Iš ventiliacijos angos pučia šaltas oras

Klausimas:
5 aukštų mūriniame name, vieno kambario butas randasi 3 a. Virtuvėje iš ventiliacinės angos į vidų žiemą pučia šaltas oras. Ventiliacijos anga yra atskira. Buto langai plastikiniai,durys sandarios, kokia tai būtų priežastis ir kaip ją reikėtų išsptęsti.
Komentarai:
Žiemą šaltas oras per vėdinimo kanalą gali pūsti į patalpą dėl dviejų pagrindinių priežasčių. t. y.: susidaro atbulinė trauka arba patalpoje yra neigiamas slėgis.
Atbulinė trauka gali susidaryti, jei į lauką išvestas atskiras vėdinimo kanalas yra neapšiltintas, kuris peršaldamas sudaro atbulinę trauką. Neigiamas slėgis gali susidaryti, jei yra papildomas mechaninis ištraukimas, taip pat dėl šilto oro konvekcijos į šaltą aplinką.
Problemos sprendimas būtų vėdinimo kanale įtaisyti uždaromas groteles, arba įsistatyti buitinį ventiliatorių su atbulinės traukos sklende.
Vaidas, UAB KOMFOVENT
Šis klausimas pasitaiko gan dažnai, todėl atsakysiu nuodugniai.
Greičiausiai priežastis yra tą, kad iš kurios nors patalpos yra ištraukiamas oras (per gartraukį, WC ventiliatorių arba, jei dėl vėjo vienoje pastato pusėje susidaro neigiamas slėgis ir per langų nesandarumus ištraukia orą iš patalpų). Vietoje oro, kuris buvo ištrauktas, buto tūris yra užpildomas oru iš lauko. Kadangi langai ir duris yra pakankamai sandarus, pro jų plyšius patenka nepakankamai lauko oro. Trūkstamą kiekį siurbia pro visus kitus nesandarumus - tame tarpe ir natūralios ventiliacijos kanalą.
Išspręsti problemą galima keliais būdas:
1) įrengti mechaninę oro padavimo/ištraukimo sistemą, kuri palaikys teikiamo bei ištraukiamo oro balansą (bei pašildys ateinantį iš lauko orą);
2) prieš jungiant ištraukimo ventiliatorių - pradaryti langą;
3) išmesti ventiliatorius iš sanmazgų ir naudoti natūralią ventiliaciją tokiame režime kaip priklauso: per vėdinimo kanalą oras būtų ištraukiamas pastoviai, bet nedideliais kiekiais, o kiekviename kambaryje lange būtų atidaryta orlaidė.
Eduardas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: