Ilgaamžiškesnis SIP ar karkasinis namas

Klausimas:
Ar įmanoma pasakyti, kuris iš namų SIP ar KARKASINIS yra ilgaamžiškesnis? Gal žinoma koks jų amžius? Ypač įdomu SIP ar yra duomenų kiek metų prie jų nereikia "lįsti", ar nesubliūkšta per kažkiek metų vidinis sluoksnis - polisterolis, ar pelės nemėgsta? Ar dar kokie minusai yra?
Komentarai:
Per ilgą laiką ir sunkų darbą, mums pavyko parodyti statytojams jog namas turi būti kvėpuojantis, ir tai yra ilgaamžiškumo garantas. Ir pagaliau beveik daugelis karkasininkų išmoko kaip teisingai juos statyti.
Tačiau, atsirado šiandieninė panacėja - SIP namai, kurie statomi iš visiškai nekvėpuojančių, klijais, sintetika ir chemija prisotintų medžiagų. Kas baisiausia kad pagrindinis jų konstruktyvas yra medinis. O medžiui kad jis tarnautų reikalingas ORAS.
Dabar daugelis žmonių kurie renkasi šio tipo statinius, papuola į spąstus ir savo pasirinkimo klaidas supras labai greitai.
Ekspertai.lt
Pelės mėgsta viską, jos neėda polistirolo, tačiau kelius puikiai pasidaro bet kokioje medžiagoje. Nuo pelių apsisaugoti galite tik tinkamai įrengus pamato ir sienos jungimo mazgą. Pelės, taip pat kaip ir žmonės, į namus puikiausiai patenka ir pro praviras duris, ypač rudenį, orams atvėsus.
Medinių konstrukcijų namas gali tarnauti tikrai ilgai, vadovėliuose rašo skirtingai - nuo 50 iki 70 metų (mūriniai siekia 100 metų). Viskas priklauso ne nuo medžiagos, iš kurios namas pastatytas, o nuo eksploatavimo sąlygų.
Tiek SIP, tiek karkasinis namas yra medinių konstrukcijų pastatas, todėl ilgaamžiškumas bus panašus.
SIP tai pusgaminiai, kuriuos atvežę į statybvietę namą surinksite tarsi lego konstruktorių. Taip pat pastebėčiau, jog SIP skydai nėra laikančioji konstrukcija (gamintojas pateikia tik miglotus aprašymus), nes sudarytas iš OSB+polistirolas+OSB, laikančiojo karkaso skyde nėra, todėl stogui ir perdangai laikyti įrengiamas atskiras medinis karkasas, o SIP skydai naudojami pastato šiltinimo tikslais. Norint tenkinti A energinės klasės sąlygą gyvenamiesiems namams, verta pasidomėti ar SIP gamina atitinkamo sandarumo ir šiluminės varžos sąvybių skydus, nes gamintojo informacija internete teigia, jog jų sieninės plokštės šilumineė varža siekia vos 6,404m²*K/W, o turėtų siekti 8,333m²*K/W.
Karkasinis namas, tenkinantis A energinės klasės sąlygą yra statomas dvigubo karkaso su šiltinimo sluoksniu, atitinkančiu šiluminės varžos reikalavimą. Sienos šiltinimui užpildas naudojamas tarp medinių balkių.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
Namo ilgaamžiškumas keičiasi ne tik nuo technologijos pakeitimo, bet ir projektinių mazgų parinkimo. Tiek SIP namą, tiek karkasinį galima pastatyti labai ilgaamžį, lygiai taip pat galima projektiniais sprendimais sumažinti eksploatacijos laiką.

Svarbiausias uždavinys projektuotojui - kuo labiau apsaugoti laikančias konstrukcijas nuo agresyvios aplinkos poveikio, kuris palaipsniui ardo konstrukcijas.

Polistirolo ilgaamžiškumas milžiniškas, bet su pagrindine sąlyga - jis privalo būti apsaugotas nuo UV ir kitų spindulių. Paprastai tariant - jis privalo būti apsaugotas nuo saulės šviesos, kitaip jis tarnauja labai trumpai. SIP namuose polistirolas yra vidiniame sluoksnyje, todėl ,,subliūškimo" ar kitokio savybių keitimo baimintis nederėtų.

Apsauga nuo graužikų yra privaloma, nors vatą pelės mėgsta daug labiau.

Žmonių, kurie abejoja SIP namų kokybe ir technologija yra, ir tai yra normalu - SIP skydai yra pakankamai naujas produktas Lietuvos rinkoje.
Žinant, kad tokių namų yra vis daugiau ir daugiau visame pasaulyje baimės dėl nusivylimo šia technologija nėra pagrįstos. Priešingai - daug didesnė tikimybė turėti problemų nekeliantį, visiškai sandarų, šiltą namą už labai patrauklią kainą.
Vaidas Šaltmeris, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: