Rodomi įrašai 1-25 iš 50.
Namo sienų blokeliai suklijuoti klijavimo mišiniu. Ar ant šių sienų galima glaistyti, neatliekant tinkavimo darbų? Sienos lygios, nenuvirtusios.
Taip darome jau penki metai, norėsit sužinoti kuo ir kaip paskambinkit, pasidalinsim. Yra keli variantai priklausomai nuo sienų medžiagos ir paklaidos dydžio. Idealiuoju atveju-ant dujų silikato su iki dviejų mm paklaida, Igis pradėjo pardavinėti naujausią savo glaistą siūlių armavimui, tai juo mes ir glaistom, bet jis yra brangus, todėl reikia galvoti mūrijant, kad pasiekti tam tikrą lygį.
Ar vieno aukšto namui su skardiniu stogu kainos ir kokybės santykiu pagrindinėms sienoms mūryti rinktis ARKO M15 ar ARKO M18?
Galite naudoti bet kuriuos blokelius, nes jeigu būtų galėtumėt naudoti ir 50mm, nes jis toks galingas, kad atlaikytų. O šiaip šita medžiaga neefektyvi jokiu kitu atveju išskyrus gniuždymo stiprį, labai šalta, super gerai praleidžia vandenį, labai ilgai džiūna, bet super stipri.
Į tarpbutinę, laikančią sieną įdėtas instaliacinis lovelis laidams. Planuojant nesitikėjau, kad jis toks didelis - jam buvo išdaužta maždaug 80x12cm ploto vertikali skylė (gylis maždaug apie 6cm). Siena yra laikanti, iš 25cm silikatinių plytų, pirmas aukštas iš penkių. Ar reikia dėl to susirūpinti - dėl sienos susilpninimo, garso izoliacinių savybių ir t.t.? Ar visgi nėra dėl ko nerimauti?
Realiai to daryti negalima, bet jau padarėte, taigi: namas stovės kaip stovėjęs ir anokia čia bėda. Siena susilpnėjo, bet visas apkrovas perima kitos sveikos sienos dalys, ir inžinieriai projektuodami ir apie tokius cirkus irgi pagalvoja, todėl uždeda didelius kompensacinius rezervus, kad namai negriūtų. Blogiausia su garsu, tokia siena jau nebeturi reikiamos garso izoliacijos, bet tai irgi sutvarkoma, nors manai kad pasirinkote mažiausiai tinkamą ir neefektyvų būdą. Gyvensit ir jūs ir jūsų namas.
Kodėl pradėjo trūkinėti akyto betono blokeliai? Prieš 5 metus vasarą pradėjau statytis namą iš ROCLITE blokelių, pirmą žiemą prastovėjo sienos be stogo, sekančiais metais uždėjom stogą, langus, duris, dar po metų apšiltinau stogą ir sienas. Nors vidus neįrengtas, bet kai viską apšiltinau būdavo visada kūrenama atėjus šaltiems orams. Yra gelžbetoninis žiedas, sienos armuotos su 6mm armatūra. Prieš kokius 2-3 metus pradėjau pastebėti, kad blokeliai pradėjo trūkinėti, vos ne kas antras blokelis yra įvairiai sutrūkinėjęs. Pradėjau pergyventi dėl sienų tvirtumo, ar nepradės jos griūti?
Manau, kad jums reikia susisiekti su gamintojais, nemanau, kad yra galimybė sugriūti. Manau, kad trūkinėja tinkas nuo drėgmės pertekliaus. Drėgmė išeis per 3 metus, po to reik galvoti, bet palikot žiemai be stogo, blogai, todėl ir turite bėdą. ABC NAMAS. Visus namus statome tik iš tokių medžiagų ir nei vienam tai nevyksta, padarėte klaidą procesuose.
Ar galima nugruntuoti ir vėliau nudažyti OSB plokštes, gal panaudojant tam skirtas specialias medžiagas, kad gautume lygų paviršių, kaip nudažius gipso-kartoną?
Viską galima, tik pagrindinis klausimas kam to reikia, nes užsukti dar vieną sluoksnį GKB yra paprasčiau nei žaisti su OSB, nes OSB neturi stabilių jungčių ir jas norint gražiai užbaigti reikia itin "rimtai" armuoti, ir tas "rimtai" labai rimtai ir kainuoja. Spręskit užtikrintais ir paprastais būdais, kuriuos žinot. Kosmoso nesukursim, o vieną kartą panaudoję vertės negausim. Spręskit pats, sakyčiau, kad neverta daryti tokių bandymų, nes jie kainuoja.
Ką pirmiausia rekomenduojama daryti, ar betonuoti galutines grindis, ar tinkuoti sienas? Šiuo metu yra juodgrindės. Jeigu tinkuos vėliau, tai ar nebus, kad ant galutinio betono sluoksnio pridrabstys betono, kuris pridžius ir nebeliks lygių grindų dangos klojimui?
Nėra labai, svarbu. Jūs atsakėt į savo klausimą pats. Tinkuotojai nusivalo baigę darbus, bet jei bus klijuojamos grindlentės reiks valyti specialiai ir gruntuoti. Jei laminatas tada tik nusiurbs ir paklos.
Statomas vieno aukšto namas - rudenį buvo nutinkuotos sienos gipsiniu MP75 tinku. Dabar aptikau sienose horizontalius mikro įtrūkimus. Kampai, tiek vidiniai, tiek išoriniai neturi įtrūkimų. Namas kol kas nėra pastoviai šildomas. Temperatūra viduje +3+5 laipsniai. Dėl ko taip galėjo atsitikti?
Sienose atsirasti horizontalūs mikro įtrūkimai galėjo dėl daugelio priežasčių: drėgmė ir džiūvimas pagrindinės priežastys. Perdžiūvę ir per daug įkaitę blokeliai, per šlapi blokeliai ir visokie variantai, kurie neatitinka gamintojo nurodytų naudojimo specifikacijų. Jei namo pamatai geri ir namas nebus labai išnaudojamas nestandartiniais būdais - šaldomas ir kaitinamas, tai užglaistę ir nudažę lateksiniais ar silikoniniais dažais neturėtumėt nieko matyti, dėl tikrumo pasidomėkit plastiškesniais glaistais, ar pvz. Knauf Fugenfuhler ar panašiais, bet kaži ar verta, tie įtrūkimai būna daug kur, bet ne visi mato, juk gyvenimo kokybei jie nekenkia :) tinkuotojai čia ne prie ko. Nebent tinkavo ir matė, kad sąlygos netinkamos.
Patalpa prijungta prie rekuperacinės sistemos, turi šildomas grindis. Patalpos sienos ir lubos- karkasinės, turinčios reikiamo storio apšiltinimo sluoksnį. Patalpos sienų ir lubų pyragas iš patalpos vidaus pusės užbaigtas OSB plokštėmis, kurios- tapetuotos. Sienų ir lubų tapetai neatsiklijuoja, netrūkinėja. Tapetai nusibodo, noriu sienų ir lubų (lubų aukščio žeminti negalima) apdailą atlikti netradiciškai- prisukant gipso kartono plokštes tiesiai prie OSB. Kaip tai padaryti, kad plokščių sujungimo siūlės netrūkinėtų?
Viską galite daryti, tik turite suprasti, kad tai nėra garantuotas reikalas. Galiu patarti tiesiog logišką darbų seką, kad sumažintume trūkių atsiradimą, čia reikia nepamiršti vieno dalyko OSB negali būti plonesnė už GKP, nes tokiu atveju didėja rizika, bet pabandykim. a) naudokite Knauf Blue gipso kartoną, kuo didesnių išmatavimų, kad mažintumėte siūlių ilgį. b) sukite GKP prie OSB specialiais tam skirtais varžtais (skirtais OSB) c) armuokite siūles popierine juosta su Knauf Uniflot arba Ardex spec glaistu siūlėms (kodo nepamenu), siūles prieš glaistant būtina gruntuoti. d) kad būtumėt ramesni,sutvarkę siūles, galite visas plokštumas dengti visu plotu stiklo audinio medžiaga (DanaLim). Tiek, turi laikyt ilgai ir be vargo, užklijavus stiklo audinį galima neglaistyti, jei tik užtenka tokio paviršiaus baigtumo, nes jį užglaisčius vėl didinat trūkių atsiradimo galimybę.
Yra naujai vystomas kvartalas, apie 60 namų šiuo metu statoma. Aplink kiekvieną namą yra išstumdytos žemės, išlyginti kvartalai, tačiau labai visur šlapia, pelkėta. Aplink pamatus, kur yra iškasta kaupiasi vanduo po lietaus, sklype einant ant išstumdytos žemės sminga koja. Žodžiu visur kaupiasi vanduo. Tai čia dėl to kad visos žemės išstumdytos, viskas išrausta ir nėra sutvirtėjusi žemė ar kaip čia?
Galima burti iki pažaliavimo kodėl taip yra, bet greičiausiai, kad dėl to dėl ko jūs rašot ir dar dėl kažkokių priežasčių, na pvz., neužbaigta planiruoti žemės sklypus, nenuvestas lietaus vanduo į rezervuarus (natūralius ar dirbtinius). Kaupiasi dėl to, kad nėra jam kur dėtis, į žemę nesigeria, o nubėgti neturi kur ir tiek. Statytojas turi prižiūrėti savo statybas, bet jei jos nebaigtos, tai reiškia kad neprivalo, kol nepridavė.
Norėjau pasiteirauti, statant gipso kartono sienas ir jose išpjovus skyles durims, ar reikia dėti sustiprintą profilį tarp durų? Domėjausi, kad šiaip geriausi būna UA profiliai Knauf, bet būna kas deda ir medinį tašą, kuris variantas būtų geriausias? Ir kas būtų jeigu nei medinio tašo nei profilių nedėtume? Ar jie yra privalomi?
Būtų tas pats kas ir pas visus tuos, pas kuriuos sutrūkinėję g/K sienos. Gipsas nenešanti sistemos dalis, dėl to reikia įvest nesančius UA profilius (nebūtinai KNAUF) arba į profilį įdėti bent 70x40 sausos ar klijuotos medienos tašus, tada bus viskas gerai. Kai daro įmonės ir atsako ką daro, tada privalu durų staktų formuot iš nešančių profilių su spec. kampais, kai darot patys, galit daryt ir du ir tris kartus arba tiek kiek patinka, juk darydami mokotės, tai irgi svarbus procesas gyvenime.
Rekonstruojant seną namą, patraukėme pertvarinę sieną į kita vietą. Taigi buvusios sienos vietoje liko vaga 30 cm pločio, 7- 10 cm gylio, apie 6 metrai ilgio. Toje vietoje planuoju įrengti grindinio šildymo kontūrėlį, nes šalia jau įrengtas grindinis šildymas. Kadangi toje vietoje gaunasi dviejų šildymo kontūrų susijungimas, planuoju dėti kompensacinę juostą ant abiejų vagos kraštų. Ant viršaus planuoju klijuoti keramikines (akmens masės) plyteles. Ar galiu ant kompensacinės juostos klijuoti plyteles, ar reikia imtis kokių nors papildomų priemonių (dangos atskyrimo plėvelė, elastingi plytelių klijai, deformacinės juostos, ar kitų) įrengimo, kad plytelės neatšoktų?
Geriausia priemonė super FLEXIBLE klijai, t.y. tiesiog elementarus silikonas ir nereikia kokių kompensacijų, plytelės niekada netruks. Vat tik siūlės patrukinės dėl fugos kietumo, tokias siūles reikia taip pat užpildyti super tampriu užpildu, automobiliniu hermetiku atspariu karščiui, DEN O BRAVEN pagal spalvą. Nors spalvų ten mažai, gal šešios.
Gyvenu bute ir planuoju daryti remontą, klausimas iškilo dėl grindų betonavimo. Šiuo metu yra sudėtos medinės grindys, ant kurių pastačius akvariumą tarp apvado ir grindų atsirado apie 2 cm tarpas. Po grindimis yra apie 5-6 cm tarpas. Ar būtina pilti apie 6 cm betono storio sluoksnį norint neprarasti grindų aukščio? O gal yra kitų variantų kaip turėti tvirtas grindis, kurio nesusėstų nuo didelio svorio?
Esmė grindų sėdime, ne naujose grindyse. Nėra skirtumo iš ko padarysit naujas. Jei sėdo senos, kodėl neturi sėsti naujos. Nerašot ant ko tos medinės grindys laikosi. Medis 20mm nesėda per 60mm aukšti, kažkas ten ne taip, bet nesuprantu kas, nes užduotis ir aplinkybės labai neaiškios. 1. pagrindas; 2. paklotas; 3. tarpinės medžiagos; 4. apkrovos klasė į m2 ir t.t.
Ar reikalingas monolitinis žiedas, jei sienos pastatytos iš silikatinių 24 cm pločio blokelių? Namas 1 aukšto. Dėsis GB plokštės. Projekte žiedas nenumatytas. Statybininkai primygtinai reikalauja jį daryti, nes kitaip skilinės sienos.
Statybininkams tai greiti papildomi pinigai, jei jūsų projektas darytas su konstrukciniu projektu, atsako už tai inžinierius, ir nemanau, kad jis klysta. Žiedas išskirsto apkrovas tolygiai ir leidžia nelabai teisingai sumūrytoms sienoms atlaikyti daugiau apkrovos, nes jas paskirsto, kai stogas turi skėtimo jėgas. Jei abejoja, tegu po plokštėmis padeda į išlyginamąjį sluoksnį po dvi armatūras 10mm diametro ir tai irgi padės tolyginti apkrovą. Klausimas koks stogas? Jei jie bijo, jie žino ko aš nesuprantu ko bijoti tiems, kurie už tai neatsako, jei jūs užsakėte be projekto darbus, tai atsakote jūs, jei su projektu tada inžinierius. Mano supratimu čia pasipinigavimas ir tiek.
Kiek kainuoja betoninių lubų tvarkymas? Pas mane betoninės perdangos ir norėčiau jas palikti.
Kam jas tvarkyti, jei norit jas palikti? Impregnuokit ar nulakuokit kvėpuojančiu laku (laidžiu garams) ir palikit, yra šlapio betono, yra sauso betono efekto.
Kiek šiuo metu kainuoja namo statyba su pilna apdaila už kvadratinį metrą?
Jūsų klausimas labai neapibrėžtas, nes "pilna apdaila" supratimas ne vientisas ir ne objektyvus. Lietuvoje tuo naudojasi visi ir aš tame tarpe. Taigi su mūsų pilna apdaila (grindų danga, plytelės, sienos, lubos nudažytos, elektra sumontuota, šviestuvų kiekis ribotas pagal kvadratūrą) kaina 1250 Eur/m2. Į tai įeina šilumos siurblys ir rekuperacija. Neįeina valymo įrenginiai, lauko aplinkos tvarkymas ir t.t.
Man reikia užpilti baseiną smėliu ir užbetonuoti ten grindis. Kiek kainuotų kiekvienas darbas atskirai. Baseino matmenys 3x6x1.8, o grindų atitinkamai 3x6 metrais.
Jums ne užpilti reikia, o paruošti betonavimui - sutankinant tinkamą smėlį, ir ant viršaus padaryti tinkamo atsparumo grindų plokštę su deformacinėmis siulėmis arba be jų. Bet tada reik žymiai geriau suarmuoti. Sąmatos nerašysiu, nes mes nedarysime, bet jei apie kainą, tai turėtumėt tilpti į 1000 Eur, bet į 500 sunkiai, nes turbūt reiks viską daryti ne mechanizuotai, o rankomis. Jei įmanoma supompuoti su siurbliu smėlį, siūlau taip ir daryti, bet nepamiršti betono sluoksnį padaryti bent 10 cm, kad neigriūtų, nes pavojus yra blogai sutankinti, nes sąžiningai darančių mažai.
Įsigijom naują namą, ką tik pastatytą ir norime įrenginėti vidaus apdailą (glaistyti sienas, klijuoti plyteles ir t.t.). Kokiu būdu reikia surinkti drėgmę iš patalpų, kad galėtume pradėti vidaus darbus? Namo dydis 135 kv.m. Šildysime dujomis, bet dar neturime.
Reikia šildyti papildomomis priemonėmis (el.šildytuvai ir kt.), ir surinkti drėgmę drėgmės surinkėjais.
Išbetonavom grindis grindiniam šildymui. Ar reikia laistyti? Po kelių dienų? Kambarys saulėtas, pietų pusė. Pataria skirtingai - vieni neatidaryt lango, kiti daryt skersvėjį ir pan. O kaip reikia? Po kiek dienų kloti laminatą? Koks tinkamiausias paklotas, iš kur pirkti?
Oho koks greitis... Montuoti laminatą galėsit tik po mėnesio geriausiu atveju, kitaip supelys arba deformuosis. Vanduo betonui sveika, turi būti tamsus vandeningas paviršius bent 3 paras, vėliau jau nesuskils.
Ar galima lyginti 25 cm storio sieną iš Haus blokelių, užpilant betonu maišytu vietoje, kas 3-4 eiles su monolitine 25 cm siena? Įtariu, kad stiprumas kažkiek didesnis monolitinės sienos, bet kaina žymiai mažesnė Haus blokelių. Domina ekspertų pasvarstymai - ar tikrai silpnesnė siena, ar nežymiai, ar tikrai daug pigiau gaunasi, ar tik truputį?
Jei darot pats - pigiau, jei samdyt - monolitas pigiau, nes greičiau. Šiemet dariau rūsį 56m3 iš Haus analogo RGB blokelių, GKG3 gamina. Sudėtingas ir ilgas procesas, daug transporto kaštų ir kt. Monolitas žymiai tvirčiau, jokių siūlių ir greita - užtikrinta, bet vienu kartu reik visų pinigų, o su Haus galima žaisti ir atlikti darbus savaitgaliais ar pribėgom ūkio būdu - va čia ir pigumas, kai neskaičiuojam savo darbo. Linkiu žinojimo - tame SĖKMĖ.
Ar geriau dėti vieno ar dviejų sluoksnių gipso kartono lubas? Taip pat įdomu, ar ant vieno sluoksnio gipso kartono sienos galima kabinti TV bei virtuvines spinteles?
Galite daryti ką norite ir nebūsite pirmi, tik vėliau gali nutikti bet kas. Šiaip vieno sluoksnio lubų sistema atlaiko iki 15kg apkrovos, ir 30kg/m2 dviejų sluoksnių sistema sumontuota pagal Knauf d112 sistemos taisykles. Jei montavo BARBĖS devyndarbės, tada reikia tik spėlioti kas ir kiek laikys. Sienos kita sritis, bet jei sumontuota pagal W112 sistemą turėtų laikyt iki 25kg krūvio. Linkiu žinojimo - tame sėkmė.
Persikraustėme į naujus namus ir vietoj tapetų norime tiesiog dažyti sienas. Nulupus tapetus lieka klijų. Pašlapinus jaučiasi glitėsis. Ar tiesiog galima gruntuot ant klijų ar imtis kokių nors priemonių?
Nelygu kokie klijai buvo naudojami. Dažnu atveju reiktų naudoti blokuojantį alkidinį gruntą, o ant jo darot toliau ką norit. Linkiu žinojimo - tame SĖKMĖ.
Norėjau paklausti kuo ir kaip būtų galima sutvirtinti sieną išmūrytą iš silikatinių baltų plytų? Plytos mūrytos viena prie kitos be perrišimo. Gal galima būtų uždėti lankstų metalinį armavimo tinklą ir aptinkuoti?
Svarbu suprasti kam tas tvirtinimas ir kokią apkrova turės laikyti, bet lankstų tinklą tikrai galima dėti ir kažkiek laikys daugiau. Taip yra armuojami restauruojami pastatai, ten naudojami spec. tinklai, nes bet koks rūdijantis metalas kalkėse pražūva. Bet pagrinde tik tam, kad neskilinėtų tinkas, o plytos net ir be tinko stovi ilgai.
Žiemą statytame name atsirado ant vidinių sienų pelėsis. Išsikvietus profesionalus, juos panaikino, liepė kaitinti sienas su šilumos patranka. Visą savaitę beveik kiaurą parą džiovinome sienas. Daugiau nei po savaitės atvažiavus, vėl tam pačiam žmogui, kuris, naikino pelėsį, pamatavus blokelių drėgmę, rezultatai parodė 1. Ar tokiu atveju, galime jau daryti apdailą ar ir toliau reikia džiovinti sienas? (dviejų specialistų paklausus, jų nuomonės išsiskyrė).
Nelygu kas tas 1 ir kokioje čia sistemoje, apskritai, kaži ar per savaitę įmanoma išdžiovinti sienas, nes jos išdžiūna galutinai tik per tris ciklus - metus po statybų, ypač nedžiūna, kai apšiltintos poliestirolu ar pan. nekvėpuojančiom medžiagom. Tai savaitė ne tas matavimo vienetas. Tinko gamintojai sako, kad 10mm tinko džiūna savaitę, o šlapia siena panašiai, bet ten dar įdomiau, kuo giliau tuo ilgiau, ir vėliau jei ant sienos užklijuotas putplastis, tolimiausias kraštas tik po truputį atidavinėja drėgmę. Sakyčiau gal 10mm per mėnesį ar pan., tiek. Darom hidroizoliaciją kiaurus metus, kartais tenka pjaustyti perdangas ar sienas, kaip šiandien išpjovėm visą vasarą džiovintą perdangą, o ji šlapia nuo kokių 40mm gylio ir toliau. Manau su Jūsų siena tas pats. Lengviausia patikrinti taip, imat nusiperkat vamzdinį grąžtelį kokių 15mm ir gręžiojat iki kol pasieksit norimą gylį, ištraukiat bandinuką ir matuojat ištrauktą elementą ir sužinosit realybę, nebeliks burtų. ŽINOJIMO linkiu, tame yra sėkmė.
Kaip pasigaminti kalkinį skiedinį tinkavimui? Kokiu santykiu smėlis, kalkės ir cementas?
KOKS tikslas? Jei tinkuoti paprastai ir didelius plotus, 3 kibirai smėlio, kibiras kalkių ir lopeta cemento, bet galit daryt tiek kalkių ir cemento kiek jums patogu bus tinkuoti, kuo daugiau kalkių tuo plastiškesnis ir tąsesnis skiedinys, kuo mažiau kalkių, o daugiau cemento tuo sunkiau tinkuoti, bet stipresnis skiedinys. Tualetus ir vonias tinkuoti cementiniu tinku be kalkių, bus didelis atsparumas drėgmei.
Norime restauruoti seną mūrinį namą, namas būtų žiemą nešildomas. Šiuo metu name negyvena niekas ir yra įsiveisęs pelėsis. Realiai, reikėtų renovuoti visą namą nuo pamatų iki stogo. Ar verta restauracija ir ar yra kokių specialių medžiagų (sienos, pamatas, stogas ir t. t.), kurios leistų be problemų peržiemoti namui?
Teoriškai tai paprasta ir veikia, o realiai dažnai norimo rezultato pasiekti nepavyksta dėl specifinių medžiagų ir sistemų ypatumų, kurias(iuos) turi Jūsų namas. Kitaip tariant paprasčiau yra padaryti gerai iš naujo negu gelbėti, bet jeigu gelbėsit naudokit mineralinės kilmės medžiagas, kurios tarnauja ai veikia ekstremaliom sąlygom ir yra labai ilgaamžiškos (akmens arba kitokia mineralinė vata), tinkas cemento arba su priedais saugančiais nuo terminio ir sanitarinio blogio-pelėsis ir kondensatas (Knauf Mineral ACTIV arba Caparol TERMOSAN) ir t.t.

Įmonės rekvizitai:

Paribio g. 12, Vilnius, LT-09303