Nuo sienos atšoko tinklelis su tinku

Klausimas:
Karkasinė siena apkalta 12mm OSB. OSB nugruntuota specialiu gruntu,užklijuotas tinklelis ir uždėtas dekoratyvinis tinkas. Po keletos metų tinklelis su tinku daugelyje vietų atšoko. Prašau patarti, kaip šį broką ištaisyti.
Komentarai:
OSB plokštės vis dėlto nėra geras pagrindas tinkuoto fasado įrengimui. Tam tikslui geriau naudoti mineralines, t.y. cementines fasadines plokštes, pvz. Knauf Aquapanel Outdoor. OSB plokščių pagrindas – mediena, kuri aktyviai reaguoja į drėgmės poveikį, be to tai yra organinė medžiaga, o visi įprastiniai cementiniai armavimo sluoksnio mišiniai yra skirti naudoti ant įprastų mineralinių pagrindų, pvz. mūras, tinkas, betonas. Įrengiant armavimo sluoksnį ant OSB plokštės visada išliks didesnė ar mažesnė sluoksnių atšokimo arba suskilimo rizika. Jūsų atveju reikėtų atšokusius sluoksnius pašalinti ir įrengti naujus armavimo ir dekoratyvaus tinko sluoksnius. Plokštės gruntavimui rekomenduoju panaudoti Knauf Spezialhaftgrund gruntą, kuris ne tik užtikrina gerą sukibimą, bet ir apsaugo medinį pagrindą nuo drėgmės poveikio. Armavimo sluoksnį įrengti naudojant armavimo mišinį Knauf Klebespachtel P (šiek tiek labiau riziką mažintų kitas, vokiškas mišinys Knauf SM700, kuris papildomai armuotas plaušu). Armavimo sluoksnio storis 5-7 mm, armavimo tinklelis įsodinamas į sluoksnio viršutinį trečdalį. Padengus dekoratyvų sluoksnį, pvz. silikoninį dekoratyvų tinką Knauf Conni S, rizikos mažinimui rekomenduočiau paviršių papildomai dažyti armuojančiais silikoniniais dažais Knauf Faserfarbe (sudėtyje yra armuojančio plaušo, todėl dažas laiko smulkius trūkius). Be to kritinėse vietose būtina įrengti deformacines siūles. Tokia konstrukcija būtų mažiausiai rizikinga, nors, kaip minėjau, OSB plokščių pagrindas visada yra daugiau ar mažiau rizikingas, tad kaip anksčiau rekomendavau – pagrindui geriau naudoti cementines plokštes Knauf Aquapanel Outdoor bei visą sistemą...
Kastytis, Knauf, UAB
Nemanau, kad tai darbų brokas, jei kažkas pasiūlė statybinikams daryti išorės apdailą ant OSB plokščių su tokia "kosmine technologija". Ant OSB dėti mineralinių skiedinių ir dekorų negalima. Norint remontuoti, reikia ant OSB sukti dar viena plokštę ( PVZ. Knauf aquapanel), ant kurios galima armuoti mineraliais mišiniais ir yra tam pritaikyta technologija.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: