Skydinių namų eksploatacijos trukmė

Klausimas:
Esu labai susidomejęs karkasiniais - skydiniais namais, vasaros metu norėčiau pasistatyti tokio tipo gyvenamaji namą, tačiau man neduoda ramybės šių namų eksploatacijos trukmė. Ar tiesa, kad ji siekia 30 - 50 metu? Iš anksto, ačiū
Komentarai:
Gal būt Jums padės apsispręsti keli pavyzdžiai, kurie byloja ką kitą: Seniausias medinis namas Europoje pastatytas 1176 m. Šveicarijoje. Šiandien truputi apleistas, nes 1980 m. išsikraustė paskutiniai gyventojai. Šveicarijoje galima rasti keletą kaimų, kuriuose mediniai namai pradėjo skaičiuoti po penktą šimtmetį. Seniausias iš eksploatuojamų, karkasinių pastatų "protėvis"- Fachwerkhaus'as. Statytas Vokietijoje 1346 m. Šiandien naudojamas kaip muziejus. Yra žinomas ir gerokai senesnis (statytas 1233 m.), tačiau šiandien jis tėra pastatų komplekso dalimi. Į seniausiojo "titulą" pretenduoja ir daugiau pastatų, nes pats seniausias iš eksploatuojamų (statytas 1300 m.) 1997 m. sudegė. Dar ir šiandien rasite "pilnus jėgų senukus" (statytas XVII a.), ar net galite juos įsigyti (statytas 1800 m.). Čia galite žvilgtelėti į ne vieną šimtmetį atitarnavusius (ir šiandien dar eksploatuojamus) karkasinius namus. Kai kuriems ko gero ir tiek metų (tiksliau- šimtmečių) neduotumėte.
Ekspertai.lt
Namui iš SIP skydų 50 metų yra tik gyvavimo pradžia. Po šimto metų SIP namas išlieka toks pat sandarus kaip pastatymo dieną. Kanadoje neseniai buvo atliktas bandymas. Buvo išardytas SIP namas, kuris pastatytas jau 70 metų, niekas tame name nebuvo nepasikeitę. Išvada tokia, kad jis dar būtų stovėjęs lygiai tiek pat, jei ne daugiau.
Liudas, UAB Sipkonas
Netiesa. Viskas priklauso nuo statybos technologijos ir naudojamų medžiagų. Galima pastatyti ir vienkartinį namą vienam sezonui, o galima pastatyti ir šimtmečiams. Karkasnis namas tai tėra tik statybos pirncipas, bet jokiu būdų tai nėra namo vertės ar amžiaus nustatymas.
Skydinis – karkasinis namas, kokybiško darbo dėka prilygsta mūriniam namui ir gali būti eksploatuojamas iki 150 metų. Šiuolaikinės skydinio namo gamybos technologijos bei profesionalus surinkimas leidžia skydiniam – karkasiniam namui išlikti labai ilgaamžiškam.
Irma, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: