Sintetinė, ypač atspari stogo danga

Seniausiai pasaulyje Vokiečių gamintojo „FDT Flachdatechnologie GMBH&Co KG" sintetinei stogų dangai „Rhepanol FK" jau ilgus dešimtmečius nebereikia įrodinėti savo ilgaamžiškumo ir patvarumo galimybių. Tai įrodė laikas ir patenkintų klientų kiekis. 2013 metais FDT šventė įspūdingą dangos suklojimo ploto statistiką - 100 milijonų kvadratinių metrų stogo dangos. Šie skaičiai šneka patys už save. PIB (Polyisolbutyleno) pagrindu gaminama vienasluoksnė ritininė stogo danga tapo kokybės pavyzdžiu praktiškai visuose pasaulio žemynuose, kur vykdoma statyba. Išskirtinės dangos savybės leidžia aplikuoti dangą ekstremaliomis oro sąlygomis, o jos pačios atsparumas tapo kokybės kartele visoms likusioms gaminamoms dangoms. Vieni iš pagrindinių šios dangos privalumų:
Kampų ir dangos elastingumas iki -60C
Galimybė dangą aplikuoti net esant -30C
Inovatyvi dangos tarpusavio sukibimo metodika be jokio litavimo ar cheminių priedų
Nemažėjantis atsparumas UV įtakai
Atsparumas agresyviems oro junginiams
Atsparumas prieš šaknis
Atspari senėjimui, braižymui, dūlėjimui
Inovatyvi gripfix sukibimo juostų technologija
Galimybė naudoti dangą ant seno bituminio sluoksnio
2,5 mm dangos storumas
Atsparumas perforacijai
Galimybė dažyti skystu variu ar titan-cinku ir naudoti ant šlaitinių stogų
Speciali danga apželdintiems stogams
Dangai nereikalingi karšto litavimo aparatai, nes danga susiklijuoja chemiškai pašalinus krašte esančią apsauginę juostą ir perdengus viena dangą kita 10 cm. Karštas litavimas ne tik priklauso nuo oro sąlygų bet ir nuo teisingos temperatūros. Parinkus per šaltą orą ar temp. danga blogai susiklijuoja, parinkus per karštą, paviršius apdega. Danga yra 2,5 mm storio su sintetiniu flysu ant dangos apačios.
FDT Rhepanol danga ridenama ant Gripfix juostųDanga turi unikalią mechaninio tvirtinimo sistemą Gripfix. Tai sukibimo juostos, išdėstomos tam tikru žingsniu ir tvirtinamos ant izoliacinės medžiagos smeigiuojant per juostą ir izoliacinę medžiagą į ankeravimo pagrindą. Dedant dangą ant juostų, juostos susikabina su sintetiniu flisu ir tokiu būdu neleidžia dangai keltis esant didelei vėjo apkrovai. Tokiu būdu didžiausia apkrova tenka ne dangos sujungimo vietoms kaip PVC atveju, o juostoms, kas lemia ilgaamžiškesnį sujungimų sandarumą. Sandarūs ir po 50 metų.
Ypatingai greitai aplikuojama danga suteikia galimybę padidinti pastato vertę nepergyvenant dėl dangos keitimo. Reguliariai atliekami testai parodė, jog vieni iš pirmųjų FDT objektų 1950 metais yra ne tik sandarūs, bet ir puikiai išlaikę savo fizinę optiką. Lyginant su PVC, danga pasižymi ypatingu elastingumu ir mechaniniu atsparumu bei ilgaamžiškumu. Ji neveikiama UV spindulių poveikio, todėl nepradeda irti po 10 metų kaip tai daro dauguma PVC ar Bituminių dangų. Daugiau nei 6 kartus didesnis sandarumas vandeniui, daugiau nei 100 kartų didesnis atsparumas plėšimui, daugiau nei 10 kartų didesnis garų atsparumas, kurio dėka nereikalingi ventiliaciniai kaminėliai dangai. Pilna priedų programa, sertifikuoti montavimo specialistai ir profesionalus stogo projektavimas. Visa iš vienų rankų.