Pelėsių problemos sprendimas įrengiant vėdinimo sistemą

Klausimas:
Ar rekuperatorius, o gal vėdinimo sistema bus efektyvus sprendžiant pelėsių namuose problemą? Gal yra dar kokių nors priemonių sureguliuoti mikroklimatą namuose?
Komentarai:
Pelėsio problemą išsprendžia vėdinimo sistemos sumontavimas namuose, t. y. nesant pakankamai oro apykaitai atsiranda perteklinė drėgmė, kuri ir lemia pelėsio atsiradimą. Rekuperatorius yra vėdinimo sistemos dalis, užtikrinanti reikiamą apykaitą ir tuo pačiu maksimaliai sumažinanti šilumos išmetimą į lauką, t. y. rekuperatoriaus efektyvumas rodo kiek % šiluminės energijos galima susigrąžinti vėdinant namus. Taigi, vėdinimo sistema Jums išspręstų pelėsio problemą, o rekuperatorius plius dar ir grąžintų šilumą.
Pelėsiai atsiranda dėl dviejų faktorių: padidintos patalpų oro drėgmės ir šalčio tiltelių. Geras vėdinimas smarkiai pagerintų patalpų mikroklimatą, tačiau, jei atitvarų šiluminė varža labai bloga, drėgmė vis viena gali kondensuotis ir tokiu atveju pelėsis neišnyks. Galima pastatyti drėgmės surinkėjus, jie patalpos mikroklimato nepagerins, bet pelėsių sumažės.
inž. Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Kaip taisyklė pelėsiai - tai paskutinis perspėjimas, kad namuose yra prasta ventiliacija. Kiekvienas žmogus iškvepia ~100 g drėgmės per valandą, be to name yra labai daug kitų drėgmės šaltinių: plaunamos grindys, džiovinami rūbai, avalynė, indai, vanduo garuoja iš vazonų su gėlėmis. Kai kambariai nėra tinkamai vėdinami, ore kaupiasi drėgmė, kuri kondensuojasi ant šaltų sienų, įsigeria į jas. Drėgnos sienos tampa labiau pralaidžios šilumai, jų vidinis paviršius dar labiau atvėsta, rezultatas - ant jų kondensuojasi dar daugiau drėgmės. Ant tokios sienos susidaro idealios sąlygos pelėsiams veistis - vėsu, drėgna ir nėra oro judėjimo. Tam kad pelėsių nebūtų, reikia padaryti, kad visoje patalpos ertmėje būtu sausa, šilta ir pakankamas oro judėjimas. Turite užtikrinti du dalykus: pirma - pastovią oro apykaitą ~1 kartas/val. Antra sąlyga: šiltas patalpos oras turi pastoviai judėti taip, kad „apiplautų" visus šaltus sienų paviršius ir sušildyti jas. Kitaip tose vietose, kurios atvėsta žemiau ~14 C susidaro kondensatas, po to pradeda veistis pelėsiai. Pats pigiausias bei efektyviausias būdas tai užtikrinti - įrengti tinkamą vėdinimo sistemą. Ji tiekia sausesnį orą ir tokiu būdu palaiko normalų drėgnumą. Jei teisingai sureguliuoti oro padavimo bei ištraukimo srautai - visoje ertmėje vyksta aktyvus oro judėjimas. Kadangi pastoviai vyksta oro mainai, patalpos ore yra žymiai mažesnė dulkių, bakterijų bei mikroorganizmų koncentracija, tame tarpe - pelėsių. Aišku, būtina sąlyga, kad name tvarkingai veiktų šildymas.
Eduardas, Ekspertai.lt
Patalpų vėdinimas gali išspręsti pelėsio plitimo problemą. Garantuoti to negalime, tačiau stipriai sumažina tikimybę kauptis. Rekuperacija yra vienas iš vėdinimo sprendimo būdų, todėl labiausiai Jums rekomenduotume mini rekuperacinę sistemą VL-100U-E, kuri yra nebrangi, labai efektyvi ir mažų sąnaudų.
Ekspertai.lt
Fresh&Flex lankstus sertifikuotas antibakterinis ortakis
Fresh&Flex lankstus sertifikuotas antibakterinis ortakis
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
89,99 €/vnt.
Lankstus ortakis IDV, 75mm, padengtas antistatine ir antibakterine danga, 50 m.
Lankstus ortakis IDV, 75mm, padengtas antistatine ir antibakterine danga, 50 m.
UAB "IDV Group".Vėdinimo Ekspertai
93 atsiliepimai 97% rekomenduoja
128 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394800 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3312
Iš viso buvo užduota 164784 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 94 specializuotų įmonių