekspertai.lt
Laiptai gali būti eksploatuojami neteisingai, antra, laiptų plauti vandeniu negalima, jie prižiūrimi kaip ir parketas. Kreipkitės į Vilkondą prie Bigo Vilniuje. Jei nepadės, reikės peršlifuoti ir naujai lakuoti.
Adas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: