Iš vėdinimo sistemos vamzdžių bėga kondensatas

Klausimas:
Name nešiltintoje palėpėje išvedžiojau vėdinimo sistemos vamzdžius, juos apšiltinau ir išvedžiau į kaminą. Bet vis dėl to renkasi kondensatas ir bėga. Gal negalima tiesiai vamzdžių išvesti į kaminą?
Komentarai:
Vėdinimo sistemą išvesti į kamino sistemą galima. Lieka klausimas kurioje vietoje jums susidaro kondensatas. Labai svarbu kad visas ortakis, esantis palėpėje būtų pilnai apšiltintas. Labai svarbios vietos ties jungtimis su perdanga ir su kaminu. Jeigu visas ortakis izoliuotas tinkamai, tačiau tik privestas prie kamino ir ši vieta nėra sandari, tuomet gali susidaryti kondensatas. Taip pat klausimas, ar visas ortakio ilgis izoliuotas tinkamai (ar nėra tarpų tarp sujungimų, neapšiltintų atkarpų ir pan.). Jei visos šios vietos įrengtos tinkama, galima sumontuoti atbulinę sklendę netoli kamino, kad šaltas oras patekęs iš lauko per kaminą nepaskatintų kondensato susidarymo.
vadybininkas Andrius Vasiliauskas, Celsis
Jūsų aprašyta situacija sufleruoja priežastį - oras greičiausiai juda vamzdžiais stichiškai, kai kada silpnai traukia iš namo, o kai kada pučia į vidų. Reikia intensyvinti oro ištraukimą įrengiant ventiliatorių ant kamino viršaus ir padaryti angas kambarių languose arba lauko sienose kompensaciniam orui pritekėti (įrengti orlaides). Taip pat, visos vidinės durys turėtų būti nesandarios, kai uždarytos, kad būtų ~1,5 cm tarpelis apačioje. Jei vamzdžiai tikrai sąžiningai izoliuoti, problema turėtų išnykti.
Giedrius Dargis, AVSA, UAB
Jeigu susidaro kondensatas, vadinasi yra susidarę šalčio tilteliai, dėl kurių atsiranda temperatūrų skirtumai ir susidaro kondensatas. Jei minėjote, kad vamzdžiai palėpėje apšiltinti, greičiausiai šalčio tilteliai atsiranda kamine, dėl to ir bėga kondensatas.
Dominykas Valatka, UAB KOMFOVENT
Galima, bet vamzdis turi būti apšiltintas, kad išvengti kondensato. Arba siūlau pasikeisti ortakį į pūsto polietileno, tada išvengsite šalčio tiltų ir kondensatas turėtu dingti.
Be to, Jus tikriausiai labai sumažinote rekuperatoriaus našumą, jei jį padidinsite, tai bėgančio kondesato iš vėdinimo sistemos problema taip pat turi sumažėti.
Inga, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: