Koks skydinių namų atsparumas drėgmei

Klausimas:
Koks yra skydinių namų atsparumas išorinei drėgmei: ar gali būti rekomenduojamos tokio namo statybos labai drėgnose zonose - tose, kur vidutinė metinė drėgmė virš 70 proc, o žiemos sezono metu beveik pastoviai tvyro rūkas (Italija, Padovos lyguma). Ar tokiomis klimato sąlygomis namo tarnavimo laikas žymiai sutrumpėja?
Komentarai:
Skydinis namas su putplasčio sienomis kaip tik labiausiai tinka tokiam klimatui, nes putplastis nebijo drėgmės. Reikėtų dar pasirinkti tinkamą iųorės apdailą, gal akmes skalūno lyteles ar klinkerio plyteles ir jūsų namas stovės šimtą ir daugiau metų.
Vaidas Morkevicius, Bakūžė LT, UAB
Skydinių namų atsparumas išorės poveikiams priklauso ir nuo medžiagų kurios sustabdo drėgmes patekimą į konstrukcijas, ir nuo mazgų sprendimo, o taip pat nuo technikos atlikimo tvarkos. Tinkamai parinktos membranos užtikrina kitų medžiagų ilgaamžiškumą nepriklausomai nuo išorės sąlygų. Kas liečia Italijos regionus, Lietuvoje yra atstovų, kurie gali pasiūlyti tinkamų membranų ir sandarinimo medžiagų.
Irma, Ekspertai.lt
Neoporas skyduose neįgeria drėgmės daugiau kaip 3 proc., t.y. į skydo vidų drėgmė neprasiskverbia. Tačiau vertėtų parinkinėti tinkamą lauko apdailą, kad išlaikyti ilgaamžę estetinę ir kokybinę išvaizdą.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: