Standartai ir normos skydiniams namams

Klausimas:
Renku informaciją apie skydinius namus ir nesiseka rasti rūpimos informacijos. Mane domina, ar yra statybos standartai ir normos skydiniams namams. Ko turėčiau reikalauti iš skydus gaminančios įmonės? Ar įmonė turėtų turėti licenciją gaminti sieninius skydus individualiems namams? Ar įmonė turi turėti sieninių skydų gamybos patentą ?Ir ar išvis toks patentas egzistuoja?
Komentarai:
Namo statyba susideda iš keleto etapų:
1. Namo architektūra.
2. Namo konstrukcinė dalis.
3. Namo statyba pagal gautus brėžinius.
4. Namo statybos techninė priežiūra.
Visuose etapuose savo srities specialistai atlieka darbus, kuriems turi atitikti jų išsilavinimas ir atitikimas Lietuvos STR taisyklėms. Įmonės, kurios stato skydinius ar karkasinius namus, juos stato ne pačios sugalvojusios kaip tai daryti,o pagal gautus konstrukcinius brėžinius, todėl patiems skydams nereikia atskiro sertifikato ar licenzijos. Tokių patentų ar licenzijų kaip ir supratote nėra. Aplamai, patentas yra kažko tai naujo atradimas, bet jo vykdymas visai gali būti nesusėjęs su patento savininku.
Labai svarbus yra ketvirtas etapas, t. y. statybos priežiūra statybvietėje. Jei norite kokybiško namo, samdykite statybos priežiūros inspektorių, ir reikalaukite, kad jis tinkamai prižiūrėtų jūsų sklype vykdomas namo statybas.
Vaidas Morkevičius, Bakūžė LT, UAB
 
Sritis:
Sritis: