Naujų grindų plytelių klojimas ant senųjų

Klausimas:
Ar galima klijuoti naujas grindų plyteles ant senųjų metlako plytelių? Kaip mažiausiomis sąnaudomis išlyginti keramikinių grindų dangą? Prieš daug metų buvo suklotos metlako plytelės, o dabar norėčiau ant jų iškloti naujas.
Komentarai:
Galima kloti naujas plyteles ant senųjų metlako plytelių. Jei nereikia papildomo remonto siūlių sutvarkymui, tai grindų lyginimas labai paprastas – išgruntuojate su epoksidine derva, vėliau užbarstote kvarciniu smėliu ir išpilate savaime išsilyginantį cementinį mišinį. Tokiu atveju grindys pasikels 3–5 mm. Kaip alternatyvą plytelėms rekomenduojame apsvarstyti galimybę įsirengti liejamą poliuretaninę arba epoksidinę dangą.
Albinas Kazlauskas, Remmers Baltica, UAB
Pirmiausia reikia įsitikinti, ar sena plytelių danga gerai prikibusi prie pagrindo ir ar plokštuma lygi. Jei plytelės laikosi gerai ir plokštuma lygi, reikia gruntuoti kibimo emulsija Knauf Haftemulsion ir klijuoti naujas plyteles naudojant Knauf Flexkleber elastinius didelio kibumo klijus. Jei plokštuma nėra lygi, prieš klojant plyteles reikia išlieti savaime išsilyginantį mišinį Knauf Nivello. Tą patį mišinį reikia lieti, jei senos plytelės atkibusios nuo pagrindo ir ją tenka nuimti. Išdžiuvus savaime išsilyginančiam mišiniui, prieš klojant plyteles reikia įrengti hidroizoliaciją Knauf Flachendicht.
Senos grindų dangos paviršių rekomenduotume padengti kvarciniu gruntu (geriausia Betonkontakt), o po to tiesiog kloti naujas plyteles.
 
Sritis:
Sritis: