Priešgaisrinės saugos durys į katilinę

Klausimas:
Įsirenginėju 80 kv.m namą, šildymas granuliniu automatizuotu katilu, ar reikalingos į katilinę priešgaisrinės saugos durys su nedegumo sertifikatu? Jei įsidėčiau paprastas ar priduodant nekiltų problemų?
Komentarai:
GYVENAMŲJŲ PASTATŲ GAISRINĖS SAUGOS IR TAISYKLĖS 14 punktas Gyvenamuosiuose pastatuose įrengiamos pirtys (saunos), automobilių saugyklos, katilinės, gamybos, pramonės, sandėliavimo bei kitos patalpos, nepriskirtinos gyvenamosioms patalpoms (pvz., pagalbinės, techninės ir kt. patalpos), kai jų gaisro apkrova viršija 600 MJ/kv. m, nuo kitų patalpų turi būti atskirtos ne mažesnio kaip EI 45 atsparumo ugniai pertvaromis ir ne mažesnio kaip REI 45 atsparumo ugniai perdangomis [10.16]. Šio punkto nuostatos netaikomos III mediniai atsparumo ugniai laipsnio [10.16] pastatams. Jeigu trumpiau, viskas turi būti numatyta projekte kuri patvirtino ir gaisrininkai. Gaisrininkai netikrina privačių namų.
Dažniausiai katilinės, garažo, patalpos patenka į padidintos gaisringumo rizikos patalpas, dėl to siūlyčiau montuoti priešgaisrinės saugos duris. Tačiau tikslūs durų reikalavimai turi būti nurodyti namo projekte (durų žiniaraštyje).
Zenonas, UAB Altas
Jūsų namo projekte architektais tai turi būti pažymėta. Arba klauskite gaisrininkų. Jei statote namą sau asmeniškai, geriau įsidėti priešgaisrines duris dėl šventos ramybės.
Narimantas, Totum prekyba, UAB
Dėl durų priešgaisringumo reikia žiūrėti namo projekte ar jis yra nurodytas, arba klausti gaisrininkų. Dažniausiai į katilinės patalpas yra dedamos priešgaisrinės durys.
Daumantas, UAB DORVILA
Klausk
eksperto