Kokio tipo katilą pasirinkti

Klausimas:
Kokio tipo katilą pasirinkti – žvakės tipo, dujų generacinio principu veikiantį ar plieninį? Norėčiau sužinoti privalumus ir trūkumus.
Komentarai:
Visuomet rekomenduojame dujų generacinius katilus (nors ir brangesnis sprendimas), todėl kad:
* apjungus su akumuliacine talpa ilgam laikui bus išlaikoma pastovi temperatūra namuose
* degimas bus švarus, todėl dervų bus išvengta kamine
* yra galimybė pasirinkti su palengvintu šilumokaičio valymu - pajudinus rankenėlę išorėje, vietoje tradicinio šepečio

Plieninio katilo konstrukcija galima tobulinti, todėl dujų generaciniai katilai pasižymi aukštu efektyvumu.
ketiniai katilai gaminami 'sekcijomis', todėl jie paprastai pritaikyti kūrenti tik anglį ir malkomis jų efektyvumas yra žemas.
Andrius Paliukėnas, UAB "Paltaja grupė"
Jei vartotojas nepasiryžta modernizuoti sistemos ir katilinės, tinkamiausias yra ketinis katilas - juo paprasta naudotis, katilas atsparesnis kondensato poveikiui. Bet ketinį katilą rinkitės ne per didelės galios, geriau kiek mažesnės nei reikia namui, nes tiesioginis degimas ekonomiškas veikiant tik intensyviu režimu, kuriuo toks katilas paprastai 2-3 kartus viršija gamintojo nurodytus galingumus. Neteisingas manymas, kad didelis tiesioginio veikimo ketinis katilas prikrautas malkų ar anglių pridarius orą, veiks per naktį. Taip, veiks kiek ilgiau, bet tai nepasiteisina, mat smilkimo metu susigeneravusios dujos nesudega, todėl išgaunama tik dujų generacijos šiluma, o tai vos trečdalis, todėl taip sunaudojama gerokai daugiau kuro. Tiesa, jei malkos dega kokybiškai įkrautos ne didesniu kaip 25 cm sluoksniu, tai anglis galima krauti 35 cm sluoksniu, todėl jų įkrova dega ilgiau, deja pastebėta, kad šiuo metu įvežamos nekaloringos anglys, todėl tapo daug naudingiau kūrenti malkas. Jei sistemą pasiryžote modernizuoti ar montuosite naują, tai plieninis katilas tarnaus tiek pat ilgai, kaip ketinis. Tik pirmiausia įsigykite katilą, kad žinotumėte, kaip montuoti sistemą. Nes gamintojai apatinio degimo katilų, kuriuose generacija vyksta apačioje įkrovos, (kad katilas nerasotų ir nekorozuotų) rekomenduoja aukštą grįžtančio vandens srauto temperatūrą, taip pat rekomenduoja šilumą akumuliuojančias talpas (šilumos kaupikliai), dalies radiatorių nemontuoti su termoventiliais, mat kai generacija vyksta kuro įkrovos apačioje vis tik įkrovai degant per lėtai, generacijos šiluma kyla aukštyn sugeneruodama per daug dujų, kurios dėl oro trūkumo nesudega. Viršutinio degimo katile degimas vyksta kuro įkrovos viršuje, todėl jis negali veikti didesniu, nei nurodytu galingumu, bet neviršijus rekomenduoto šildomo vandens srauto, kurio pilnai pakanka aprūpinti visas atšakas ( jei visi radiatoriai su termoventiliais), galios pakanka įšildyti ir atvėsusį namą. Dėl savybės ekonomiškumui didėti veikiant lėčiau, kai namas įšyla, gana ilgai palaiko pastovią šilumą, nereikia šilumos kaupiklio. Viršutinio degimo katile nebūtina aukšta grįžtančio vandens srauto temperatūra, o užkūrus pirmiausia pašildomas dūmtraukis, nes degimas prasideda viršuje, todėl sumontavus katilą pagal vartotojo vadovo rekomendaciją, degimo pradžioje nesusidaro kondensatas nei dūmtraukyje, nei katile. Jūsų teisė rinktis, bet besirinkdami vertinkite, kad vis tik norime to ar nenorime, katilinė yra padidinto pavojingumo zona, todėl pirkite tik sertifikuotą gaminį, nepirkite savadarbių katilų, o juo labiau iš storo lakšto vadinamų „stiprių" - nors tokie atlaiko labai aukštą slėgį, bet jį viršijus sprogimo pasekmės dėl aukšto slėgio būna skaudžios, žinoma yra vožtuvai ir t. t., bet reikia visko tikėtis, pvz., kad kartais prietaisai genda.
Edmundas Štrupaitis, Stropuva ir ko
Žvakės tipas yra standartinis kietojo kuro katilas, kuriame mediena dega, galima sakyti, tiesioginiu būdu. Tuo tarpu dujų generacinis katilas veikia visiškai kitokiu principu: mediena nedega tiesiogiai - deginamos iš jos išsiskiriančios dujos. Dujų generaciniai katilai yra ženkliai efektyvesni ir tai yra pagrindinis jų privalumas, tačiau jų eksploatacija yra truputį „lepesnė" - jiems tinkamos tik geros kokybės malkos. Tuo tarpu pagrindinis žvakės tipo katilo privalumas yra tas, kad jame galima deginti praktiškai bet ką. Tačiau šis katilas turi nemažą trūkumą - Lietuvoje gaminamų katilų sienelių plienas dažniausiai yra 4 mm storio, taigi tai yra į kokius 4 eksploatacijos metus orientuotas produktas. Tai nėra ilgalaikiam naudojimui skirtas katilas lyginant su šiuolaikiniais Vakarų Europos generaciniais katilais, kurių pagrindinių pakuros plieno sienelių plotis siekia 6-8 mm.
Per savo 20 metų praktiką nesu matęs baisesnės katilinės už tą, kurioje stovi žvakės principu veikiantis katilas. Net grindys ir tos juodos nuo smalos, nekalbu apie sienas ir lubas, kurios irgi suodinos.Jeigu kalbėti apie ketinį, tai problemos čia gal tik tokios, kad anglys vis dėlto jau brangios (geros anglys). Katilo korpusas tikrai ilgaamžis, bet sudega durelės, tai po kokios 15 metų kažin ar tokias gausite, gal jau niekas negamins. Teks keisti visą katilą.Liko tik plieniniai paprasto degimo ir dujų generatoriai. Jeigu esate tikras „konservatorius'', tai pasirinkite paprastą plieninį, atrodysite kaip su naujutėlaičiu „Zaporožiečiu", buvo anksčiau toks automobilis.Taigi liko dujų generatorius, bet čia galimi du keliai. Vienas senas kaip istorija „Atmos", kitas su moduluojamu degimo procesu „Astra". Aš jūsų vietoje pasirinkčiau paskutinį.
Ekspertai.lt
Dujiniai Wolf FGB-28 serijos katilai (momentinis arba su galimybe pajungti boilerį)
Dujiniai Wolf FGB-28 serijos katilai (momentinis arba su galimybe pajungti boilerį)
Namams24.lt
21 atsiliepimai 81% rekomenduoja
1050 €/vnt.
Dujinis katilas Baxi Luna Platinum 24 GA
Dujinis katilas Baxi Luna Platinum 24 GA
MB Komforto Centras
9 atsiliepimai 100% rekomenduoja
1490 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 395388 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3312
Iš viso buvo užduota 165207 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 58 specializuotų įmonių