Pradėjo stipriai pelyti namo siena

Klausimas:
Kaip atsikratyti pelėsio? Pradėjo stipriai pelyti namo siena ta kuri liečiasi su žeme (namas stovi šlaite). Vėdinimo sistemos nėra. Nuo ko pirmiausiai reikėtų pradėti? Iš lauko pusės sandarinti (reikėtų nukasti kranto minimum 2 metrus į gylį) ar užtektų tik iš vidaus panaikinti pelėsį ir įrengti vėdinimo sistemą? Jei tik iš vidaus, tai ar įmanoma visiškai išnaikinti pelėsį? Namas beveik 140 kvadratų, pirmo aukšto viena pusė šlaite.
Komentarai:
Užtektų įrengti tinkamą vėdinimo sistemą ir išnaikinti pelėsi. Vėdinimo trūkumas yra pagrindinė pelėsio atsiradimo priežastis. Žinoma sienoje, kuri yra po žeme, turi būti tinkama hidroizoliacija.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Iš aprašytos situacijos susidaro įspūdis, jog pelėsio atsiradimą sukėlė abi įvardintos priežastys – vėdinimo stoka ir pamatų hidroizoliacija. Kuriai veiksmų priemonei teikti prioritetą, nuspręsite Jūs pats. Tačiau vertinant tai, jog name nėra jokios vėdinimo sistemos, visgi reiktų nepamiršti, jog šiuolaikiniame name jį būtina. Kokią ją rinktis ir kaip ją įrengti galima atsakyti tik sulaukus namo brėžinių arba apsilankius pačiame objekte.
Žinoma reikia nepamiršti, tik vėdinimo sistemos įrengimas tikriausiai neišspręs sienos pelėsio klausimo, jei jo atsiradimui daro įtaką sienos hidroizoliacija. Todėl išgirsti nuomonę specialistų, turinčių patirties šioje srityje, tikrai vertėtų. Iš savo pusės mes galime padėti sprendžiant vėdinimo klausimą.
Gintaras Petružis, AVSA, UAB
Manau, kad identišką situaciją pavyko sėkmingai išgydyti, tad galiu teigti, kad galimai pasiūlysiu sprendimą. Atsakant į Jūsų klausimus, tai pirmoje eilėje reikia sutvarkyti (įrengti) vėdinimą. Susisiekite su manim, nes turiu papildomų klausimų.
 
Sritis:
Sritis: