Wavin Baltic Tempower ekspertų komentarai

Wavin Baltic Tempower
Kirtimų g. 45, Vilnius
Atsiliepimai 0

Kokį vamzdį naudoti šildomoms grindims

Kokį vamzdį geriau naudotį įrengiant šildomas grindis? Plastikinį PB ar daugiasluoksnį PE-X, PE-HD?
Grindiniam šildymui labiausiai tinkamas polibutileno (PB) vamzdis.

Ąžuolo masyvo lentų klijavimas ant šildomų grindų

Ar galima klijuoti ant šildomų grindų ąžuolo masyvo lentas, 14 mm storio, 130 mm pločio, laisvų ilgių. Ar jos nesikraipys, o gal geriau dėti trisluoksnes klijuotas parketlentes.
Geriau dėti parketą, nes jei ąžuolas nebus pilnai išdžiuvęs jis suskilinės ir susikraipys.

Joninio katilo montavimas sodo name

Ar rekomenduotumėte montuoti joninę šildymo sistemą sodo name kaip pagrindinį šilumos šaltinį prie dabartinių eletros kainų. Plotas 80 kv. m. plius rūsys 30 kv.
Joninio katilo elektros sąnaudos nėra didelės, tai jeigu sodo namelis yra tik kartais gyvenamas, šis katilas - tinkamas pasirinkimas.

Kokį vamzdį kloti šildomoms grindims

Kokį vamzdį kloti šildomoms grindims? Kai kurie sako, kad uponoro vamzdis tik reklama, oro barjerai susidarys vis tiek, nes katilas turi kompensacinę slėgio talpą ir ten vis tiek kaupsis oras, kuris pateks į vamzdzius. Kiti rekomenduoja dėti permatomą vamzdį be jokio aliuminio, jis geriau atiduoda šilumą, ilgesnis tarnavimo laikas. Ir kaip žinoti, kokio storio vamzdį? Viso bus apie 200 m2 grindų šildymo.
Tam, kad nesirinktų oras vamzdžiuose, yra naudojami automatiniai nuorintojai prie kolektoriaus.
Kas liečia grindinio šildymo vamzdžius be aliuminio sluoksnio, tai jų reakcijos laikas yra greitesnis nei vamzdžio su aliuminiu. Galiu rekomenduoti Wavin PB Flexius daugiasluoksnį vamzdį be aliuminio sluoksnio. Jį patogu montuoti ir montavimo metu nėra galimybės jį sulaužyti, ne taip kaip vamzdį su aliuminiu.

Per kiek laiko sukietėja plytelių klijai

Po kiek laiko galima jungti šildomas grindis, po plytelių išklijavimo? Klijuota su Atlas plius klijais, 60x60 plytelių dydis.
Dvi trys paros plytelių klijai sukietėja. Jeigu dėta papildomai stiprinancių medžiagų tai maksimalų stiprį pasiekia per tris paras. Be papildų maksimalus stipris pasiekiamas per 28 paras.

Energetiškai efektyvaus namo šildymo sistema

Statome energetiškai efektyvų namą, su geromis varžomis. Kai kurie vėdinimo specialistai siūlo įrengti name tik orinį šildymą kombinuotą su rekuperatoriumi ir oras-oras šilumos siurbliu. Pradžioje buvo planuotas rekuperatorius ir dujinis vandeninis šildymas. Kiti specialistai stipriai kritikuoja tokius pasiūlymus minėdami, kad STR to neleidžia, bus brangu naudoti vien elektrą šildymui, o oras-oras siurblys efektyvus tik iki -9 laipsniu. Kokia Jūsų nuomonė?
Mano nuomone geriausias variantas yra rekuperacinė vėdinimo sistema ir šilumos siurblys gruntas vanduo su gręžiniais. Atsižvelgiant į pastato šildymo sistemą galėsite išnaudoti grėžinius pasyviam vėsinimui vasarą. Jeigu teisingai parinktas šilumos siurblys ir gęžinių kiekis, šildymo kaštai bus labai maži, o vėsinimui vasarą veiktų tik vienas cirkulaicinis siurblys. Lyginant su oro kondicionavimo sistema pasyvus vėsinimas atseina kelis kartus pigiau.

Kuo izoliuoti rūsio perdangą

Pas mane namas yra su rūsiu, perdanga betoninė. Pirmame namo aukšte noriu išimti medines grindis, jų storis 8 cm ir daryti grindinį šildymą. Negaliu daug storint grindų nei 8 cm. Kuo patartumėte izoliuoti rūsio perdangą, kad ši "negertų" šilumos. Ar man užteks 3 cm polistirolo ir vamzdžius įbetonuoti į likusius 5 cm. Manyčiau tiek yra mažoka?
Siūlyčiau šiltinti perdangą iš rūsio pusės 10-15 cm polistirolo. Nes betono sluoksnis ant grindų turi būti 6-7 cm ar daugiau, tai polistirolo pagrindas ant grindų turi būti minimalus norint neprarasti aukšto aukščio.

Kompensacinės juostos įrengiant grindinį šildymą

Ar reikalingos kompensacinės juostos įrengiant grindinį šildymą? Ar nebus taip, kad per putų polistirolo tarpus įsigrauš graužikai. Ar galima į šildomas grindis sukloti elektros kabelius, ar geriau virš lubų?
Taip, kompensacinės juostos yra būtinos įrengiant grindinį šildymą, nes betonas šildamas juda ir jį reikia atskirti nuo atitvarų. Taip pat kompensacinė juosta suteikia betonui laisvės judėti. Elektros kabelius galima tiesti ant šildomų grindų prieš tai juos įvilkus į apsauginį šarvą.

Akumuliacinė talpa su grindiniu šildymu

Ar reikalinga akumuliacinė talpa šildant grindis šilumos siurbliu oras-vanduo ir malkine krosnele? Kokia gali būti pajungimo schema ir kiti reikalingi įrengimai?
Daugiafunkcinė talpa reikalinga, nes reikia apjungti du skirtingas šilumnešio temperatūras tiekiančius šilumos šaltinius. Akumuliacinių talpų pajungimo schemos priklauso nuo akumuliacinių talpų gamintojo.

Kokį šildymą pasirinkti karkasiniam namui

Gyvename karkasiniame nedideliame name (1 aukštas - apie 50 m2 - holas, svetainė, valgomasis ir virtuvė - vientisa erdvė; vonios + wc kambarys; boilerinė; rūbinėlė + mansarda - miegamasis + darbo kambarys). Iki šiolei šildėme namus elektra + židiniu, tačiau tai nepatogu, neefektyvu, neekonomiška ir t. t. Pagaliau, norime gyventi šiltai, patogiai, ekonomiškai ir ekologiškai, ir, kaip Gudrus šildymas.lt sako, „Šildykitės gudriai, kokybiškai ir pigiai." Tad klausiame Jūsų patarimo: ką rekomenduotumėte įsirengti - granulinę krosnelę, granulinį katilą, automatinį biomasės katilą ar pasiūlytumėte kitą efektyviausią sprendimą?Granulinės krosnelės mums tinka ir patinka, nes nereikia katilinės, jos kompaktiškos, tačiau jų kainos gana solidžios. Šiandien apžiūrėjome keletą variantų (vandenį ir orą šildančias), konsultantas patikino, kad mūsų namukui reikia apie 13 kw. Nenorime prieštarauti specialistui, tačiau dėl tokio galingumo sutikti (bent jau kol kas) taip pat negalėtume. Kokia Jūsų nuomonė dėl galingumo? Juk ne tik plotas (m2) turi reikšmės? Apie Laminox granulines krosneles ir katilus girdėjome, kad jie pasižymi dideliu naudingumo keficientu. Visa tai užtikrina puikų rezultatą Laminox granulinių krosnelių ir katilų vartotojams ir džiugina mažais instaliacijos kaštais, greitu atsiperkamumu bei pigia eksploacija. Norime sulaukti iš Jūsų patarimų, komentarų, pasiūlymų, ką geriau pasirinkti.
Katilas Jums tikrai parinktas per galingas. Jis parenkamas pagal pastato šilumos nuostolius, kuriuos reikia suskaičiuoti. Siūlyčiau žematemperatūrį granulinį katilą ir grindinio šildymo sistemą. Tai būtų optimaliausias ir konfortiškiausias pasirinkimas. Dėl grindinio šildymo sistemos projekto parengimo ir šilumos nuostolių skaičiavimo kreipkitės į „Wavin Baltic".

Šildomų grindų įrengimas ant senų grindų

Ar imanoma įrengti šildomas grindis ant senų medinių grindų? Ar būtina jas išlupti lauk?
Įrengti šildomas grindis ant senų medinių grindų įmanoma darant karkasą ir naudojant Wavin XPS 30 sausos konstrukcijos paneles. Tokiu atveju naujų grindų lygis pakils ~50 mm senųjų grindų atžvilgiu.
Wavin Baltic Tempower
Kirtimų g. 45, Vilnius