Rūtos dizainas ekspertų komentarai

Rūtos dizainas
Atsiliepimai 0

Buto išplanavimo keitimas

Kaip pakeisti buto išplanavimą? Kurias sienas galima griauti? Ar galima iš 2 kambarių padaryti 3?
Patarimų visada galite gauti, tik pirmiausia reikia pamatyti buto planą. Dėl kambarių skaičiaus didinimo, reikia atsižvelgti, ar galima judinti esamas sienas, vietoje jų įrengti naujas pertvaras ir t. t. Visa tai bus matoma Jūsų buto plane ir kituose brėžiniuose.

Namo spalvų derinimas

Norime patarimo dėl namo spalvų derinimo. Jei šiferis būtų molio spalvos, pats fasadas irgi tokios tamsiai geltonokos spalvos – ar būtina derinti lietvamzdžius prie stogo spalvos? Jei prie minėto varianto pasirinktume tamsiai rudus lietvamzdžius, tamsius langus ir duris, ar visas tas vaizdas neatrodytų blogai?
Svarbiausia, kad ne tik vieninteliai lietvamzdžiai būtų kitokios spalvos, bet ir namo langai su durimis. Kitaip jie labai kris į akis, labai matysis. O toks vaizdas, apie kurį kalbate, tikrai neatrodys blogai.

Šiaurinėje pusėje esančio buto dažų spalvų parinkimas

Kokias spalvas pasirinkti butui, kuris yra šiaurinėje namo pusėje? Norisi jaukumo.
Spalvų parinkimas priklauso nuo to, kokio dydžio yra erdvė (butas). Jei nedidelė – geriausia rinktis kuo šviesesnius ir neutralesnius atspalvius. Dar svarbu, kad spalva būtų šilta – rudi tonai, gelsvi atspalviai būtų geriausias pasirinkimas. Jei erdvė didesnė – galima rinktis ryškesnius, pastelinius, bet taip pat šiltus atspalvius. Šalti tonai ir pačią patalpą dar labiau „šaldo". Bet tai nereiškia, kad sienos būtinai turi būti rudos, ar gelsvos (kai kam šie variantai gali būti jau pabodę), galima rinktis ir kitas spalvas – šiai dienai labai populiaru pieno baltumo spalva. Tada jau interjerui „sušildyti" padeda kiti interjero elementai – aksesuarai, gerai parinktas apšvietimas, baldai, kilimai ir t. t. Taip pat svarbu sunkiom užuolaidom ar žaliuzėm neuždengti langų, o kaip tik derinti kuo lengvesnio audinio ir skaidrias medžiagas.

Būsto spalvų parinkimas pagal erdvių dydžius

Ar galėtumėte patarti, kaip nesuklysti pasirenkant būsto spalvas, kai erdvė yra didelė (aukštos lubos, erdvūs kambariai) ir maža – žemos lubos, ilgos patalpos. Į ką atsižvelgti renkantis atspalvius?
Būsto spalvų parinkimas pagal erdvių dydžius – svarbus interjero dizainerio darbas. Šviesios spalvos būste vizualiai didina erdvę, tamsios mažina. Jei turime labai aukštas lubas, nudažę sienas tamsia spalva optiškai pažeminame lubas ir pati erdvė vizualiai šiek tiek sumažėja. Svarbiausia nesirinkti per daug tamsių spalvų, nes po to galite jaustis kaip urve (jei nėra pakankamai langų ir pan.). Dažnas pasirinkimas yra tik vieną ar porą sienų dažyti gerokai tamsesne nei kitų sienų spalva. Mažoms erdvėms patartina rinktis kuo šviesesnes spalvas. Tokios vizualiai padidina erdvę, lengviau derinti baldus ir kitus dekoro elementus. Taip pat mažose būsto erdvėse sienas siūlyčiau dažyti viena spalva, tada interjeras tampa vientisas, atrodo skoningai. Svarbiausia žaisti su akcentais – ryškesnių spalvų detalėmis – paveikslais, pagalvėlėmis, baldų apmušalais ir t. t.

Interjero planavimo pradžia

Kada rekomenduotumėte kreiptis į interjero dizainerį - planuojant statyti namą ar jau baigus jį statyti? Kodėl?
Aišku, geriausia kreiptis į dizainerį planuojant būsimą gyvenamąjį plotą, tada jau dizaineris galės patarti, kur statyti pertvaras ir visa kita, nes jau būsite aptarę stilistiką ir turėsite projekto viziją. Bet dažniausiai architektai patogiai ir teisingai suprojektuoja namą, tad galima kreiptis į interjero dizainerį ir pabaigus statybas. Derybų su interjero dizaineriu pradžia priklauso nuo to, kaip greit norėsite įsirengti namą ar butą po jo pastatymo.

Interjero projekto kaina

Kiek kainuoja interjero projektas (buto, namo, kambario)? Nuo ko priklauso jo kaina?
Kaina dažniausiai priklauso nuo objekto ploto (kvadratinių metrų). Kainos svyruoja nuo 10-30 Eur už kvadratinį metrą. Bet ne kiekvienam klientui reikia pilno projekto, kai kurie pageidauja tik konsultacijų ar tam tikros zonos projekto, tada kaina derinama individualiai. Geriau investuoti dalį pinigų geram dizaineriui, nei po to taisyti savo klaidas.

Būsto erdvės suskirstymo būdai

Butas yra viena didelė erdvė. Kaip galima būtų suskirstyti į pagrindines (poilsio, bendravimo, valgymo, darbo) erdves? Kaip teisingai suzonuoti šį butą?
Daugybė atsakymų į šį klausimą – kaip suskirstyti didelę buto erdvę. Žinoma, pirmiausia zonas atskiriame skirtingos paskirties baldais. Po to jau seka apšvietimas, apdailinės medžiagos ir t. t. Čia pagal kiekvieną klientą individualiai. Aš iš savo matytų klaidų norėčiau patarti tokią erdvę projektuoti kuo vientisesnę, kadangi tai viena didelė erdvė. Derinčiau panašius baldus, rinkčiau vieną sienų spalvą ir stilių, ir pan. Tada interjeras atrodys vientisas, neatrodys lyg sumestas iš skirtingų dalių.

Svetainės ir virtuvės atskyrimo variantai

Kokie gali būti svetainės ir virtuvės atskyrimo variantai? Kokiais būdais tai galima padaryti, jei nesinori mūryti ar statyti pertvarų?
Yra begalės pasirinkimo, kaip atskirti virtuvę nuo svetainės, variantų, tik reikia apgalvoti, ar nori visiškai atskirti šias zonas, ar tik vizualiai. Šiuo metu populiaru įrenginėti baro baldus tarp virtuvės ir svetainės zonos. Dažnai klientai net nebenori įsigyti virtuvės stalo, kai jau turi barą, nes jį galima įrengti įvairių dydžių, kelių aukščių ir t. t.Kitas variantas – vizualiai atskirti grindų apdailos medžiagomis, t. y. virtuvėje plytelės, svetainėje – parketlentės ar pan. Jei to neužtenka, įrengiame skirtingą apšvietimą. Pvz. virtuvėje halogeninės lemputės ar pan., o svetainėje centrinis kabantis šviestuvas, ar bra šviestuvai. Taip vizualiai atsiskirs šios dvi zonos.Taip pat šiais laikais yra begalės kitų galimybių: matinio stiklo, ažūrinės pertvaros, spintelės, kuriose durelės yra iš abiejų pusių ir t. t. Viskas pagal jūsų galimybes, vaizduotę ir poreikius.