Natūrali vėdinimo sistema be ventiliatorių

Klausimas:
Ar galima naujos statybos name įsirengti vėdinimo sistemą, kurioje nebūtų siurblių ar ventiliatorių?
Komentarai:
Galima vėdinimo su rekuperacija nedaryti, jei šį energijos išmetimo atvejį kompensuos kiti atsinaujinantys šaltiniai.
Bendrai, atsisakyti rekuperacinės sistemos yra didelė klaida. Šio klaidos ir pasekmių ištaisymas kainuos didesnius pinigus. Aišku, galite rizikuoti, tai Jūsų namas.
Kalbant apie modernią vėdinimo sistemą, visada ją suprantame kaip mechaninio vėdinimo sistemą, o mechaninio vėdinimo sistema neįsivaizduojama be ventiliatorių, kaip sudedamosios dalies. Štai imamas taip vadinamas rekuperatorius, toje „dėžėje“ yra ištraukimo, padavimo ventiliatoriai, filtrai, šilumokaitis. Nereikia baimintis keliamo triukšmo, tam sistemoje dedami slopintuvai, tiek ant oro padavimo, tiek ant ištrukimo. Pasidarius individalų vėdinimo sistemos projektą ir parinkus tinkamus įrenginius, galima gauti modernią, šiuolaikišką mechaninio vėdinimo sistemą (rekuperacinę) su visais jos teikiamais privalumais.
Sistema kurioje nenaudojami ventiliatoriai išrasta prieš daugelį metų ir vadinasi natūrali vėdinimo sistema. Tik didelis klausimas ar apsimoka naujai statomame name naudoti senovinę sistema? Natūrali vėdinimo sistema veikia, kai yra ne tik teisingai įrengti oro ištraukimo kanalai, bet ir užtikrinta galimybė lauko orui prasiskverbti į namą. Skaičiavimai rodo, kad 150 m2 namui reikia palikti ~520 m2 plyšių languose. Jei įrengti plastikiniai langai, tai 10 iš jų teks pastovai laikyti nehermetiškai uždarius (taip kad per visą perimetrą liktų ~2mm plyšys). Per plyšius skverbsis ne tik šaltas lauko oras, bet ir dulkės, žiedadulkės, smulkus mašalai, lauko garsai. Tam kad sušildyti prasiskverbusi lauko orą per šildymo sezoną papildomai sunaudosite ~10 000 kW/val. energijos. Aišku, rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimas kainoja daugiau už natūralią vėdinimo sistemą, bet skirtumas nėra didelis. Suskaičiuokite viską: natūralių kanalų bei kaminėlių įrengimo kaštus; orlaidės orui pritekėti; kartais prisideda ištraukimo ventiliatoriai sanmazguose, arba vėjo turbinos ant stogo (kai natūrali trauka yra per maža). Kitas dalykas - vėdinimo įrenginys naudoja elektros energiją. Tai faktas. Bet įvertinkime kiek: pvz. rekuperatoriuje REGO250P, kuris gali aptarnauti iki 100m2 gyvenamųjų patalpų, naudojami du ventiliatoriai po 57 W. O sutaupo jis vidutiniškai 1500 W per valandą. Jūsų teisė rinktis!
Eduardas, Ekspertai.lt
Taip, naujos statybos name galima įsirengti natūralią vėdinimo sistemą be siurblių ar ventiliatorių, bet tai daryti griežtai nepatartina dėl ekonominių bei komfortinių sąlygų. Tokia sistema neefektyvi ir finansiškai neekonomiška, dėl to, kad prarandama šiluma iš pastato bei sumažina komforto lygi patalpose. Šiais laikais mechaninė vėdinimo sistema skaitoma kaip privaloma dėl ekonominių tikslų bei komforto. Žinoma jos įrengimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyt nepigus, tačiau jis atsiperka laikui bėgant tiek finansiškai, tiek komforto prasme. Naujai statomose objektuose montuojamos rekuperacinės sistemos, kurios atgauna šilumą, tai yra energiją bei sukuria žmogui palankias komfortines sąlygas.
Gabrielius, Ekspertai.lt
Silvento ištraukimo ventiliatorius
Silvento ištraukimo ventiliatorius
UAB Litmax Trading
24 atsiliepimai 88% rekomenduoja
285 €/vnt.
20-33-541   Ištraukimo ventiliacija (naudota)
20-33-541 Ištraukimo ventiliacija (naudota)
UAB Medienos staklės
12 atsiliepimai 75% rekomenduoja
242 €
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 395283 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3312
Iš viso buvo užduota 165137 klausimų