Ekspertų patarimai: kaip tinkamai prižiūrėti nuotekų valymo įrenginį?

Įsigijote ir pilnai susimontavote nuotekų valymo įrenginį, tačiau viskas tuo nesibaigė. Jeigu norite, kad jūsų įrenginys tarnautų ilgai ir kokybiškai labai svarbu tinkama priežiūra. Įrenginių priežiūra nėra sudėtinga, bet svarbu žinoti, kaip tai daryti ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį. „Vandenvala“ įmonės ekspertai skuba į pagalbą su patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti nuotekų valymo įrenginį ir kokių klaidų geriau nedaryti.

Tinkama priežiūra sutaupys pinigų ir laiko Ekspertų patarimai: kaip tinkamai prižiūrėti nuotekų valymo įrenginį?

"VANDENVALA" įmonės ekspertai teigia, kad prižiūrėti nuotekų valymo įrenginį nėra sudėtinga, netgi paprasta. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad tokį įrenginį turite, nes kiekvienas daiktas reikalauja šiek tiek priežiūros. Klientai visada gauna techninį pasą ir priežiūros instrukciją, todėl visą šią informaciją specialistai siūlo būtinai perskaityti.

Techniniame pase yra aprašyta instrukcija, ką periodiškai reikėtų padaryti, jei norite tinkamai prižiūrėti įrenginį. Svarbu nepamiršti pasiklausyti ar veikia orapūtė, ar neužterštos mechaninės grotos ir ar nėra nemalonaus kvapo. Kartą ar du kartus per metus reikėtų iškviesti serviso tarnybą, kuri sumažins perteklinio dumblo kiekį, išvalys mechanines grotas, patikrins ar viduje esantys vamzdžiai nėra užsikišę. Neprižiūrėti valymo įrenginiai gali sukelti problemas ir nemalonų kvapą, tokiu atveju teks kreiptis į specialistus ir tai pareikalaus išlaidų.

Renkantis valymo įrenginį reikėtų atkreipti dėmesį, ar įmonė turi specialistų, kurie galės pasirūpinti ne tik periodine jūsų įrenginio priežiūra, bet ir padės, jei įrenginiui kas nors nutiktų. Vis dar nemažai gyventojų renkasi pigius valymo įrenginius, kurių tinkamos eksploatacijos negali užtikrinti net geriausi valymo įrenginių serviso specialistai, nes pats gaminys yra nekokybiškas.

Kokios pagrindinės klaidos?

Ekspertai pastebi, kad klaidų prižiūrint nuotekų valymo įrenginį tikrai pasitaiko. Kaip jų išvengti ir į ką atkreipti dėmesį?

Viena iš pagrindinių klaidų gali būti pasirinktas per silpnas nuotekų valymo įrenginys. Tuomet neužtenka pajėgumo ir visos buitinės nuotekos nespėjamos apdoroti į švarų vandenį. Svarbu pasirinkti patikimą įmonę su gera specialistų komanda, kurie tikrai parinks įrenginį, atitinkantį jūsų gyvenimo ritmą ir būdą.

Ekspertai taip pat sako, kad dažnai žmonės bando patys reguliuoti valymo įrenginį ir taip netinkamai jį nureguliuoja, nors paleidimo metu specialistai pripila reikiamą kiekį bakterijų ir tinkamai sureguliuoja valymo įrenginį. Būna, kad valymo įrenginiai be priežiūros dirba daugiau negu metai, du ar net trys ir pasiekus maksimalų dumblo kiekį įrenginys pradeda tinkamai nebefunkcionuoti. Bet kokiu atveju, iškilus klausimams rekomenduojama skambinti servisui ir pasiteirauti jeigu kažkas nesigauna ar nesuprantate.

Norint išvengti klaidų reikėtų nepamiršti, kad turite įrenginį. O jei norite jam skirti mažiau laiko – labai pravartu sudaryti sutartį su specializuota nuotekų valymo įmone, kuri savo sistemoje mato, kada laikas daryti aptarnavimą ir apie tai primena savo klientui. Svarbu, kad įrenginį atvažiuotų aptarnauti specializuota įmonė, kuri išmanytų savo darbą. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai taupant žmonės išsikviečia ne specializuotas paslaugas atliekančias įmones, kurios nežino kaip tinkamai ir saugiai atlikti darbus, neretai net sulaužo valymo įrenginius nepataisomai.

Labai dažnai pasitaikanti žmonių klaida – netinkamai metamos šiukšlės. Reikėtų atkreipti dėmesį į šią problemą ir keisti savo gyvenimo įpročius. Jeigu turite nuotekų valymo įrenginį išmokite nemesti į tualetą higienos priemonių, nepilti į kriauklę maisto likučių, kurie greitai nesuyra (lukštai, sėklos ir t.t.). Visos šiukšlės turėtų būti metamos į tam skirtą konteinerį.

Periodinę įrenginio priežiūrą patikėkite specialistams

Uždavus klausimą specialistams, ar nuotekų valymo įrenginį galima prižiūrėti savarankiškai, visi atsako, kad galima. Tačiau įspėja, kad šis darbas pareikalaus ne tik laiko ir jėgų, bet taip pat bus ir ne pats maloniausias, juk į įrenginį ateina visos namo nuotekos. Dažnai patys gyventojai netinkamai nusiurbdami įrenginį pažeidžia jo mechanines dalis.

„Vandenvala“ ekspertų nuomone įrenginio periodinę priežiūrą reikėtų patikėti specialistams. Per mėnesį 1-2 kartus skirkite 10 minučių savo laiko patikrinimui, kaip veikia įrenginys, tačiau aptarnavimui kreipkitės į specializuotą nuotekų valymo įrenginių priežiūros įmonę.

Ekspertai pastebi, kad dažnai žmonės renkasi pigesnes įrenginių valymo įmones, tačiau toks pasirinkimas vėliau pareikalauja dar didesnių išlaidų. Pavyzdžiui, nuotekų išvežimas asenizaciniu automobiliu gali pridaryti daug rūpesčių. Neretai pasitaiko, kad tokios tarnybos, nežinodamos, kaip tinkamai nutraukinėti dumblo prieaugį net sulaužo įrenginį. Kitos įmonės paskubomis nusiurbia perteklių ir nepatikrina nei erliftų darbo, oro padavimo, nei orapūtės veikimo, nei ar neužsikišę vamzdžiai. Dėl neatsakingai atlikto aptarnavimo, o kartais ir įrenginio apgadinimo, gyventojas patiria dar didesnių išlaidų. Reikėtų rinktis patikimas ir specializuotas įmones, kurios dirba tik su valymo įrenginių priežiūra.

Specialistų priežiūra reikalinga ne tik dėl įrenginio specifikos išmanymo, tam skirtų įrankių ir medžiagų, bet ir dėl aplinkosaugininkų. Atvažiavę patikrinti aplinkosaugininkai reikalauja įrenginio aptarnavimo akto ir sąskaitos, kuriuos išduoda aptarnavusi įmonė. Aktas ir sąskaita įrodo, kad perteklinis dumblas buvo išvežtas ir utilizuotas tam darbui atitinkamus leidimus turinčios įmonės. Naudodamiesi specialistų priežiūra jūs įrodysite aplinkosaugininkams, kad neteršiate gamtos.

Parengta pagal UAB Vandenvala medžiagą
UAB Vandenvala
UAB Vandenvala
Bačiūnų g. 55, Šiauliai