Aš ir kaimynas norime įsigyti tą pačią valstybinę žemę

Klausimas:
Aš ir mano kaimynas norime įsigyti tą pačią valstybinę žemę t.y. prisijungti prie savo sklypo. Valstybinė žemė ribojasi tiek su mūsų, tiek su kaimyno sklypu. Ar yra kažkokie kriterijai, kuriais vadovaujantis, suteikiamas kažkuriai pusei pirmumas? Mūsų įsigijimo atveju, mes išsaugotume galimybę vaikščioti į mišką pro galinę sklypo dalį, o įsigijus kaimynui tą galimybę prarastume (iš trijų mūsų sklypo pusių būtume apsupti to paties kaimyno).
Komentarai:
Turite vienodas teises, tiesiog žiūrima kaip susiformuoja sklypai prijungus gabalėlį. Rašykite prašymą įsigyti Įsiterpusio sklypo dalį ir derėkitės su kaimynu kokiomis dalimis.
Artūras Želnys, UAB Zemindar
Per pusę lygtais yra galimybė įsigyti, jei abu pareiškia norą į tą patį plotą.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Kreipkitės į projektuotojus (matininkus) ir jie viską paaiškins. Bendruoju atveju:
Kai prašymus parduoti ar išnuomoti įsiterpusį valstybinės žemės plotą pateikia keli besiribojančių žemės sklypų savininkai ir (ar) nuomininkai, savivaldybės administracijai jie turi pateikti rašytinį susitarimą dėl pageidaujamų pirkti ar nuomoti įsiterpusio žemės ploto dalių dydžių. Besiribojančių žemės sklypų savininkams ir (ar) nuomininkams nesusitarus dėl pageidaujamų pirkti ar nuomoti įsiterpusio žemės ploto dalių dydžių, parduodamo ar išnuomojamo žemės ploto dydis besiribojančio žemės sklypo savininkui ar nuomininkui nustatomas proporcingai žemės sklypo kraštinės, kuria pageidaujančio pirkti ar nuomoti įsiterpusį žemės plotą asmens privatus žemės sklypas ribojasi su įsiterpusiu laisvos žemės plotu, ilgiui. Jeigu besiribojantis žemės sklypas valdomas bendrosios nuosavybės teise (nuomojamas kelių asmenų), nustatant parduodamo ar išnuomojamo įsiterpusio žemės ploto dalis bendraturčiai (nuomininkai) laikomi vienu savininku (nuomininku).

Jeigu įsiterpęs žemės plotas viena ta pačia kraštine (toliau – bendra kraštinė) ribojasi su dviem ar daugiau tarpusavyje besiribojančių žemės sklypų, tai kiekvieno besiribojančio žemės sklypo savininkui (bendraturčiams) ar (ir) nuomininkui (nuomininkams) gali būti parduodamas ar (ir) nuomojamas tik tas įsiterpęs valstybinės žemės plotas, kuris būtų gaunamas pailginus besiribojančių žemės sklypų šonines kraštines, kurios statmenai kirstų įsiterpusio žemės ploto bendrą kraštinę.
Evelina Liudvinavičiūtė, Evelina
Įsigyjant įsitepusį valstybinės žemės plotą pirmumo teisės neturi nė vienas besiribojantis sklypas. Jei įsiterpusį sklypą nori įsigyti keli kaimynai, bet jie nesusitaria dėl prisijungiamo ploto dydžio, savivaldybė prijungiamo ploto dydį paskaičiuoja proporcingai pagal tai koks sklypo kraštinės ilgis ribojasi su valstybine žeme. Atsižvelgiant į tai, kad Jūsų sklypo kraštinės su valstybine žeme ribojasi didesniu atstumu, galima daryti išvadą, kad beveik visą plotą tarp sklypo ir kelio įsigysite Jūs.
Kęstutis Stonkus, K. Stonkaus individuali veikla
Įsiterpęs valstybinis plotas turi būti dalinamas pusiau lygiomis dalimis, niekam pirmumo nėra, čia jau susitarimo klausimas. Galima nustatyta kelio servitutą jums patekti prie miško arba taip suprojektuoti naują sklypą, kad jums nebūtų užkirstas priėjimas prie miško (bet čia jau eigoje projektavimo sprendžiami šie klausimai). Jeigu domina formavimo ir pertvarkymo projektas susisiekite aptarsime paslaugų kainas, sąlygas ir teminus.
Valstybinis žemės sklypas formuojamas kaip atskiras sklypas, Prašymą, kad norite išsipirkti laisvą valstybinę žemę pateikti galite tiek jūs, tiek jūsų kaimynas. Valstybinės žemės sklypas turėtų būti parduodamas skelbiant aukcioną. Kas daugiau pasiūlo tas ir nusiperka.
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394983 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 165013 klausimų