UAB Silda ekspertų komentarai

UAB Silda
Skuodo 2b, Kaunas
Atsiliepimai 1
eg
Vilnius, +3706*****77
eg**********@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2022.10.29 paklausimą:
Sveiki. Kvapas po uždarų porų pūtimo neišsivėdina jau 4-a savaitė. Langai atidaryti ir pilnai dienos metu, naktį praverti apie 10cm (vėdinimo sistema). Kiek kalbėjau su kitais, kurie ir pūtė putomis, tai jiems tokios problemos nebuvo. Specifinis kvapas jiems išsigaravo po kelių dienų.

Neišsivėdina kvapas po uždarų porų pūtimo

Sveiki. Kvapas po uždarų porų pūtimo neišsivėdina jau 4-a savaitė. Langai atidaryti ir pilnai dienos metu, naktį praverti apie 10cm (vėdinimo sistema). Kiek kalbėjau su kitais, kurie ir pūtė putomis, tai jiems tokios problemos nebuvo. Specifinis kvapas jiems išsigaravo po kelių dienų.
Už darbų kokybę atsako putų gamintojas - įmonė, kuri pūtė putas. Jei ji naudojo sertifikuotas, nepasenusias medžiagas (komponentus), jų įranga tvarkinga ir jie moka atlikti darbus, kvapo neturi būti. Todėl pirmiausiai problema turėtų būti aptarta su įmone atlikusia darbus. Jei nepavyktų išspręsti susidariusios problemos su darbus atlikusia įmone, reikėtų kreiptis į vartotojų apsaugos tarnybą pateikiant visus dokumentus (sutartį, sąskaitą faktūrą, atitikties deklaraciją, mokėjimą patvirtinantį dokumentą).

Kokiomis putomis apšiltinti stogą

Kokiomis putomis apšiltinti namo stogą, kad jis "kvėpuotų"?
Terminas "nekvėpuoja" yra šiek tiek netikslus. Paprastai kvėpavimą žmonės supranta kaip medžiagos savybę praleisti vandens garus, esančius ore. Ši medžiagos pasipriešinimo vandens garams savybė žymima raide miu. Taigi, oro miu yra 1, akmens vatos - 1, atvirų porų poliuretano putų (grako ir gamo) - apie 2,5, medžio - 60, uždarų porų poliuretano putų (Gamonos putos) - 80. Šiltinant pastatą akmens vata yra dedama garo izoliacija, kurios miu yra apie 10000. Čia kyla klausimas, kuris pastatas labiau kvėpuos - tas kuris įvilktas į polietileno plėvelę, ar tas, kuris apšiltintas poliuretano putomis (miu=80)? Pagal galiojančias normas, atitvarose būtinai reikia suskaičiuoti rasos taško susidarymo galimybę. Kiek teko skačiuoti rasos taško susidarymą šiltinant pastatą atviromis poliuretano putomis (gamo, grako), garo izoliacija yra būtina (vadinasi pastatas "nekvėpuos", nes bus įvilktas į polietileną). Teisingai suprojektavus atitvaras (užtikrinus vandens garo barjerą į atviras putas), jūs turėsite nuostabų rezultatą šiltinant tiek atvirosiomis, tiek uždarosiomis poliuretano putomis, nes termoizoliacija užtikrins pastato sandarumą. Tačiau nepamirškite, kad uždarų porų poliuretano putos turi ženkliai geresnį šilumos laidumo koeficientą lamda. Tai leidžia šiltinimo storį sumažinti vos ne per pusę lyginant su atvirų porų poliuretanu, arba, esant tam pačiam termoizoliacinės medžiagos storiui, turėti dvigubai didesnę varžą.

Pamatų ir mūrinės sienos šiltinimas

Kuo apšiltinti pamatus? Kaip ir kuo apšiltinti sieną, jei ji trisluoksnė (blokelis, apšiltinimas, oro sluoksnis, klinkerinė plyta)?
Norint išvengti šalčio tiltų, pamatai turi būti šiltinami (pardavime yra ir šiltinti pamatų blokai, tame tarpe kampiniai). Norint išvengti sandarumo problemų šiltinant, geriausia būtų šiltinti kietosiomis poliuretano putomis (jau įdėjus langus). Tai yra BESIŪLĖ šiltinimo sistema, kuri gali būti purškiama tiesiai ant mūro (priešingai nei klijuojamos šiltinimo sistemos, kurio turėtų būti dedamos ant išlyginto/nutinkuoto paviršiaus dėl galimų šilumos nuostolių sumažinimo). 10 cm storio poliuretano sluoksnio R vertė - 4.55; R po 20 metų - 3.7. Tačiau nepamirškite, kad pastatui esant ne sandariam, šilumos nuostoliai yra labai dideli. Todėl į sandarumą kreipkite didesnį dėmesį, nei į teorinę R vertę.

Koks polietileninės plėvelės pralaidumas

Koks yra polietleninės plėvelės pralaidumas, kai ja uždengdamia vata?
Kietojųjų, uždarų porų, poliuretano putų vandens garų pralaidumo faktorius miu yra 70-80. Palyginimui, medžio vandens garų pralaidumo faktorius yra apie 60 (priklausomai nuo medienos rūšies). Polietileno plėvelė yra garo izoliacija, jos paskirtis - neleisti vandens garams esantiems ore patekti į termoizoliacinę medžiagą (kurių faktorius miu yra apie 1-5). Bet kokiu atveju, jei namas sandariai įvilktas į polietileno plėvelę, jis savaime "nekvėpuos". Kitas reikalas, jei plėvelė sudėta nekokybiškai (nesandariai) - šiuo atveju namas butinai "kvėpuos", tik mes jau negalėsime reguliuoti, kiek ir kada jam kvėpuoti.

Ekovatos ir poliuretano putų palyginimas

Ką naudoti namo apšiltinimui - ekovatą ar poliuretano putas?
Galime tik paminėti keletą kietųjų poliuretano putų (PUR) privalumų: - gaunama besiūlė termoizoliacinė danga. šiuo atveju rekomenduojame pirmiausia įdėti langus į sienas, o tik paskui atlikti šiltinimo darbus; - PUR šilumos laidumo koeficientas - 0.022-0.03 - yra vienas geriausių tarp termoizoliacinių medžiagų. šiuo atveju jums reikės mažesnio storio termoizoliacinės medžiagos gauti norimą varžą, arba užpurškus tokio pačio storio PUR gausite didesnę varžą; - naudojant PUR jums nereikės nei garo nei priešvėjinės izoliacijos (miu=80, ilgalaikis navdens įgeriamumas, esant visiškam panardinimui, yra ne daugiau 2%); - tuo tarpu atvirų porų ar pluoštinės termoizoliacinės medžiagos gali prarasti iki 30% R vertės, sušlapusios tik 2%; - PUR yra ilgalaikė termoizoliacija - Vokietijoje buvo paimtas mėginys iš 28 metų senumo šlaitinio stogo. Atlikti bandymai parodė, kad mėginyje nebuvo jokių žalos požymių, nėra skylių, burbuliukų, medžiaga vientisa ir vis dar atitinka deklaruojamas vertes.

Karkasinio namo šiltinimas poliuretano putomis

Ar galima karkasinį namą šiltinti uždarų porų poliuretano putomis? Ar jį galima naudoti medinėms konstrukcijoms? Reikia apšiltinti tiek karkasines sienas, tiek stogą.
Taip, galima. Poliuretano putų, kurių tankis yra 30 kg/m3 vandens garų pralaidumo faktorius yra 80, o medienos - apie 60. Privalumas šiltinant pastatą uždarų porų poliuretano poromis yra sandarumas (2,5 cm, ypač sandarios šiltinimo medžiagos sluoksnis sulaiko "liūto dalį" - 80 proc - iš patalpų išeinančios šilumos), drėgmės kontrolė ir gaunama didesnė atitvarų varža esant tam pačiam šiltinamos medžiagos storiui.

Mūrinio namo su oro tarpu šiltinimas

Norime apšiltinti mūrinį namą 10 cm putu polistirolu iš išorės, ar verta tai daryti? Mūrinis namas yra 15 metų senumo. Siena apšiltinta taip: pusė plytos, oro tarpas, pusė plytos, iš vidaus apšiltinta šiltamio plėvele, dėta Paroc vata ir vėl plėvelė.
Neparašėte, kokio storio yra vatos sluoksnis – nuo to priklauso atitvaros šiluminė varža R (t. y. ar namas yra pakankamai apšiltintas). Kita galima problema – nepakankamas namo sandarumas. Įsivaizduokime, kad namas apšiltintas storiausiu termoizoliacinės medžiagos sluoksniu, tačiau palikti dideli plyšiai tiek tarp pačios termoizoliacinės medžiagos sujungimų, tiek atitvarų jungimo mazguose (tarkim, montavimo putos esančios tarp lango rėmo ir atitvaro neatlieka jokios termoizoliacinės funkcijos). Šiuo atveju labai didelė dalis šilumos „iškeliauja" laukan. Ar bandėte atlikti namo sandarumo tyrimą bei padaryti termovizines nuotraukas? Tai jums padėtų nustatyti nematomus defektus. Jei šiltinsite namo fasadą iš išorės, rekomenduojame paskaičiuoti rasos taško susidarymo kreivę ir įsitikinti, kad rasos taškas nesusidarys konstruktyve. Taip pat pasitarkite su specialistais, kaip „privesti" termoizoliacinę medžiagą prie pat lango rėmo.
UAB Silda
Skuodo 2b, Kaunas