UAB "Adax" ekspertų komentarai

UAB "Adax"
100% rekomenduoja
Atsiliepimai 4
ke
Marijampolė, 8690***52
ke***************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2022.07.14 paklausimą:
Mano butas yra 42 kv. 2 kambariai ir virtuvė. Norėčiau paklausti, jei pirkčiau elektrinius radiatorius, kiek išnaudociau elektros per mėnesį?
ri
Klaipėda, 8608***56
ri*****@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2021.12.15 paklausimą:
Apsigyvenome 4k. bute, 9 aukštas ~90m2. Bute sudėti plastikiniai langai, įstiklinti ir apšiltinti balkonai. Bet bute vis tiek šalta. Svarstome apie papildomo pasišildymo variantus. Kokie jie galėtų būti?
ar
Kaunas, +3706*****18
ar************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2021.06.28 paklausimą:
Paaiškinkite, kaip suprasti ir kokia iš to nauda, kad radiatoriai nedegina nei dulkių, nei oro? Dar klausimas - ar adax elektriniai radiatoriai turi kokį nors nustatytą poveikį žmogaus plaučių, bronchų sveikatai? Ar tie radiatoriai sausina ora?
po
Vilkaviškis, 8617***05
po***********@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2020.04.02 paklausimą:
Ar apsimoka statyt elektrinius radiatorius (mano butas 60kv.), ar vis dėl to bus brangoka?

Konvekciniai šildytuvai ar infaraudonųjų spindulių šildytuvai

Turime sodo namuką, 2 aukštų, pirmas aukštas 25 kv.metrai, antras apie 20 kv.metrų, norėtume pirkti elektros radiatorius, nes būna kai lauke vėsu, namuke irgi šaltoka. Kokius geriau rinktis konvekcinius šildytuvus ar infaraudonųjų spindulių šildytuvus? Man svarbu, kad kambariai greitai sušiltų, ir kad sušiltų gerai, nors iki 25 laipsnių. Norime pirkti du, į du aukštus. Gal galite patarti kokį geriau pirkti? Gal geriau pirkti kokius nors radiatorius, o ne šildytuvus, kurie kabinami ant sienų? Sienos apdailintos mediena.
Konvekcinių radiatorių privalumas tas, kad jie šildo orą ir greičiau prišildys, nei infraraudonųjų spindulių šildytuvai, kurie šildo objektus ir tik tada šildo orą. Be to konvekciniai radiatoriai yra didesnio galingumo, nei infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės ir jų reikės mažesnio kiekio. ADAX konvekciniai radiatoriai kabinami ant sienos ir gali būti valdomi ir per WiFi.

Papildomas šildymas bute

Apsigyvenome 4k. bute, 9 aukštas ~90m2. Bute sudėti plastikiniai langai, įstiklinti ir apšiltinti balkonai. Bet bute vis tiek šalta. Svarstome apie papildomo pasišildymo variantus. Kokie jie galėtų būti?
Elektriniai radiatoriai geriausias papildomo šildymo pasirinkimas. Pastatykite kiekviename kambaryje po 1 kW elektrinį radiatorių ir bus šilta.

Ekonomiškiausi elektriniai radiatoriai

Kokie geriausi ir ekonomiškiausi elektriniai radiatoriai? Turiu Adax radiatorius, bet jie vartoja nemažai el. energijos, tad manau reikėtų pakeisti į modernesnius ir mažiau elektros naudojančius prietaisus.
Energijos suvartojimas priklauso daugiau nuo šilumos nuostolių. Kuo daugiau šilumos per langus, duris, sienas išeina į lauką, tuo daugiau jos reikia prigaminti, kad palaikyti nustatytą temperatūrą. Todėl nepriklausomai nuo to koks yra šilumos šaltinis ar tai būtų elektriniai radiatoriai ar kitas, šilumos šaltinis pagamina tiek šilumos, kiek jos patalpa netenka. Todėl, jei didelės sąnaudos, nereikia kaltinti radiatorių. Kas liečia elektrinius radiatorius, tai visi, be išimties, iš 1 kWh elektros energijos pagamina 1 KW šilumos. Šildantis su elektriniais radiatoriais galima sutaupyti juos programuojant, t.y. nustatyti mažesnę temperatūrą, kai nesate namuose ar nakties metu, kai miegate.

Efektyviausi elektriniai radiatoriai

Kokie yra patys efektyviausi elektriniai radiatoriai atsižvelgiant į sunaudojamą elektros kiekį? Planuojama įrengti elektrinį šildymą (butas 80 kv.), ar yra efektyvesnių sistemų nei ADAX NEO konvekcinis radiatorius?
Visi elektriniai radiatoriai 1 kW šilumos sunaudoja 1 kWh elektros energijos, nepriklausomai nuo gamintojo. Viskas priklauso nuo temperatūros sumažinimo programavimo galimybių ir papildomų funkcijų, kaip atviro lango/durų detekcijos, adaptyvaus starto ir pan. Ir aišku daugiausiai sunaudojamos energijos šildymui kiekis priklauso nuo pastato šiluminės izoliacijos. Kuo daugiau šilumos išeina per langus, duris, sienas, tuo daugiau reikės šildyti ir šildymo sąnaudos didės. Jei namas "šiltas", tai šildymo sąnaudos bus nedidelės.

Elektrinių radiatorių sąnaudos

Domina elektriniai radiatoriai. Pirmas dalykas ar jie saugūs? Dėl perkaitimo ir t.t. ar nekenkia sveikatai? Neskleidžia kažko tai, kas gali pakenkti sveikatai? Pas mane yra 37 kv., reikalingi tik 4 radiatoriai. Tai kiek apytiksliai į mėnesį kainuos elektra pvz. ant tiek radiatorių ir tiek kv.?
ADAX elektriniai radiatoriai pilnai saugūs, juos galima naudoti kaip pagrindinį šildymo būdą. Jie nedegina nei dulkių, nei oro, apsauga nuo perkaitimo yra įrengta. Taip pat juose įrengti termostatai tiksliai palaiko nustatytą temperatūrą, galima programuoti dieninę ir naktinę temperatūrą. Kas dėl sąnaudų, tai jos priklauso nuo patalpos šiluminės izoliacijos ir palaikomos temperatūros. Vidutinės šildymo sąnaudos gali siekti nuo 0,5 iki 2 EUR/kv.m per mėnesį.

Šildymo elektra sąnaudos

Domina kokios sąnaudos gali būti šildymo elektra 93kv. A+ namukui. Koks turėtų būti įvadas elektros?
Elektros sąnaudos priklauso nuo daug veiksnių. Vidutiniškai jos gali siekti 0,5-1,5 EUR/kv.m per mėnesį. Šildymui galite rezervuoti iki 8 kW įvado. Bendrą reikalingą įvadą galite pasiskaičiuoti suskaičiavę kitų elektrinių prietaisų, kuriuos planuojate turėti, galią.

Elektrinių radiatorių įrengimas

Ar apsimoka statyt elektrinius radiatorius (mano butas 60kv.), ar vis dėl to bus brangoka?
Elektriniai radiatoriai yra patys pigiausi, lyginant instaliavimo kaštus. Taip pat nėra jokių priežiūros kaštų. Šildantis kitais būdais šie kaštai žymiai didesni. Kas liečia pačius šildymo kaštus, tai, jei butas šiltas, šildymo kaštai bus nedideli. Jei namas "kiauras", tai tada šildymo kaštai bus žymiai ženklesni. Vidutiniškai skaičiuojama, kad 1 kv.m. per mėnesį šildymo sąnaudos siekia 0,5 - 2,0 EUR. Taigi kuo namas geriau apšildytas, tuo sąnaudos mažesnės.

Šildymo sistema karkasiniam namui

Kokį rekomenduotumėte šildymo būdą karkasiniam namui (tiksliau vienai pusei namo, kvadratūra apie 56 kv.m)? Didelių investicijų (kaip oras-vanduo, ar oras-oras) negaliu sau leisti. Galbūt žiemos metu nepastoviai gyvenčiau, kasdien kūrenti irgi nenorėčiau, prašau patarti.
Galime pasiūlyti elektrinį šildymą. Investicijos nedidelės. Be to gali palaikyti nedidelę minimalią temperatūrą, kai nesate name. Nėra užšąlančių dalių. Yra valdomų per WiFi (ADAX NEO H/L), todėl galėsite įjungti prieš atvažiuojant.

Šildymo sistema sodybai

Statomės karkasinį 80 kv. m namą. Pamatai plokštiniai. Namas sodyboje, kol kas ten planuojame leisti tik savaitgalius, todėl apie tokius kaip geoterminis šildymas net nemastome. Žadėjome elektra + židinys, bet ateityje gal ten gyvensime, todėl norime jaukaus šilto namo. Kokią šildymo sistemą rekomenduotumėte? Norisi, kad šildymo sąnaudos būtų kiek galima mažesnės, bet ir komfortas ne paskutinėje vietoje.
Pirminis Jūsų pasirinkimas labai geras, t.y. elektra+židinys yra vienas tinkamiausių šildymo būdų. Elektrinis šildymas suteikia pilną komfortą ir tiksliai palaiko nustatytą temperatūrą. O, užkūrus židinį ir pakilus temperatūrai, radiatoriai nešildys, nes nustatyta temperatūra bus žemesnė nei esama. Be to šiai dienai galime pasiūlyti NEO WiFi radiatorius, valdomus per atstumą. Todėl su jais galėsite pilnai kontroliuoti namo šildymą ir palaikyti norimą ekonominę temperatūrą, kai nebūsite ir įsijungti komfortinę prieš pat atvažiuojant. Be to, nėra kam užšalti ir tikrai nebus pavojaus, kad išsilies skystis iš šildymo radiatorių.
Taip pat elektrinio šildymo privalumas tas, kad tai pigiausias šildymo būdas pagal investicijas. Tiesa, elektrinio šildymo 1 kWh yra viena iš brangiausių, bet jei namas šiltas ir šildymo nuostoliai nedideli, tai ir šildymo poreikis bus nedidelis. Todėl skirtumas tarp šildymo sąnaudų elektra ir kitomis šildymo sistemomis bus minimalus, kas tikrai neatpirks didesnių investicijų į kitas šildymo sistemas.

Šildymo sistema mažoms patalpoms

Patalpos mažos apie 10kv.m. Kokia šildymo sistema ekonomiškiausia?
Elektrinis radiatorius, pakanka 0,8 - 1,0 kW galios.

Ekonomiškiausias šildymo būdas A klasės namui

Norėjau paklaust, koks būtų logiškiausias/ekonomiškiausias (atsižvelgiant į įrengimo ir eksploatacijos išlaidas) šildymo būdas A klasės 129 kv2 ploto namui (sienos šiltintos 25cm pilku politerenu, stogas pilnai apšiltintas 40 cm. vata). Būtų gerai, kuo pilnesni ir detalesni atsakymai.
Siūlome šildytis elektra. Tai mažiausiai lėšų šildymo sistemos įsirengimui reikalaujantis šildymo būdas. Įsirengimo išlaidos neviršys 1000 EUR. Mėnesinės sąnaudos taip pat bus nedidelės, nes šilumos nuostoliai yra nedideli, jei namas yra A klasės. Šildymas su elektriniais radiatoriais yra lengvai valdomas su programuojamais termostatais ir galite šildytis kad Jums reikia ir palaikyti ekonominę temperatūrą, kai nieko nėra namuose. Taip pat yra radiatoriai su programuojamais WiFi termostatais ir kurie įgalina valdyti šildymą per atstumą.

Elektrinis ar elektrinis konvekcinis radiatorius

Noriu paklausti kuo skiriasi elektrinis nuo elektrinio konvekcinio radiatoriaus? Kokio gamintojo patartumėte pirkti?
Elektrinis šildymas - tai reiškia, kad jis šildymui naudoja elektrą.
Konvekcinis šildymas - tai kokiu būdu jis atiduoda šilumą. Konvekcinis, kai šildomas oras kyla aukštyn ir taip maišosi su šaltu oru.
Dar gali būti ir kiti šilumos atidavimo būdai: infra, spindulinis ir pan.
Konvekcinis radiatorius yra labiausiai paplitęs šilumos atidavimo būdas.

Elektrinių radiatorių savybės

Kuo elektriniai radiatoriai pranašesni už vandens radiatorius ar kitus šildymo būdus?
Elektrinio šildymo radiatoriais, lyginant su lietuviams labiau įprastu šildymu vandens radiatoriais, pagrindinis pranašumas yra maži instaliavimo kaštai. Jie gali būti nuo keletos iki keliolikos kartų mažesni, priklausomai koks bus pasirinktas šilumos šaltinis šildantis šilumos nešėją (vandenį): dujinis katilas, kieto kuro katilas ar geoterminė šildymo sistema. Elektrinio šildymo radiatoriais pagrindinis trūkumas yra tai, kad gaunamos šilumos 1 kWh yra brangiausia, lyginant su kitomis šildymo sistemomis. Tačiau renkantis šildymo sistemą visada reikia įvertinti ne tik šildymo kaštus, bet ir instaliavimo, eksploatavimo ir įrangos atnaujinimo sąnaudas. O šiuo atveju elektrinis šildymas radiatoriais turi ryškų pranašumą. Nes, be minėtų žemų instaliavimo kaštų, elekrinis šildymas radiatoriais pasižymi ypač žemais eksploatavimo kaštais, t.y. prieš sezona tereikia tik su dulkių siurbliu nusiurbti susikaupusias dulkes. Šildantis kitais būdais, kasmetiniai aptarnavimo kaštai didesni. Be to, elektriniai radiatoriai tarnauja 20 - 30 metų, o per tokį laiką ne vieną katilą teks pakeisti. Taip pat elektrinio šildymo pagrindinis palydovas yra gyvenimo komfortas. Galima šildyti patalpas kada reikia ir kiek reikia. Ir nereikia dirbti pečkuriu, jei pasirenkamas kieto kuro katilas. Elektrinis šildymas radiatoriais neturi inercijos. Tik įjungus, jis iš karto pradeda šildyti patalpas. O, išeinant iš jų, radiatoriai išjungiami ar sumažinama temperatūra iki ekonominės ir energija neeikvojama, kai jos nereikia. Elektrinius radiatorius lengva suprogramuoti, šildant patalpas kada reikia. Tokiu būdu galima sutaupyti iki 25% elektros energijos. Taigi, įvertinus šiuos visus faktorius elektrinis šildymas radiatoriais atsistoja į lygiaverčias pozicijas su kitais lietuviams tradiciniais šildymo būdais.
UAB "Adax"