Gipso kartono klijavimas ant putų polistirolo

Klausimas:
Apsišildėme palėpes sienas iš vidaus polistereno plokštėmis (10 cm storio), kurias priklijavome prie mūro sienos. Ar galime ant putų polistirolio klijuoti gispo kartoną?
Komentarai:
Griežtai rekomenduojame prie putų polistireno (ar kitokių izoliacinių plokščių) klijuoti jokių gipsinių plokščių. Tai per daug rizikinga. Tiesa, Knauf siūlo įsigyti specialias gipskartonio plokštes, kurios suklijuotos su izoliacine medžiaga, tai yra taip vadinamos jungtinės (Verbundplatte) gipskartonio plokštės, tačiau jos klijuojamos gamykloje, naudojant specifines technologijas. Darbo vietoje taip kokybiškai priklijuoti plokštę prie izoliacijos tikrai nepavyks. Šiuo atveju patartume gipskartonio plokštes montuoti ant karkaso, papildomai įrengiant garo izoliacijos sluoksnį.
Ekspertai.lt
Niekas gipskartonio neklijuoja ant puplasčio. Putplastį reikia armuoti tinkleliu (geriausiai - dvigubu sluoksniu) ir armavimo mišiniu, sekančiame etape paviršių reikia glaistyti kaip paprastą sieną ir dažyti vandens garams laidžiais dažais. Geresnis rezultatas bus, jei glaistas bus cementinio pagrindo.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: