Ventiliacijos įrengimas daugiabutyje

Klausimas:
Kokią ventiliaciją įsirengti? 9 a. pastatas, gyvename 6 aukšte. Labai bloga ventiliacija, iš žemesnių aukštų visi kvapai kyla į virtuvę ir WC bei dušo patalpą.
Komentarai:
Jei problema susijusi tik su blogo oro patekimu iš žemesnių aukštų, ją reikėtų spręsti atbuliniais vožtuvais. Juos galima nusipirkti ir įsirengti už ištraukimo ventiliatorių WC bei duše ir gartraukio virtuvėje. Jei ventiliatorių nėra, tai juos vertėtų įsigyti. Tokia problema yra dėl to, kad aukštame name per siauri arba užsinešę vėdinimo kanalai ir natūralios traukos nepakanka, kad ištrauktų orą iš visų aukštų (per mažas slėgių skirtumas), todėl oras iš žemesnių aukštų pakila tik iki, tarkime, Jūsų aukšto. Ventiliatoriai šiuo atvėju sukurtų papildomą slėgį bei trauktų orą iš Jūsų buto. Jei ventiliatoriai išjungti, nuo oro patekimo iš kanalų apsaugotų atbuliniai vožtuvai.
Vilius Šipulskis, Ekspertai.lt
Reikia kviesti nepriklausomą ekspertą ir statytojo atstovą, gauti iš statytojo vėdinimo sistemos projektą, nustatyti priežastį ir reikalauti, kad sutvarkytų. Paskambinkite į vartotojų teisių gynimo asociaciją, ten turėtų arba patarti, kaip tai daroma, arba patys apsiims tai sureguliuoti. Kiek žinau, gyventojams tarpininkavimo paslaugas suteikiamos nemokamai.
Eduardas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: