Augalai žemių stogo apželdinimui

Kad žemių stogas tarnautų ilgai, o ant jo augantys augalai nenunyktų net ir per didžiausius karščius, svarbu ne tik teisingas stogo nuolydis ir tinkamos hidroizoliacinės medžiagos parinkimas. Ne mažiau svarbu ant stogo pasodinti tinkamos rūšies augalus. Augalai žemių stogo apželdinimui

Apželdinti stogai skirstomi į dvi pagrindines rūšis - tai intensyvūs ir ekstensyvūs. Intensyvūs stogai paprastai būna sutapdinti (t. y. plokšti). Šie stogai reikalauja nuolatinės priežiūros - laistymas, ravėjimas, šienavimas ir pan. Ekstensyvūs stogai paprastai būna šlaitiniai ir nereikalauja jokios papildomos nei specialistų, nei savininko priežiūros. Tai pasiekiama parinkus tam skirtas medžiagas, kurios sukaupia pakankamą kiekį drėgmės sausiems periodams ir apželdinus stogą specialiai tam parinktais augalais.

Norvegiškos hidroizoliacinės medžiagos

Hidroizoliacijai ir šaknų barjerui geriausiai naudoti specialiai tam tikslui gaminamas dangas. UAB „Ekostogas" naudoja norvegų, kurie, kaip žinoma, turi ilgametę patirtį eksploatuojant apželdintus stogus, gamybos medžiagas. Antram sluoksniui, atliekančiam drenažo ir drėgmės kaupimo funkciją, taip pat naudojamos norvegiškos medžiagos. Likusios medžiagos (laikikliai, fasoninės dalys, augalinis sluoksnis ir pati veja) yra lietuviški.

Šilokai ir perkūnropės

Atskirai norisi paminėti labiausiai akį traukiančią apželdinto stogo dalį - tai augalai. Mūsų naudojami augalai yra taip vadinami sukulentai - drėgmės atsargas savyje kaupiantys augalai. Populiariausi yra šilokai ir perkūnropės. Tokia stogo danga keičia spalvą nuo pavasario iki rudens. Taip pat šie augalai turi silpną šaknų sistemą ir nereikalauja storo augalinio sluoksnio. Tai leidžia esant poreikiui apželdinto stogo svorį sumažinti iki 70-100 kg/ m2. Apželdinto stogo privalumai daugeliui jau žinomi. Svarbiausi jų yra: triukšmo slopinimas, gera šiluminė izoliacija, stogo masyvumas, kuris ypač aktualus rąstiniams namams.

R. Deveikio IĮ Ekostogas
Kačiūnų k. Utenos raj.