Fabrilis Studium ekspertų komentarai

Fabrilis Studium
Atsiliepimai 1
Su
Vilnius, 8652***34
Su**********@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2021.02.05 paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
Aciu uz super greita atsakyma, butinai susisieksiu duotu nr.tel

Grindų betonavimas bute ant medinės perdangos

Butas Senamiestyje. Medinės perdangos. Viskas išlyginta, sustiprinta ir uždėta visur osb 22 mm plokštės. Noriu įsirengti šildomas grindis. Ar galima uždėjus plėvelę, įrengus tinklą su vamzdeliais betonuoti šlapiuoju būdu? Ar laikys tokį svorį? Ar nesugadinsiu OSB?
Nuspręsti, ar konstrukcija atlaikys krūvius gali tik konstruktorius architektas, atlikęs reikiamus skaičiavimus. Tačiau yra alternatyva betonavimui - šildomų grindų įrengimas sausuoju būdu. Pastaruoju atveju perdangos sijos ir kitos konstrukcijos nėra taip apkraunamos, kadangi šioms grindims įrengti naudojamos lengvesnės medžiagos. Tačiau ir šiuokart būtina atsižvelgti į nešančiais konstrukcijas bei atlikti skaičiavimus.

Gerai užlaikyto rąstinio namo renovavimas

Domina, ar verta šilumos ekonomijos tikslu renovuoti iš pažiūros tvirtą, nesuklypusį, gerai užlaikytą rąstinį namą (ketvirto dešimtmečio statybos). Vieno aukšto, šlaitinis stogas, plotas - 115 kv., aukštos lubos (apie 3 m). Stogas pakeistas (skardinis), lubų perdanga nešildyta (storas spalių sluoksnis). Langai plastikiniai, vienos kameros, keisti prieš 10+ metų. Pamatai tvirti, apie 0,5 m, šiltuoju metu ventiliuojami per groteles pamatų sienelėse. Yra vienas koklinis pečius, dujinė šildymo sistema radiatoriais. Šildant dujom (be pečiaus) vidutinė mėnesio šildymo kaina - apie 300 eur (temperatūra - apie 19-20). Ar verta jį šiltinti? Kiek? Visą? Ar tik perdangą, grindis, langus? Labiausiai baiminuosi, kad padarius "buterbrodą", sutriks namo "mikroklimatas", oro apykaita, ims kauptis drėgmė, pelyti iš vidaus ir pan. Ir kokia maždaug būtų šildymo ekonomija, viską apsišiltinus, jei tai įmanoma apytikriai apskaičiuoti?
Turbūt jau domėjotės šiltinimo būdais ir žinote, kad efektyviausias yra - šiltinimas iš išorės. Jūsų atveju rąstinukui tinka toli gražu ne visos medžiagos: tinkamiausia būtų medžio vata, kanapių pluošto vata bei jų produktai. Su mineralinėmis vatomis nerekomenduotina, jos drėgmės išgarinamumas yra prastesnis nei deklaruojama. Gi medžio vata puikiai išgarina perteklinę drėgmę, veikia labai panašiai kaip ir mediena. Šiltinant išorę vidaus mikroklimatas nepasikeis, su sąlyga jeigu nenaudosite garo plėvelių. Šildymo ekonomiją paskaičiuoti pakankamai sunku, bet kokiu atveju tai bus tik apytikrė teorija, ne reali situacija. Dėl pelėsio. Jeigu namas nėra pakankamai sandarus - o iš Jūsų pateiktos informacijos panašu kad taip ir yra - tuomet sąlygos pelėsio susidarymui nepalankios. Tačiau apšiltinus, namo sandarumas padidės, atsiranda rizika jam susidaryti. Visa tai padės išspręsti ventiliacijos įrengimas (nekalbu apie rekuperacinės sistemos įrengimą).

Gipso plokštės rąstinio namo vidaus apdailai

Rąstinio namo vidaus apdailą norime sudėti gipso plokštes ir jas dažyti. Koks eiliškumas turėtų būti? Galima 5cm Knauf vatą dėti? Ar reikia difuzinės plėvelės? Kokia eilės tvarka visas sumuštinis turi gautis?
Iš karto noriu paminėti, kad rąstiniame name karkasas turi būti slenkantis. T.y. tvirtinamas taip, kad rąstai turėtų galimybę susėsti. Priešingu atveju iš lauko pusės rasis tarpai, gali prasidėti sienų, perdangos deformacijos ir panašiai, strigti durys.
Rąstiniam namui rekomenduočiau draugiškesnes ir sveikesnes medžiagas. Steico, Pavatex, Hunton ir panašiai. Difuzinė plėvelė galima, bet nebūtina.
Sumuštinis į vidų - rąstinė, siena, karkasas+vata, gipso plokštė.
Kitas klausimas, kokiu tikslu tai daroma? Ar laukinė siena šiltinta ar ne?
Pasitikrinti sumuštinio tinkamumą galite čia:
https://www.ubakus.de/u-wert-rechner/

Rąstų paruošimas namo statybai

Savo sklype planuoju statyti rąstinį namą. Praėjusiais metais pasiruošėme spygliuočių medieną iš 2017/2018 m. žiemos pjovimo apvalios medienos. Išpjovėme vieno pjovimo rąstus, apipurškėme antiseptiku, sudėjome į rietuves su reikiamais tarpais, uždengėme, kad nepakliūtų kritulių. Statyti pradėsime gegužės mėnesį rankiniu būdu. Kol kas nežinau, kokio drėgnumo yra paruošta mediena, bet planuoju prieš statymą išmatuoti. Koks rąstų drėgnumas yra pavojingas statymo procesui? Ar reikėtų dar kartą po rąsto apdirbimo, prieš jį renčiant, jį dar kartą nupurkšti antiseptiku? Ar būtina du pirmuosius vainikus prie pamato apdeginti? Kada geriausia būtų pastačius namą, jį apdoroti medžiagom, užbėgant už akių rąstų juodavimui ir mėlynavimui, parazitų veisimuisi (po penkių metų namas bus apšiltintas ir apkaltas medinėmis lentelėmis iš paruoštos medienos). Kokia medžiaga tam tinka labiausia? Planuoju pastačius namą kelis metus jį palikti sėsti be langų ir durų. Kada geriausia būtų statyti duris ir langus, jeigu mediena džiovinta natūraliu būdu ir tik 1.5 metus?
Rąstų antiseptikavimas - bereikalingas darbo ir lėšų švaistymas. Tai įrodyta Norvegijos bei kitų šalių moksliniais tyrimais. Suprantama, yra STR'ų reikalavimai, bet natūriniai tyrimai rodo kad po 3 - 4 metų antiseptikai veikia atvirkščiai, t.y. skatina pelėsių ir grybelių atsiradimą. Todėl nerekomenduojama dar kartą jais apdirbinėti medienos. Ypač jeigu norite turėti ekologišką namą. Mėlynavimą irgi nebūtina naikinti, tai visiškai natūralus procesas, jeigu pastatas gerai vėdinasi, jo neatsiras, gali būti, kad susandėliuota mediena jau pamėlynavo, su visokia chemija Jūs panaikinsite tik paviršinį estetinį vaizdą, bet turėsite chemikalų savo gyvenamajame name. Apdeginimas kažkiek gal padės, tačiau vėl gi turime labai puikių pavyzdžių kaip natūrali, nė jokiais chemikalais neapdorota mediena išlaiko du šimtmečius ir daugiau. Svarbiausias medienos kenkėjas yra drėgmė, tada į ją metasi ir pelėsis ir grybeliai.

Supuvo dalis rąsto prie pamato

Supuvo dalis rąsto prie pamato. Kelti namo nenoriu, namas 1932 m. Gal galima dalį rasto pakeisti ar kitaip užtaisyti?
Jei supuvo tik dalis apatinio rąsto, galima pašalinti puvinio pažeistą dalį ir į jo vietą įdėti medinį implantą nekeliant namo. Bet reikia įvertinti kiek lieka sveiko rąsto, kokia jo kokybė. Implantuojamą detalę patarčiau tvirtinti medvinėmis (mediniais kaiščiais). Vinis ar medvaržčius naudoti tik jei nėra galimybės tvirtinti kitaip. Taip pat nepamiršti pakloti hidroizoliacija tarp rąsto ir pamato.
Fabrilis Studium