Kaip apdirbti OSB plokštes, kad jos būtų ekologiškesnės

Klausimas:
Planuoju kambarį įrengti naudojant OSB plokštę kaip apdailą (sakysit negražu, gal kai kam, bet čia skonio reikalas). Skaičiau, jog OSB plokštė iš savęs yra nuodinga, kadangi jos gamybai naudojami formalheido klijai. Ar jas panaudojus galima sustabdyti šių nuodingų dujų išsiskyrimą į patalpą? Kaip tinkamai apdirbti OSB plokštes, kad jos būtų ekologiškesnės?
Komentarai:
Prekiaujame OSB plokšte, kurios emisija yra E1. E1 emisija žymi, kad prekės yra mažiau kenksmingos ir leidžiama naudoti vidaus sąlygomis. OSB plokštė yra statybinė konstrukcinė medžiaga ir naudojama perdangų, pertvarų, sienų įrengimui, kurios yra padengiamos kitomis statybinėmis medžiagomis t.y. gipskartonio plokštėmis, kitomis sienoms ar perdangoms skirtomis medžiagomis.
Leistinas formaldehidų kiekis yra nedaugiau kaip 8mg/100 g. sausos medžiagos E1 emisijos klasei. Visos OSB plokštės yra gaminamos laikantis gamybos gaminimo standarto EN 13986:2004, bei atitinka leistiną išsiskiriamą formaldehido kiekį pagal standartą EN 120.
Norint apsaugoti plokštę nuo leistino išsiskiriamo formaldehido kiekio, ją reiktų papildomai padengti statybinių medžiagų prekybos vietoje prekiaujamais dažais arba lakais, kurie neišskiria kvapų ir neturi kenksmingų aplinkai medžiagų (tą parodo specialus žymėjimas ant pakuočių).
Gamyboje yra naudojami klijai, kuriuose formaldehido dervos leistina norma neviršija keliamų reikalavimų pagal EN 120 standartą, bet tai nėra klijai iš formaldehido.
Įrengiant patalpas su tokiomis medžiagomis iš OSB, būtinai reikia papildomai įrengti gerą vėdinimo sistemą. Geras mikroklimatas sumažina formaldehido kiekėį aplinkoje.
Formaldehidas pramonėje naudojamas kaip konservantas ir dezinfekantas visose pramonės šakose: nuo baldinių medžiagų iki kosmetikos.
kokybės vadybininkas Rimantas Vlasenka, UAB Trukmė
 
Sritis:
Sritis: