Vėdinimo sistema su oro pašildymu ir vėsinimu

Klausimas:
Ar yra vėdinimo sistema, kuri žiemą vėdina ir šildo, o vasarą - vėdina ir vėsina? Noriu atsisakyti radiatorių.
Komentarai:
Taip, yra tokios sistemos. Dažniausiai jos naudojamos didesniems pastatams, biurams ir t.t. Mes patartume įsirengti vėdinimo sistemą ir atskirai - kondicionavimo sistemą. Dėl šildymo, tai kondicionieriai turi šildymo funkcijas, jie puikiai šildo patalpas, bet galima šildyti ir per vėdinimą, statant pakaitinimo koloriferius. Yra daugybė kelių bei sistemų.
Pastarais metais, kai buvo žymiai pagerintos šilumos siurblių charakteristikos, daugelis žmonių įrenginėja kompleksines orinio šildymo-kondicionavimo-vėdinimo sistemas. Pagrindinė tokios sistemos dalis - kanalinis kondicionierius, tiekiantis į patalpas pašildytą orą. Šis įrenginys dirba recirkuliacijos principu, t.y. ištraukia orą iš švarių patalpų (pvz. iš svetainės), pašildo ir per ortakius tiekia į visus kambarius. Oro kiekis paskirstomas proporcingai šilumas poreikiui. Tam, kad užtikrintumėte patalpų vėdinimą, prie recirkuliuojamo oro srauto pridedama dalis lauko oro. Galima šviežią orą imti tiesiai iš lauko, tačiau dažniausiai tam, kad lauko orą pašildytumėte iki patalpos temperatūros, jis praleidžiamas per rekuperatorių.
Eduardas, Ekspertai.lt
Toks variantas yra dažniausiai taikomas komercinės ir pramoninės paskirties pastatuose, kur netinka ar nėra galimybės įrengti radiatorius. Tam, kad šildytumėtės tik oru, reikia žymiai didesnių oro kiekių negu jų reikia tik vėdinimo poreikiams. Neturiu informacijos, ar gaminami buitiniai rekuperatoriai, kurie aprūpintų namo šildymą. Dėl didesnių oro kiekių reikalingi didesni ortakiai ir galingesni ventiliatoriai, todėl bus didelės energijos sąnaudos (reikia dar įvertinti, jog bus elektrinis oro pašildytuvas) ir didelis triukšmingumas. Todėl nemanau, jog tai geras sprendimo būdas gyvenamajam namui.
Vilius Šipulskis, Ekspertai.lt
Siūlome vėdinimo įrenginį - rekuperatorių su integruotu šilumos siurbliu. Žiemą bus tiekiamas šiltas oras, o vasarą - vėsus.
Donatas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: