Blogas vandens kvapas

Klausimas:
Naujas gręžinys nuosavam name, vandens tyrimai nustatė didesnį už normą geležies kiekį, ar gali būti, kad blogas vandens kvapas yra dėl to? Kokie filtrai rekomenduotini?
Komentarai:
Tikrai gali. Dėl filtrų rekomendacijos pirmausią reikėtų pamatyti vandens tyrimą. Jo metu sužinome: ištirpusių neorganinių medžiagų kiekį, vandens PH, nitritų ir nitratų kiekį, geležies, mangano, bendrojo kietumo kiekius vandenyje. Pamačius rezultatus būtų galima parinkti reikiamus filtrus. Dėl platesnės informacijos drąsiai kreipkitės.
Rimvydas, UAB „LT Aqua“
Nemalonus kvapas dažniausiai būna tada, kai požeminiame vandenyje būna kad ir nedideli kiekiai sieros vandenilio (sugedusio kiaušinio kvapas). Nelabai gerai vanduo gali kvepėti ir tada, kai vandenyje būna daug organinių medžiagų (didelė "Permanganato indekso" vertė). Tam, kad aš galėčiau rekomenduoti tinkamą filtrą/filtrus, turiu prie gręžinio atlikti išsamius vandens tyrimus.
Juozas Jankauskas, Juozas Jankauskas
Taip geležis susijusi matomai su h2s mg/l (su siera vandenyje). Valymui reikalingas nugeležinimo filtras. Nugeležinimo filtras valo geležį ir kvapą. Sprendimai: priklauso nuo vandens tyrimų. Koks idealiai veiks, reikia žiūrėti į vandens tyrimus įrangos parinkimo specialistui.
Žilvinas, Aqua Vilnius, UAB
Blogas vandens kvapas dažniausiai būna nuo sieros vandenilio. Greičiausiu atveju Jums reikalingas geležies šalinimo filtras veikiantis su oru. Tačiau parenkant teisingiausią filtravimo metodą, geriausiai būtų pamatyti Jūsų pilną vandens tyrimą.
Martynas Petraitis, UAB Kokybiški vandenys
Yra tikimybė, kad blogas vandens kvapas galimas nuo geležies. Norint profesionaliai parinkti nugeležinimo filtrą reikalinga žinoti kiek pas Jus yra geležies ir kitų cheminių elementų vandenyje.
Tas blogas kvapas ne nuo geležies, o greičiausiai nuo sieros vandenilio, kuris dažni būna požeminiame vandenyje kartu su geležimi. Šalinamas oro-oksidaciniuose nugeležinimo filtruose.
Smiltė Bikulčienė, Smalga UAB
Klausk
eksperto