Noriu paklausti, jei sienos apšiltintos poliuretano putomis, ar užtektų vieno sluoksnio melsvo gipso kartono plokštės? Nes ji tvirtesnė ir pan.? Ar reikia dviejų sluoksnių?
Kokia gipso kartono plokštės kaina? Kiek vidutiniškai kainuoja 1 m2 gipso kartono sienos su montavimo darbais?
Jau sumontuotos gipso pokštės. Kokia dabar turėtų būti tolimesnė darbų eiga? Kaip reikėtų apdirbti palangių kampus ir nelygumus, tarpelius? Toliau paviršius norėčiau dažyti.
Ar būtina glaistyti gipso kartono paviršių prieš dažymą, pvz. lubas. Susidūriau su situacija, kad vieni meistrai sako, kad būtinai reikia, o kiti sako užglaistyti tik sujungimus įdedant armavimo juostą ir viską nudažyti gruntiniais dažais ir išdžiuvus dažyti paprastais dažais.
Norėčiau sužinoti ar mansardos lubų gipso kartono plokštę galima tvirtinti prie medinių tašelių, kurie yra pritvirtinti skersai gegnėms.
Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp žalios ir mėlynos gipskartonio plokštės? Prekių aprašymuose perskaičiau, kad mėlyna yra atsparesnė mechaninian poveikiui ir abi yra atsparios drėgmei. Ar mėlyną galima naudoti vonios kambaryje, ar vis dėlto žalia atsparesnė drėgmei?
Statausi vieno aukšto namą, vidinių sienų pertvaras nusprendžiau daryti iš gipso kartono. Kokio storio gipso kartono sienas patartumėte daryti? Kokie gipso kartono pranašumai namo statyboje?
Norėčiau Jūsų pasiteirauti apie vidinių buto sienų įrengimą. Naujai pastatytame name buto vidines pertvaras planuojame mūryti arba iš silikatinių plytų, arba daryti karkasinių gipso kartono plokščių su vidaus užpildo medžiaga. Gal galėtumėte pakomentuoti abu šiuos variantus atsižvelgiant į kainų santykį, garso izoliaciją, patvarumą (tarkime, ar ant karkasinių gipso kartono plokščių galim abus pakabinti sunkius daiktus ir pan.)?
Žinau, kad popierinė juosta yra tvirčiausia ir geriausias pasirinkimas špakliuojant GKP. Norėčiau sužinoti: 1) su kuo klijuojama popierinė juosta? 2) kokius mišinius (glaistus) naudoti dirbant su popierine juosta?
Apsišildėme palėpes sienas iš vidaus polistereno plokštėmis (10 cm storio), kurias priklijavome prie mūro sienos. Ar galime ant putų polistirolio klijuoti gispo kartoną?
Norėčiau sužinoti kaip vykdomas gipso kartono lubų montavimas ir apdaila, kai paliekamas vienodas tarpas tarp lubų ir sienų, kitaip tariant – kaip įrengti šešėlinę siūlę?
Ar prie betono galima klijuoti gipso kartono plokštę? Su kuo ją klijuoti?
Norėjau paklausti, ar galima plyteles klijuoti ant baltos gipso plokštėss?
Įrengėm šildomas grindis, dabar norime sumontuoti gipsokartoninę sieną ir pertvaras, tačiau kaip tai padaryti nepažeidžiant vamzdelių, esančių grindyse? Juk montuojant profilius reikalingas gręžimas?
Domina pakabinamos gipso kartono lubos. Kuo skiriasi vieno ir dviejų lygių gipso kartono lubos? Ar gyvenamajam kambariui pilnai užtenka sumontuoti vieno lygio gipso kartono lubas?
Kilo klausimas dėl gipso kartono plokščių kraštų ir montavimo: ar susukus GKP apipjaunamos visos kraštinės iki pačio gipso ar tik šoninės (montuojant išilgai)? Kuo skiriasi GKP su HRAK kraštinėmis ir AK? Nes plokštės pagal parametrus kaip ir tokios pat, tik kraštai skiriasi. Kuo skiriasi tie rodbandai - latviškas, vokiškas, lenkiškas?
Kokią pakabinamų lubų konstrukciją rekomenduotumėte naudoti pakabinamoms luboms, kur lubos - gelžbetoninės perdangos plokštės, D112 ar D113? Kuri iš šių sistemų pranašesnė siekiant išvengti įtrukimų atsiradimo? Taip pat norėčiau sužinoti, ką klijuoti po UD profiliais, kad padidinti amortizacija ir ar akrilo naudojimas siulese taip pat teigiamai veikia lubas?
Perdangos sijų apačioje pritvirtinta garo izoliacija, tada prisuktos OSB 12 mm lubos. Ar galima įrengiant vonią luboms naudoti prisukamą gipso kartoną (baltą ar žalią) nenuėmus OSB?
Noriu pasitarti dėl žalių knauf gipso kartono plokščių montavimo rudenį/žiemą. Situacija tokia, kad šiuo metu sumontuoti profiliai ir norėtūsi pradėti montuoti gipsą. Tačiau dauguma "specialistų" aplinkui purkštauja, kad netinkamas tam metas, nes artėja žiema, drėgmė ir temperaturų svyravimai. Sako negalima tokiu metu montuoti ant sienų gipso ploksčių kambariuose nešildomame name, nes sumontuotas gipsas išbrinks ir nebetilps į savo vietą, išsikels ir bus bėda. Aš jų klausiu: tai kaip tada pastatyti namai stovi 5 metus neparduoti, nešildomi ir ten nieko nenutinka? Sako, kad nenutinka todėl, kad gipsas jau nuglaistytas, todėl nieko ir nenutinka, bet kita gipso plokštės pusė kabo juk ore ir irgi turėtų išbrinkti. Tai kausimas, ar tas gipsas išvis brinksta tiek, kad nebetilptų į jam skirtą vietą ir ar verta užsiimti šiuo reikalu dabar, ar laukti vasaros?
Ruošiuosi susidėti lubas. Pas mane ant lubų D113 karkaso sistema. Dėsiu slydimo juostą, kad būtų tarpas tarp sienų ir lubų. O ar reikia kokį nors tarpą palikti tarp GKP sujungimų ? Ar galima kaip ant sienu dėti be tarpų?
Nusipirkom butą senos statybos. Sienos monolito blokai. Koks geresnis būdas išlyginti sienas - gipso kartono plokštės ar tinkas? Ir dėl trūkinėjimo, kad nekiltų jokios problemos...
Kada geriau namo viduje įrenginėti gipso kartono pertvaras: prieš betonuojant grindis ar po betonavimo?
Pastaruoju metu dairiausi po naujos statybos butus ir daug kur teko matyti kad tarp gipskartonio lubu ir sienos yra mazdaug 1cm plocio plysys. Ar tai del grozio, ar kazkoks praktines paskirties dalykas?
Ar reikia armuoti vidinių pertvarų iš gipso kartono kampus (sienos ir lubų susikirtimo kampo arba sienų kampo).
Statau karkasinį namą draugiška aplinkai. Atėjo laikas vidaus apdailai, todėl noriu sužinoti ar labai kenksminga gipso-kartono plokštė? Kokio gamintojo geriausia? Girdėjau jog Norvegijoje drėgmei atsparus mėlynas gipsas, dėl pavojingų cheminių sudečių uždraustas.
Ruošiuosi daugiabutyje įsirengineti grindis sausuoju būdu (penktame aukšte). Ar galima vietoj keramzito naudoti smėlį 0/4 frakcijos ir polistorilo plokštes ESP T, o ant viršaus dėti rudas GKP? Šiaip reikalinga, kad būtų normali garso izoliacija. Ir kaip geriau dėti: polistirolą ir ant viršaus smėlį ar atvirkščiai?
Kaip teisingai užglaistyti tarpus tarp gipso kartono plokščių (lubose)? Naudoju „Fugenfuler“ ir popierinę juostą. Įspaudžiu juostą į įtrintą ir storesniu sluoksniu užtepta glaistą, perteklių nubraukiu glaistykle. Džiūnant per vidurį susidaro akivaizdi išsigaubusi siūlė. Ką daryti, kad taip nenutiktų?
Sumontavome gipso kartono sienas. Kaip jas reikėtų glaistyti, kokias medžiagas naudoti ir koks darbų eiliškumas? Ar būtina prieš glaistymą sienas gruntuoti?
Ar galima GKP (balta gipsa) impregnuoti hidroizoliacinėmis medžiagomis ir naudoti duse? (ant jo bus dedamos plyteles) Ar būtina tik GKPI ? Juk ju sandara ta pati, skiriasi tik popierius dengiantis gipsą.
Domina gipso kartono ir klijų kainos. Medžiagų reikėtų visam namui. Dar norėjau paklausti, ar geras pasirinkimas klijuoti gipso plokštes prie akyto betono blokelių?
Norėčiau sužinoti, kaip paruošti gipso kartono plokštes dažymui (sienų), ar būtinas gruntavimas, ar galima dažyti iškart ant plokščių užtaisius sudūrimus. Norėčiau pilno aprašymo, kadangi tokius darbus darysime pirmą kartą. Ir kokiais dažais dažyti, ar tai svarbu?
Norėčiau sužinoti koks gali būti minimalus gipso kartono pertvaros storis? Pertvara iš vienos pusės klijuojama plytelėmis ir naudojama kaip dušo sienelė, o iš kitos pusės dažoma ir naudojama kaip niša skalbyklės/džiovyklės baldui. Ar yra reikalingas koks nors minimalus atstumas tarp skalbyklės ir GK pertvaros?
Domina gipso kartono montavimo darbai. Ką pirmiau montuoti vienoje patalpoje? Lubas ar pertvaras? Kaip vienas su kitomis sujungti?
Kokią sistemą rinktis sienoms UD-CD ar UW-CW? Kokią įtaka kiekviena sistema turės garso izoliacijai, kuri brangesnė ir kuri užims daugiau vietos?
Reikalingos drėgmei atsparios gipso kartono plokštės 12,5 x 1200 x 2500 mm. Kokia būtų gipso kartono plokščių kaina.
Ar galima montuoti gipso kartono plokštes nešildomame name?
Noriu montuoti vidines pertvaras bute su dvigubu gipso kartono sluoksniu - vienu Knauf White, kitu Knauf Blue. Ar tinka 75 profiliai, ar geriau 100? Kuri plokštė turėtų būti išorinė, o kuri vidinė? Ant pertvarų neplanuoju didelių apkrovų, nebent paveikslas ar nedidelis veidrodis.
Pakabinto gipso kartono lubos prieš 8 m., nebuvo niekuo apdorotos. Tačiau po pirmo sluoksnio glaistymo dabar, glaistas pagelto. Gal žinote kodėl? Ar netikusi glaisto partija, ar gipsas per ilgai išbuvo be nieko? Ka tokiu atveju rekomenduotumete daryti?
Rengiuosi įrengti gipso kartono lubas rąstiniame name. Dabar lubos įrengtos ant balkių (sijų), išdėstytų 90 cm atsumu skersai namo. Tarpus planuoju įrengti iš gipso kartono. Klausimas būtų, prie ko geriau tvirtinti gipso kartoną: prie medinių tąšų, ar prie metalinių profilių. Jei prie metalinių profilių, tai kokius ir kaip išdėstyti? Balkių (sijų) ilgis 3,50 m.
Ant karkaso iš vidaus uždėjau folijinę plėvelę. Ar galiu sukti gipsą ar reikia palikti kažkokį tai oro tarpeli tarp folijos ir gipso?
Kiek maksimum gali atlaikyti svorio gipso kartono siena? Pvz. norint pakabinti 13kg sveriantį televizorių? Ar tam reikėtų naudoti specialius kaiščius, kurie įsisuka į patį gipskartonį?
Ar gipso kartonui montuoti naudojami tik metaliniai profiliai, ar gali būti ir mediniai? Ar paskui naudojant medinius profilius neišsikraipys gipso kartono sienos.
Ar gipso kartonas yra ekologiška medžiaga, iš kokių madžiagų gaminamos gipso kartono plokštės?
Palėpėje galvojame įrengti sausas grindis iš gipso kartono plokščių, o ant jos kloti kiliminę dangą. Ar tokios grindys būtų tinkamos palėpėje įrengti, ar padidėtų garso izoliacija?
Yra namas, dviejų aukštų. Noriu įrengti vidines pertvaras ir nežinau, kokias pasirinkti: mūro ar gipso kartono. Ką patartumėte rinktis atsižvelgiant į kainą, kokybę, triukšmo izoliaciją tarp patalpų? Įdomu sužinoti kainas ir mūro darbų kartu su medžiagomis, ir gipso kartono plokščių montavimo kainas su medžiagomis ir izoliacijos sluoksniu.
Mus domina priešgaisrinio gipskartono plokštės 1m2 kaina.
Norėtume sužinoti, ar dvigubas White Knauf gipso kartono plokščių sluoksnis turėtų apsaugot nuo lubų skilinėjimo per siūles? Naujai pastatytame name. Jei ne, tai gal Green Knauf dvigubas sluoksnis stipresnis? Reikėtų mums greitai apsispręsti.
Mėlyna ir balta gipso plokštė. Galvoju dėt ant lubų mėlyną ir baltą gipsą, ar vertas pinigų mėlynas gipsas? Jausis ta geresnė garso izoliacija nei dedant du sluoksnius balto gipso? Ir jei vertas, koks eiliškumas? Pirma mėlynas ir ant viršaus baltas ar atvirkščiai?
Ar yra Lietuvos rinkoje tokia gipso plokštė, kuri būtų be kartono, tik iš mineralinių medžiagų, kuri galėtų būti karkasinio namo konstrukcinis elementas vietoj įstrižainių, vietoj OSB plokštės? Ta prasme, mineralinis OSB plokštės pakaitalas medinėje karkasinėje statyboje, kurį galima būtų montuoti iš vidaus, glaistyti ir dažyti. Oro/garų laidumas nesvarbus (laidi arba nelaidi), svarbus atsparumas drėgmei.
Ar galima montuoti žalią arba mėlyną gipsą nešildomose patalpose?
Ar galima gipso kartoną klijuoti ant medinės sienos rastų?
Kurios gipso plokštės būtų geriau montuojant luboms?
Ar galiu tepti skystus tapetus ant žalių gipso plokščių atsparių drėgmei? Ar reikia gruntuoti? Jei taip, tai kokį gruntą rinktis? Siūlės nuteptos Uniflot, dėtas tinklelis. Ar nereikia nušveisti siūlių, išlyginti?
Statytojas nesuderinęs su manimi padarė pertvaras iš 7,5cm profilio ir po 1 sluoksnį iš abiejų pusių mėlyno gipso. Sako, kad tai atitinka 2 sluoksnius balto gipso. Gal galėtumėte atsiųsti specifikacijas balto ir mėlyno gipso, o gal yra tai pagrindžiantis arba paneigiantis kažkoks įstatyminis normatyvas?
Norėjau paklausti kokiu gipsu klijuoti lauko sienas iš vidaus žaliu ar baltu?
Namas keramikinių blokelių, vidus bus klijuojamas iš gipso kartono (vonioje tinkuota kalkiniu skiediniu, ten gipso nėra). Kokį gipsą geriau naudoti gyvenamoms patalpoms, ar užteks balto, ar dėti žalią, o gal mėlyną?
Kas geriau tinka į vonios kambarį, ar žalias gipsas ar cemento drožlių plokštė? Sienos medinės.
Yra sumontuotos karkasinės sienos. Jos planuojamos dengti plokštėmis. Tik niekaip neapsisprendžiu kuriomis geriau. Ar priešvėjinis Gipsas ar MPP plokštė WIND (impregnuota). Gal galima būtų išgirsti komentarus ir nuomones?
Sveiki. Karkasinio namo viduje yra susuktos gipso plokštės, tačiau namas dar nėra šildomas. Gal galite patarti ar reikia gipsą impregnuoti žiemos sezonui? Ar yra tam skirta priemonė?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 402570 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3324
Iš viso buvo užduota 169041 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 24 specializuotų įmonių