Sėdo durys ir nesirakina viršutinė durų spyna

Klausimas:
Pradėjo nesirakinti viršutinė durų spyna, nes durys pasėdo. Dėl ko taip galėjo nutikti? Kaip spręsti problemą?
Komentarai:
Jei viršutinė spyna tikrai nerakina todėl, kad durys „pasėdo", tai išprendžiama pareguliuojant lankstus. Kraštutiniu atveju truputį praplatinamos spynos kaiščiams skirtos skylės durų staktoje.Durys galėjo „pasėsti" dėl pastato „sėdimo" (ypač naujos statybos, kurie gali „sėsti" net iki 5 metų), jei durys ne gamyklinės ir gamintos „iš akies", o ne pagal apskaičiavimus, jei durų montavimui buvo naudoti per ploni ankeriai, jei lankstai per silpni ar neturi atraminių guolių. Šiuo atveju svarbus durų varstymo (kartotinio atidarymo ir uždarymo) bandymas, kuris nusako durų ilgaamžiškumą, atsparumą lankstų dilimui. Bandymas laikomas sėkmingu, jei po tam tikro ciklų skaičiaus nerandama durų pakitimų. Dauguma rinkoje esančių rimtesnių gamintojų durų yra bandyti 100 000 ciklų, tačiau jau galima rasti ir 200 000 ciklų atlaikiusias duris.Nuo pastato „sėdimo" neapsaugotas niekas, o visų kitų problemų galite išvengti užsisakę duris iš patikimo durų gamintojo. Patikėkite, kainos skirtumas tarp „garažinių" ir gamyklinių durų nėra laužtas iš piršto.
Durys gali pasėsti arba gali dėl kitų priežasčių nesirakinti (stringa spyna). Tokiu atveju geriausia išsikviesti specialistą, kuris apžiūrėtų spyną. Jeigu nesenai pirkote duris ir dar galioja garantija, jums nieko nekainuos. Jeigu garantija pasibaigusi arba dėl kitų priežasčių negalite išsikviesti specialisto, ar pasibaigus garantijai nenorite mokėti (jeigu po garantinio laikotarpio nesutiks važiuoti nemokamai), galima bandyti išspręsti problemą patiems. Pirma reikia atidarius duris pažiūrėti ar nestringa spyna atidarytoms durims, jeigu nestringa, reikia su dilde staktoje dilinti skyles (tik pirma bandyti išsiaiškinti, kuria vieta spynos liežuvėliai kliūna), tik reikia per daug nedilinti, nes atsiras laisvumas (nulenkus rankeną, užrakintos durys klibės). Jeigu spyna stringa atidarius duris, problema gali būti spynoje, tokiu atveju reikia arba keisti spyną (arba cilindrą, jeigu spyna su cilindru), arba kasetę (jeigu spyna su keičiama kasete). Galima dar patiems bandyti išėmus spyną sutepti, apžiūrėti, gal matysis, kas ir kodėl spynoje kliūna.
Greičiausiai durys pasėdo dėl to, kad duryse įmontuoti vyriai be atraminių guolių. Tokiu atveju didinamos spynų skylės staktoje arba uždedamos poveržlės po vyriais, arba keičiamos durys naujom.
Aleksandras, Totum prekyba, UAB
 
Sritis:
Sritis: