Vandens filtras minkština tik šaltą vandenį, o karšto vandens ne

Klausimas:
Bute dariau remontą, pasistačiau vandens minkštinimo filtrą. Po kiek laiko pastebėjau, kad susikaupė kalkių nuosėdos. Paaiškėjo, kad vandens filtras minkština tik šaltą vandenį, o karšto vandens tiekiamo iš centrinės šildymo sistemos - ne. Gal yra koks sprendimas šiai problemai pašalinti?
Komentarai:
Jeigu pas Jus daugiabutyje yra tiekiamas karštas vanduo centralizuotai, tai tuomet nieko nepadarysite su tuo pačiu filtru. Reikės montuoti atskirą filtrą. Taip pat vandens minkštinimo filtras karštam vandeniui yra šiek tiek kitoks negu šaltam, jo valdymo vožtuvas kitoks, kolona, druskos bakas. Filtras gerokai brangesnis už įprastinio minkštinimo filtro kainą.
Martynas Petraitis, UAB Kokybiški vandenys
Dalis kietumo druskų iškrenta ruošiant karštą vandenį ir vartotoją karštas vanduo pasiekia jau dalinai suminkštintas, taigi lyg ir neturėtų iš jo formuotis daug nuosėdų. Jeigu visgi kalkėjimas yra per didelis, tai sprendimas yra - įsirengti vietinį boilerį ir patiems ruošti karštą vandenį iš minkštinto vandens po savo filtro.
Smiltė Bikulčienė, Smalga UAB
Iš karšto vandens nėra galimybės pilnai pašalinti kalkes. Nebent yra magnetiniai filtrai, kuriuos reiktų sumontuoti ant kiekvieno karšto vandens išvado pas Jus bute. Jie apsaugos ir neleis kalkėms sėsti, bet pilnai jų nepašalins.
 
Sritis:
Sritis: