Vėdinimo įrengimas kambariuose

Klausimas:
Namo kambariuose neįrengtas vėdinimas. Truputėlį palyja, sienos kampuose rasoja, trūksta ventiliacijos. Ar padėtų, jei kiekviename kambaryje sienoje iš lauko pusės išgręžčiau 120 mm skermens skyles ir įdėčiau ortakį su grotelėmis. O gal yra kokių kitų sprendimo būdų?
Komentarai:
Tam, kad išspręstumėte atsiradusią problemą, efektyviausia būtų įrengti mechaninio vėdinimo sistemą. Name bus užtikrintas geras mikroklimatas, sienos kampuose neberasotos, nebus pelėsio, neges namo konstrukcija bei bus užtikrintas šilumos sugrąžinimas.
Šitas sprendimo būdas padėtų tik iš dalies. Būtinas ir panaudoto oro priverstinis pašalinimas. Be to, šitas būdas labai neekonomiškas. Į patalpas eis šaltas ir nešvarus oras. Name optimali rekuperacinė vėdinimo sistema arba pusiau rekuperacinė.
Tomas S., UAB "ETS centras"
Jeigu visai neįrengta vėdinimo sistema, rekomenduotume Jūsų namuose instaliuoti centralizuotą vėdinimo sistemą su šilumą grąžinančiu rekuperatoriumi. Kiekviename kambaryje išgręždamas skyles, Jūs turėsite didžiulius šilumos nuostolius šildymo periodo laikotarpiu ir šalčio nuostolius vasarą, jei patalpos būtų kondicionuojamos. Jei Jūsų pastatas yra retkarčiais naudojama pirtelė, vasarnamis, o ne nuolat gyvenamos patalpos, tai skylių išgręžimas būtų santykinai pigiausias sprendimas. Į šias kiaurymes galite įmontuoti pratekėjimo grotelės VTK, kurios užsidaro esant šaltam orui lauke (žemiau -5 laipsnių) ir atsidarinėja orui šylant. VTK dydį reiktų pasirinkti pagal savo patalpas: ar VTK80, VTK100, VTK160. Vienų VTK 100 grotelių turėtų užtekti maždaug 20 m2 patalpos vėdinimui (nežinome Jūsų patalpų paskirties). Kiaurymes sienoje gręžkite, kai pasirinksite grotelių dydį. VTK montuojamos sienose, kurių storis iki 27 cm.
Regina Ausiejienė, UAB KOMFOVENT
Yra gerokai paprastesnis būdas vėdinti kambarius - tiesiog pradarykite langus. Šiuolaikiniai langai turi daug skirtingų atidarymo būdų. Aišku, tuomet prie langų susidarantis skersvėjis gali kelti nepatogumų, kartu iš lauko skverbsis dulkės, triukšmas, vabzdžiai. Tačiau jus galite viso to išvengti ir be vėdinimo sistemos įrengimo! Tiesiog įgykite tokį įprotį: kas 2 valandas 10-čiai minučių pilnai atidarykite langus ir išeikite iš kambario. (Vasara tai reikės daryti dažniau, be to patartina įrengti tinklelį nuo vabzdžių.) P. S. Šios rekomendacijos tinka kai butas yra normaliame stovyje. Jus priėjote prie kraštutinės ribos kai sienos "prisigėrė" drėgmės ir net pradėjo pelyti. Nematant sunku įvertinti padėtį, gal nėra visai blogai ir po kokio mėnesio intensyvaus džiovinimo atsistatys normali padėtis.
Eduardas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: