Vandens nugeležinimo ir nukalkinimo filtrai minusinėje temperatūroje

Klausimas:
Ar nebijo vandens nugeležinimo ir nukalkinimo filtrai minusinės temperatūros, tai yra - užšalimo? Filtrai - trys didelės mėlynos kolonos balionai plastikiniai ir dėžė druskai. Žiemą nenoriu sodybos apšiltinti, nes negyvensiu ten. Ką daryti? Nuleisti vandenį iš filtrų ar kokių kitokių variantų yra? Noriu išgirsti specialistų komentaro, kol dar ne žiema.
Komentarai:
Filtrams būtinai reikalinga pliusinė temperatūra, kitu atveju juose esantis vanduo užšaltų taip sugadindamas turimą įrangą.
Visi filtrų korpusai turi būti laikomi teigiamoje temperatūroje pagal Celsijaus skalę. Vandens nuleidimo iš filtrų nepakanka. Filtruose esančiame užpilde liks kapiliarinis vanduo kuris užšals, o užšaldamas plėsis ir greičiausiai nepataisomai sulaužys filtrų talpas.

Sprendimai:
1. Pilnai ištuštinti ir nusausinti filtrų talpas, automatinius vožtuvus ir kitas dalis.
2. Laikyti filtrus ir visas jų dalis teigiamoje temperatūroje.
Vytautas Samalavičius, Agavita, UAB
Filtrai, kaip ir kiti vamzdynai, kuriuose yra vandens, užšalimo bijo. Nuleisti vandens iš filtrų nepavyks, kadangi kolonose yra filtravimo užpildas, kuris yra vandenyje, jis bus šlapias net išleidus vandenį. Kai užpildas peršals, susprogdins kolonas. Arba filtrai turi būti numontuoti ir pastatyti patalpoje, kurioje yra pliusinė temperatūra arba patalpoje užtikrinti pliusinę temperatūrą.
Oro kompresoriaus pagalba būtina iš vandens filtrų išleisti visą vandenį. To neatlikus, esant minusinei temperatūrai skils kolonos.
Žilvinas, Aqua Vilnius, UAB
Taip, filtrai bijo minusinės temperatūros, korpusai gali skilti, įtrūkti. Reikia gerai izoliuoti nuo šalčio, išleidimas vandens nepadės, nes filtrų veiksmingumas smarkiai sumažės, o greičiausiai filtrai išvis nebeveiks. Panašiai būtų su automobilio akumuliatoriumi, juk išpylus visą skystį iš akumuliatoriaus - jo neužkonservuosime, o visiškai sugadinsime.
Justas Gailiūnas, Ekspertai.lt
Klausk
eksperto