Naudojant vandenį įprastai vanduo rudas, skonis prastas

Klausimas:
Gręžinys naudojamas nuolatos 2-ų žmonių 4 metus. Naudojant įprastai - vanduo rudas, skonis prastas. Palikome bėgti vandenį per naktį - ryte vanduo jau baltas, praktiškai bekvapis. Po kurio laiko naudojant vandenį įprastai - vanduo vėl rudas. Kokios galėtų būti priežastys? Ar tai gali būti gręžėjų klaida?
Komentarai:
Nemanau, jog įmonė dariusi vandens gręžinį galėjo padaryti kažką negerai, ko rezultate, Jūsų vandens kokybė yra nepatenkinama. Rekomenduočiau vandenį išsitirti, ko rezultate paaiškėtų kas yra negerai. Spėju, jog bus geležis, bei sieros vandenilis, tačiau gali būti ir kitų elementų. Vandenį naudoti maistui, ar gerti laikinai nepatarčiau, kol neatliksite vandens tyrimo.
Martynas Petraitis, UAB Kokybiški vandenys
Nemanau, kad klaida. Tiesiog vandeny yra ištirpusios geležies. Nekenksminga (įprastais kiekiais) bet neskanu ir estetiškai nemalonu, be to kenčia santechnika ir skalbiniai. Vienintelis būdas išspręsti šią problemą - statyti oksidacinį nugeležinimo filtrą.
Smiltė Bikulčienė, Smalga UAB
Gal tai ne kiek gręžinio klaida, tik jis tokioje vietoje išgręžtas, kurį maitina požeminės besikeičiančios arterijos. Jums padėti pagerintu vandens nugeležinimo įrangos sumontavimas.
Vanduo gauna deguonies ir įgauna spalvą. Fe2 (dvivalentė geležis) pavirsta į Fe3 (trivalentė geležis). Reikalingas nugeležinimo filtras arba nugeležinimo, minkštinimo filtras. Reikalingas vandens tyrimas.
Būtina tirti: Fe kiekį; Permanganato skaičių.
Gerai būtų ir: Mangano kiekį; Amonio skaičių.
Rekomenduojama tirti ir: Kietumą; Nitratus.
Žilvinas, Ekspertai.lt
Klausk
eksperto