Efektyvus šildymo būdas naujam skydiniui namui

Klausimas:
Ieškome geriausio varianto naujam pastatytam namui šildyti. Namas yra Lentvaryje, skydinis, 1 aukšto, šildomas plotas - 135 m2, sklypo dydis - 7,7 arai, gyvens 4 asmenų šeima.
Komentarai:
Kadangi nepaminėjote, koks pas Jus šildymas, skaičiuosime lyg jis būtų grindininis. Taigi Jūsų namui galime pasiūlyti Eko Komfort Eko 18kW katilą. Jo kaina būtų 2300 Eur su PVM. Katilo pajungimo darbai kainuotų nuo 320 Eur su PVM, darbus sudaro: Katilo pajungimas prie namų sistemos; Vandens sistemoje patikrinimas (ar kietas, minkštas, ar ne per daug geležies, mineralų ir t.t.) Pagal namų sistemą, suderinimas, kad dirbtų kuo ekonomiškiau. Medžiagos, kurios Jums bus reikalingos: Vamzdžiai „aprišti“ katilui (nuo 60-150 Eur priklausomai kokių pageidausite). Siurbliukai vandeniui (paprastai buna nuo 115 Eur du vienetai, žiūrima pagal sistemą). Keturšakį, servo pavarą, thermowatts sistemą duosime mes - mokėti nereikės. Taigi bendroje sumoje, suma kurią turetumėte „atsidėti“ tam, kad galėtumėte šiltai gyventi ir niekuom nesirūpinti būtų (taip, kaip mes suprantame kokia pas Jus sistema):
2300 Eur katilas
320 Eur pajungimas
290 Eur medžiagos
Iš viso - 2600 Eur su PVM
Kiekvienas žmogus savaip vertina jam geriausią variantą, kadangi kiekvieno poreikiai yra skirtingi. Vieniems aktualu kaina, kitiems svarbiausia komfortas. Vertindami ir gerbdami Jūsų apsisprendimą galime pasiūlyti aktyviai populiarėjančius alternatyvaus šildymo įrenginius - šilumos siurblius. Atsižvelgiant į Jūsų turimą žemės sklypo plotą, siūlyčiau Alpha - InnoTec gruntas/vanduo šilumos siurblį su guldomu kolektorium. Taip pat yra galimybė naudoti oras/vanduo šilumos surblį, kuriam nereikia žemės kasinėjimo darbų (tik privedimas iki namo). Alternatyvioji energetika plačiai propaguojama ir remiama visame pasaulyje, todėl jau netolimoje ateityje galima tikėtis palankesnių sąlygų ir Lietuvos vartotojams.
Sunku vienareikšmiškai teigti, kad vienas ar kitas šildymo būdas yra pats geriausias. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, kuriuos apsprendžia ir įvertina kiekvienas pats. Vieniems svarbiausias kriterijus yra tik šildymo kaina, kitiems taip pat svarbu ir kad šildymo sistemai reikėtų kuo mažiau priežiūros, kad nekeltų dulkių ar neskleistų dūmų bei kvapo, kad neterštų aplinkos ir t.t. Vienas optimaliausių visais šiais požiūriais ir šiuo metu sparčiai populiarėjančių šildymo būdų yra geoterminis šildymas. Nors jo įrengimas nėra pigus, vėliau galima džiaugtis minimaliomis šildymo išlaidomis. Be to tokiai sistemai beveik nereikia priežiūros, ji neteršia aplinkos.Žinoma, kaip renkantis ir bet kurią kitą šildymo sistemą, taip ir geoterminio šildymo sistemą reikia rinktis atidžiai, tiksliai paskaičiuoti namo šilumos poreikį. Taip pat labai svarbu teisingai įrengti žemės šilumos kolektorių.
Virgilijus, Energera, UAB
Norime pasiūlyti optimalią šildymo sistemą. Vienas iš optimaliausių variantų kainos ir komforto atžvilgiu yra granulinio šildymo sistema. Pigiau už granulinį šildymą yra tik šildytis, tačiau šis būdas reikalauja daug priežiūros. Granulinis katilas veikia automatiškai kaip dujinis, kuro papildymas atliekamas kas 3 - 7 paros. Taip pat, esant reikalui, ji galima kūrenti ir tradiciniu kuru - malkomis, anglimi ir pan. Pagrindinis kuras šiam katilui yra medžio, anglies granulės, taip pat šiaudų, saulėgrąžų lukštų granulės. Šio kuro tonos kaina, svyruoja nuo 130-160 Eur. Katilinės įrengimas yra toks pats kaip ir kieto kuro katilinės. Katilas yra pilnai autonominis, reguliuoja siurblių darba, vandens temperatūrą, temperatūrą boileryje, galima pajungti kambario termostatą programatorių ir užduoti savaitės temperatūros rėžimus. Pagrindiniai privalumai yra pigus kuras, ir patogi eksploatacija.
Ekspertai.lt
Galime pasiūlyti ganėtinai pigų šildymo variantą, nereikalaujantį daug vietos ir lėšų. Šildymas „Hydro line“ tipo automatine granuline krosnele naudojant centrinę vandeniu šildomą sistemą. Krosnelės „Genova“ ir „Pisa“ 6,3 -20,9 KW, tai-kompaktiški granuliniai katilai, pilnai sukomplektuoti ir paruošti darbui. T.y. juose yra bunkeris granulėms, trieigis vožtuvas, cirkuliacinis siurblys, išsiplėtimo bakelis, apsaugos vožtuvas, termostatas, išorinis termometras ir pilna automatika su galimybe programuoti galingumą, degimo ir uždegimo laikus.Papildomai galima instaliuoti GPRS modemą ir krosnelės valdymą atlikti SMS žinučių pagalba.Abu modeliai savyje turi papildomą kontūrą karšto vandens paruošimui 10 ltr/min. Kaina priklausomai nuo komplektacijos svyruoja nuo 4260 iki 4800 Eur su PVM.
Jei turite gamtines dujas, komforto, irengimo ir eksploatacijos kriterijai yra geriausi.
Toliau sektų:
- dyz. katilinė: investicija ~5-6 tūkst. Eur - ekploatacija ~ 1 Eur/m2 (sildymas+karstas vanduo);
- geoterminis sildymas: investicija ~8-11 tūkst. Eur - eksploatacija ~0,30-0,50 Eur/m2;
- skystų dujų šildymas;
- šil. siurblys oras-vanduo;
- klasikinis kieto kuro šildymas. Investicija mažiausia, komfortas prasčiausias.
 
Sritis:
Sritis: