Skystų tapetų dengimas

Klausimas:
Norėjau paklausti apie skystus tapetus. Noriu atnaujinti virtuvės lubas. Šiuo metu jos išklijuotos Chipboard vadinamais tapetais ir dažytos ne vieną kartą. Ar galėčiau nugruntuoti paviršių ir tepti skystus tapetus ant viršaus?
Komentarai:
Sakyčiau, tepti galima, bet yra rizikų. Skysti tapetai turi daug drėgmės, džiūna ilgai (3-4 dienas) ir per tą laiką senus tapetus kažkur gali pakelti pūslėm. Jei teisingai suprantu, kad tai tapetai su medžio drožlytėm, tai iš medžio ir tapetinių klijų drėgmė ant skystų tapetų gali ištraukti gelsvas dėmes. Kad viso to išvengti, lubų paviršių reikėtų padengti vaitspiritiniu blokuojančiu gruntu, per kurį drėgmė nepatektų giliau. Kitas dalykas, kaip natūrali danga skysti tapetai nėra plaunami ir kažkiek įgeria kvapus. Lubos virtuvėje gali aprūkti, daug gaminant įgerti riebalus. Bet gal mažai gaminate ir verdate tik kvapnią kavą. Deja, šiuo atveju vienareikšmio atsakymo nėra.
Galite tepti skystus tapetus, tik reikia nugruntuoti alkidiniu gruntu, tipo Gruntomal, robitix ar pan. Patartina gruntuoti du sluoksnius. Gruntuojant antru sluoksniu į gruntą įdėti kvarcinio smėlio, kad paviršius būtų šiurkštus.
 
Sritis:
Sritis: