Laiptų įrengimo standartai

Klausimas:
Yra sraigtiniai laiptai su nevienodais laiptų pakopų aukščciais (vietomis aukštis nuo greta esančios pakopos skiriasi 2 cm). Ar yra kokie Lietuvos laiptų standartai, kurie nurodytų galimas laiptų pakopų paklaidas. Jei nėra Lietuvos normatyvu, tai gal yra Europos, kuriais galima vadovautis.
Komentarai:
Laiptų konstrukcijos gaminamos pagal brėžiniuose nurodytus aukščius, o atstumai tarp pakopų turi būti vienodi, gali skirtis keli milimetrai, bet ne centimetrai, o didesnė paklaida leidžiama pirmai ir paskutinei pakopai tuo atveju jeigu nėra žinomi pirmo ir antro aukšto grindų lygiai, bet ne daugiau kaip 15mm. Tokių parašymų kaip normatyvai nėra.
direktorius Artūras Janulionis, UAB Plieno lankas
Pakopos 2 cm skirtis negali tokiųlaiptų iš viso negalima eksplotuoti. Pakopos aukštis gali skirtis 1-2 mm nes ir mediena "vaikšto" priklausmai nuo sezoniškumo. Jei laitai metaliniai tai irgi gali būti tokia paklaida, nes metalą virinant tampo tempertūros skirtumai. Pakopos pločio ir dviejų pakopų auksčių sandauga turi duoti 60 - 64 Cm. Tada laiptai bus patogūs eksplotuoti, paprastai laiptai skaičiuojami pagal šią formulę.
Jonas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: